راهنمای سفارت فنلاند و اخذ ویزای این کشور

سفارت فنلاند

یکی از بهترین و دیدنی ترین کشورهای منطقه ی اسکاندیناوی کشور فنلاند است که در شمال قاره ی اروپا واقع شده است. پایتخت این کشور شهر هلسینکی است و یکی از بهترین شهرهای دنیا برای زندگی است و البته نباید مکان های دیدنی و فرهنگی و طبیعت فوق العاده ی این کشور را هم نادیده گرفت، حیات وحش عالی، گوزن های شمالی، سرزمین بابانوئل و…  چه بخواهید برای کار و زندگی و چه به قصد توریستی به این کشور سفر کنید نیاز است تا ویزای آن را داشته باشید، اما برای اخذ ویزای فنلاند در هنگام مراجعه به سفارت فنلاند باید چه مدارکی را داشته باشید و چه کارهایی لازم است تا انجام دهید؟ برای دانستن جواب این سوال با الی گشت همراه شوید:

اطلاعات کلی از سفارت فنلاند

سفارت فنلاند
مطالب مرتبط:
هزینه های سفر به فنلاند
راهنمای سفر به فنلاند

برای این که بتوانید سفر به فنلاند کنید لازم است تا ویزای آن را داشته باشید.

آدرس سفارت فنلاند: تهران، خیابان شریعتی، خیابان میرزاپور، کوچه حدادیان، شماره ۲٫

تلفن: ۲۳۵۱۲۲۵۰

فکس: ۲۲۲۳۶۲۳۰

کد پستی: ۱۹۳۹۵-۱۷۳۳

ساعات کاری: برای دریافت خدمات مربوط به ویزا و اجازه اقامت در فنلاند روزهای یکشنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹ تا ۱۲ و برای خدمات درخواست های تلفنی یکشنبه تا چهارشنبه ساعت ۱:۳۰ تا ۳:۳۰ بعداز ظهر و همچنین برای کارهای پاسپورتی مربوط به اتباع فنلاندی روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۹ صبح تا ۱۲ ظهر.

چطور وقت سفارت فنلاند بگیریم؟

همان طور که در بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر این قانون برقرار است برای اینکه بتوانید ویزای این کشورها را بگیرید باید به صورت حضوری مصاحبه کنید و فنلاند هم از این قاعده مستثنی نیست. برای این که بتوانید مصاحبه کنید اول نیاز است تا وقت سفارت داشته باشید و دقت کنید که برای گرفتن وقت سفارت فنلاند نیازی به حضور شما در سفارت نیست بلکه باید این کار را آنلاین انجام دهید. پس در صورتی که خواستید وقت سفارت فنلاند بگیرید باید در خواست تعیین وقت را به صورت آنلاین به ایمیلی که تعیین شده است بفرستید.

ویزای فنلاند

نکته ای که در خصوص تعیین وقت سفارت فنلاند لازم است بدانید این است که به درخواست هایی که به زبان فارسی باشند اصلا جواب داده نمی شود پس ایمیلتان باید یا به زبان انگلیسی و یا به زبان فنلاندی باشد.

چه مدارکی برای اخذ ویزای فنلاند نیاز داریم؟

برای آن که بتوانید ویزای فنلاند را بگیرید لازم است تا در زمانی که به شما داده می شود به سفارت فنلاند مراجعه کنید و مدارکی که در پایین گفته می شود را تحویل دهید، این مدارک هیچ کدام نیاز به تاییدیه دادگستری و مهر آن و تاییدیه وزارت امور خارجه ندارند.

