سفر در ۱۰۰ سال آینده چه تغییری خواهد کرد؟

سفرهای ۱۰۰ سال آینده

برای اینکه بتوانید سفرهای ۱۰۰ سال آینده را تصور کنید باید کمی قوه تخیل خود را بالا ببرید. بسیاری از دانشمندان پیش بینی می کنند که تا ۸۳ سال دیگر یعنی تا قرن بعدی سفر در زمان نه تنها امکان پذیر شده است بلکه بسیار عادی شده است. هم اکنون تکنولوژی استفاده از iPad ها در اتاق های هتل، راحتی بیشتری را برای مسافران به وجود آورده است. در ادامه و مطلب زیر مجله الی گشت آن چه را که در سفرهای ۱۰۰ سال آینده امکان پذیر می شود و رخ خواهد داد را برای شما توصیف می کند. خیلی از مطالبی که گفته می شود هم اکنون کشف شده اند و به دنبال خود پیشرفت های بعدی را خواهند داشت.

سفرهای 100 سال آینده

سفر در سال ۲۰۳۰

مطالب مرتبط:
سوال و جواب هایی در مورد کاربرد تکنولوژی در سفر
مهمترین تاثیرات تکنولوژی در سفرهای هوایی
تکنولوژی در سفر همراه با گجت های مسافرتی

در ۱۵ سال آینده، پیشرفت های دیجیتالی جستجوها، برنامه ریزی ها و رزرو سفرها را به یک تجربه بی نظیر و بصری برای هر کدام از ما تبدیل خواهد کرد. دیگر رزرو تور و سفر به آسانی خرید یک کتاب از سایت های اینترنتی شده است.

در آینده به جای اینکه برای رزرو هواپیما و هتل به پشت کامپیوترتان بروید، پیش بینی می شود که هر کدام از ما در درون انگشتر یا دستبند خود یک منشی الکترونیکی داشته باشیم. شخصی به هر شکلی که ما دوست داریم به صورت هولوگرام در هوا ظاهر شود و تمام درخواست های اینترنتی ما را انجام دهد. حتی قیافه این شخص را خودمان می توانیم انتخاب کنیم.

سایت های رزرو پرواز معتقد هستند که در آینده نیاز به گیت های پرواز و چک این در فرودگاه ها برطرف خواهد شد. شما حتی می توانید چمدان و وسایل خود را در هر جایی از فرودگاه که مایلید رها کنید و تکنولوژی جدید به طور خودکار چمدان شما را حرکت خواهد داد.

سفرهای 100 سال آینده-فرودگاه های آینده

استیو توز Steve Tooze مدیر پروژه های مخصوص در آزمایشگاه آینده راجع به سفرهای ۱۰۰ سال آینده می گوید: تجهیزات دیجیتالی جدید از جمله تشخیص چهره از روی چشم و صورت نیاز به پاسپورت و کارت شناسایی را از بین می برد و در فرودگاه ها و سفرهای برون مرزی دیگر به هیچ عنوان معطل نخواهید شد. حتی دستگاه های چک کردن وسایل و بار نیز تغییر خواهد کرد به طوری که همزمانی که شما در حال رد شدن از مرز هستید و با چند قدم تمام وسایل شما اسکن می شود. دیگر نیازی به در آوردن لباس و کفش در گیت های ورودی فرودگاه ها نخواهید داشت. در حقیقت ما برای این تجهیزات نیازی نداریم که حتماً چند دهه صبر کنیم. برای مثال، در فرودگاه اینچون سئول در کره جنوبی، به زودی یک سیستم مهاجرت بیومتریک، با استفاده از شناسایی چهره و ماشین قابل خواندن گذرنامه و در فرودگاه سنگاپور شانگی T4، سیستم های مهاجرت بیومتریک فراوانی استفاده می شود.

و در حالی که سفر به فضا را تا سال ۲۰۳۰ شاهد خواهیم بود، انتظار می رود که بسیاری از هتل ها به زیر آب ها منتقل شوند. اگر چه امروزه اتاق های زیر آب لوکس به ندرت دیده می شوند اما همچون پروژه هتلWater Discus Hotel  دبی کم کم شاهد تغییر نمای هتل ها و ورود به دنیای زیر آب خواهیم بود.

سفرهای 100 سال آینده - هتل های 100 سال آینده

سفر در سال ۲۰۵۰

کارخانه جات هواپیمایی از جمله ایرباس، برای سال ۲۰۵۰ پیش بینی کرده اند که صنعت هواپیمایی به کل تغییر خواهد کرد و هواپیماها چیزی شبیه آنچه که در فیلم های علمی تخیلی می بینید خواهد شد. بر طبق گفته های این کمپانی، مسافران در این هواپیماها بر روی صندلی هایی خواهند نشست که خستگی را از تنشان بیرون می آورد، برای آن ها ویتامینه و نوشیدنی سرو می کند و حتی نسیمی با عطر بوی درخت کاج یا دریا را به سمت آن ها می فرستد.

اگر عاشق دیدن نمای بیرون از هواپیما هستید، می توانید سوار هواپیماهایی با پنجره های پانورامیک شوید که حتی از طرفی شفاف نیز می شوند. جایزه این تکنولوژی، نمایی ۳۶۰ درجه از نماهای جذاب دنیای بیرون و هر جاذبه ای است که از بالای آن می گذرید. تحقیقات هواپیمایی ایرباس می گوید که به طور میانگین هر پروازی حدود ۱۳ دقیقه کوتاه تر خواهد شد. در نتیجه می توان در مصرف میلیون ها تن سوخت صرفه جویی کرد.

سفرهای 100 سال آینده-صنعت هواپیمایی در

گزارش سفر در آینده ای که توسط شرکت اسکار اسکنر ارائه شده است بیشتر بر روس سفرهای فضایی تمرکز کرده است. این شرکت می گوید که در آینده بیشتر افراد تعطیلات خود را در سفرهای فضایی می گذرانند. این شکرت تخمین می زند که برای افراد ثروتمند و لوکس تا سال ۲۰۳۰ یا شاید هم ۲۰۵۰ سفر به فضا عادی خواهد بود. شاید حتی مردم با سطح مالی متوسط هم بتوانند تا آن زمان به این گونه سفرها بروند. دانیل بوروس، آینده نگر این شرکت، در این گزارش می گوید: “ما قادر خواهیم بود سفرهای مقرون به صرفه تری به فضا را رزرو کنیم. می توانیم به آنجا برویم و تا هر زمان که می خواهیم برای لذت بردن آنجا بمانیم”.

چه بخواهیم و چه نخواهیم در آینده انسان ها بر روی ماه زندگی خواهند کرد. شرکت اسکای اسکنر می گوید که با پرواز در فضای گردان با ارتفاع پایین می توانیم فاصله بین سیاره ای تا ماه را کاهش دهیم. در مورد کشتی فضایی گالاکتیک  Virgin Galactic، این کشتی می تواند در مدت  ۲٫۵ ساعت به دور زمین بچرخد. در حال حاضر یک مسافر پرواز عادی از لندن به سیدنی را در مدت ۲٫۵ ساعت طی می کند. اگر تکنولوژی هوافضا پیشرفت کند، این موضوع به زودی محقق خواهد شد. اگر این نوع تکنولوژی پیشرفت کند حتی سفرهای بین قاره ای نیز در زمان بسیار کوتاه تری انجام خواهد گرفت.

تا اواسط دهه آینده طراحی داخلی هواپیماها شباهت بسیار اندکی با چیزی که اکنون می بینید خواهد داشت.

سفرهای 100 سال آینده - هواپیماهای آینده

سفر در سال ۲۱۰۰

در قرن آینده، آسمان کاملاً مکانی بسیار شلوغ و محدود می شود. یعنی به قول ما ایرانی ها دیگر جایی برای سوزن انداختن نیز در آسمان نمی ماند. به گفته محققان آزمایشگاه های آینده و گزارشات جدید آن ها، تعطیلات فراوان، ماشین های هواپیما غول پیکر، جزایر متحرک ساخته شده به دست انسان و اتاق های هوشمند هتل ها، در ۱۰۰ سال آینده به مکان هایی عادی و عمومی تبدیل خواهند شد. ساحلی را تصور کنید که با اتاق های هتل شناوری در دسترستان است و از مکانی به مکان دیگر حرکت می کند.
تصور کن خط ساحلی با استراحتگاه شناور که می تواند از مقصد به مقصد حرکت کند. این دقیقاً همان آینده ای است که در آن تعطیلات تامپسون Thomson در مورد آن صحبت می شود.انرژی پایدار تا سال ۲۰۳۰ همه گیر شده است و در نتیجه شما برای ۱۰۰ سال آینده جزایر شناور و اتاق های هتلی را تصور کنید که خودشان انرژی، آب و غذای خودشان را تولید می کنند. در یک ایده که برای هتل ها در سفرهای ۱۰۰ سال آینده تصور شده است، اتاق ها همانند یک کشتی کروز فضایی در آسمان هستند و هیچ گونه ردی در زمین بر جای نمی گذارند و حتی هیچ زباله ای نیز تولید نمی کنند.

سفرهای 100 سال آینده- صندلی هواپیماها

در اتاق های هتل، همه چیز به صورت اتوماتیک و بسیار شخصی خواهد شد.
بسیاری از هتل ها در حال حاضر شروع به نصب چراغ ها، بلندگوها و امکانات خدماتی در اتاق هایشان کرده اند که توسط دستگاه های  iPad کنترل می شوند. این امکانات تنها در دهه های آینده در بین مردم محبوبیت و رشد می کنند. اما یان پریسون، متخصص آینده شناسی، پیش بینی می کند که اتاق های هتل در آینده این تکنولوژی را یک گام بیشتر به جلو پیش می برند. به نظر وی، ما در سفرهای ۱۰۰ سال آینده می توانیم از اتاق خواب های هتل انتظار بالشت هایی با تکنولوژی ماساژ و کمک کننده به خواب، سیستم های دیجیتالی هولوگرافی نشان دهنده مربیان شخصی یا حتی دوستان و خانواده در حالت ۳ بعدی و خیلی موارد دیگر را انتظار داشته باشیم.

سفرهای 100 سال آینده- تله پورت

در آینده پروازهای طولانی برای رفتن به جایی که می خواهید را فراموش کنید. طبق گفته دکتر مری ژاکلین رومرو از دانشکده فیزیک و نجوم دانشگاه گلاسکو، در سفرهای ۱۰۰ سال آینده و تا سال ۲۰۸۰ تله پورت افراد به هر نقطه ای که بخواهند تبدیل به یک رویداد روزانه و عادی می شود او می گوید: “یک مورد خوب در مورد تله پورت کردن این است که هیچ قانونی اساسی وجود ندارد که به ما بگوید این کار را نمی توانیم انجام دهیم و تمام تکنولوژی های پیشرفته ای که در فیلم ها می بینیم تا سال ۲۰۸۰ برآورده می شوند”.

منبع: dailymail.co.uk

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code