 • اصلا پاسپورتی که به مدت اعتبار آن ۶ ماه باقی مانده باشد. در صورتی که قبلا پاسپورت داشته اید باید پاسپورت های قبلی تان را هم به سفارت ارائه کنید.
 • حداقل ۶ ماه از تاریخ ورود زمان باقی مانده باشد
 • ۶ قطعه عکس ۶*۴ رنگی که به صورت تمام رخ باشد و پس زمینه ی سفید داشته باشد.
 • ارائه ی اصل شناسنامه به همراه یک کپی از تمام صفحات آن و همچنین ارائه ی ترجمه ی شناسنامه.
 • ارائه ی اصل گواهی حساب بانکی که کاملا مهر و امضا شده باشد و لازم است تا این گواهی کاملا به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد که برای حساب های جاری باید کارکرد و گردش ۶ ماه آخر را ارائه بدهید و در صورتی که گردش حساب نداشته باشید هم مشکلی نیست و می توانید گواهی موجودی حساب را ارائه بدهید. دقت داشته باشید که برای سفر به فنلاند باید حداقل ۵۰۰۰۰۰۰۰۰ ریال در حسابتان پول داشته باشید.
 • ارائه ی اصل و ترجمه ی سند مالکیت خانه که مهر تاییدیه دادگستری داشه باشد.
 • باید حتما اصل و ترجمه ی مدارک شغلی تان را ارائه بدهید. در صورتی که پزشک هستید باید پروانه ی مطب، کارت نظام پزشکی و پروانه دائم پزشکی را ارائه کنید.

اگر وکیل هستید باید پروانه ی وکالت و اگر در مشاغل دولتی کار می کنید باید آخرین فیش حقوقی، حکم کارگزینی، مدت اشتغال، میزان حقوقی که هر ماه دریافت می کنید، آخرین لیست از بیمه و تاییدیه مرخصی تان را ارائه کنید.

در صورتی که بازنشسته هستید باید حکم بازنشستگی تان را به همراه آخرین فیش حقوقی ارائه کنید.

اگر در مشاغل غیر دولتی کار می کنید و در یکی از شرکت های خصوصی مشغول به کار هستید باید گواهی اشتغال به کار از شرکتی که در آن کار می کنید به همراه آخرین روزنامه ی رسمی شرکت تان را ارئه کنید.

اگر به صورت خویش فرما کار می کنید و به عبارتی خودتان رییس خودتان هستید باید آگهی تاسیس شرکت به همراه جواز کسب را ارائه کنید.

اگر دانش آموز، دانشجو، معلم، جز اساتید و یا اعضای هیئت علمی هستید باید گواهی اشتغال به تحصیل و یا اشتغال به کار ارائه کنید.

در صورتی که فرزندی زیر ۱۸ سال دارید که قصد سفر به فنلاند دارد و قرار است تا سفر بار بدون همراهی پدر انجام دهید، باید حتما رضایتنامه محضری را تهیه و به سفارت فنلاند ارائه کنید. این مورد در باره ی خانم های متاهلی که قرار است تا تنها سفر کنند هم صادق است.

مدارک لازم سفارت فنلاند

چند نکته از سفارت فنلاند

 • برای این که ویزای این کشور را بگیرید حتما باید خودتان در سفارت حضور داشته باشید و نمی توانید این کار را از طرف خودتان به شخص دیگری واگذار کنید. همچنین حضور شما در سفارت فنلاند در روز تعیین وقت هم الزامی است.
 • دقت داشته باشید که مدارکی که به سفارت تحویل می دهید تا بعد از این که شما به ایران برگردید پیش آژانس باقی می ماند و در این مورد منظور ما اصل مدرک است.
 • حتما باید ضمانت نامه ی بانکی به مبلغ ۵۰۰۰۰۰۰۰۰ ریال را در وجه آژانسی که در آن ثبت نام کرده اید به عنوان حسن اجرای تعهدات ارائه کنید . ممکن است تا بعد از آن هم بررسی های بیشتری شود و نیاز به ضمانت های بیشتر.
 • حتما کپی مدارک تان را باید روی برگه ها یa4 ارائه کنید آن هم در یک نسخه.
تاریخ فنلاند، کشور هزار دریاچه
«پارک دنیای مومین ها»، سرزمینی خیال انگیز و جادویی در فنلاند!
هزینه های سفر به فنلاند
اگر می خواهید در هلسینکی زندگی کنید این فیلم را ببینید

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code