بلیط هواپیما

سفر به بوینس آیرس، پایتخت رنگارنگ آرژانتین

سفر به بوینس آیرس در آرژانتین

پایتخت زیبای آرژانتین که به “پاریس آمریکای جنوبی” شهرت دارد، دارای تاریخ و جاذبه هایی بسیار غنی است. از جاذبه های پر طرفدار این شهر تا کوچه پس کوچه های کمتر شناخته شده آن، هزار و یک مکان دیدنی برای گشت و گذار در این شهر وجود دارد. در این شهر پر هیاهو، شب و روز فرقی نمی کند، چرا که مردمانش تا پاسی از شب هم در خیابان های شهر در حال گفت و گو و گشت و گذار دیده می شوند. در این مطلب قصد داریم تا ۱۰ مورد از بهترین کارهایی که می توانید در سفر به بوینس آیرس آرژانتین انجام دهید را با هم مرور کنیم. پس در ادامه با الی گشت همراه شوید.

سفر به بوینس آیرس آرژانتین

در بوینس آیرس چه کارهایی انجام دهیم؟

به قبرستان تاریخی رکولتا بروید | Cementerio de la Recoleta

مطالب مرتبط:
۶ دلیلی که شما را مجاب می کنند به بوینس آیرس آرژانتین سفر کنید!
چرا خیابان کامینیتو در آرژانتین تا این حد محبوب شده است؟
آنچه باید از تاریخ آرژانتین بدانید

در منطقه باشکوه و زیبای رکولتا (Recoleta)، قبرستانی تاریخی به همین نام قرار دارد که در آن به خاطر خیابان کشی های زیبا بین سنگ قبرهای تاریخی، احساس بودن در یک شهر مینیاتوری کوچک را خواهید داشت. کافیست جمعیت حاضر در این سایت گردشگری را دنبال کنید تا به مقبره یکی از مهم ترین شخصیت های آرژانتینی و اولین بانوی این کشور (Evita) برسید. مقبره ای که گل های زیبا تمامی آن را پوشانده اند.

آدرس: آرژانتین، بوینس آیرس، جونین ۱۷۶۰، قبرستان تاریخی رکولتا

قبرستان تاریخی رکولتا در بوینس آیرس

در خیابان معروف ال کامینیتو قدم بزنید | El Caminito Street

محله معروف لا بوکا (La Boca) که خانه یکی از معروف ترین تیم های فوتبال آرژانتین به نام بوکا جونیورز است، یکی از پر بازدید ترین مکان های شهر است که با سرزندگی، هنر و رنگ پیوند خورده است. معروف ترین خیابان این محل، ال کامینیتو نام دارد. در سفر به بوینس آیرس آرژانتین در این خیابان قدم بزنید و از مغازه های بی شمار آن که سوغاتی های رنگ و وارنگ آرژانتین و همچنین پیراهن اسطوره های فوتبال این کشور همچون مسی و مارادونا را به فروش می رسانند، دیدن کنید. خانه های رنگین این خیابان مطمئنا تحسین شما را به همراه خواهند داشت. پیشنهاد می کنیم که از خیابان اصلی خارج نشوید، چرا که در این منطقه پرتگاه های زیادی وجود دارد.

خیابان ال کامینیتو در بوینس آیرس

حتما به بازار سان تلمو سری بزنید | San Telmo

در فستیوال آخر هفته های سان تلمو می توانید انواع و اقسام لباس های محلی، لوازم خانگی عتیقه و سوغاتی های شهر بوینس آیرس را با قیمتی مناسب خریداری کنید. خرید خود را که انجام دادید، حتما در غرفه های غذای خیابانی این منطقه، غذاهای empanada و alfajor را تجربه کنید. سان تلمو قدیمی ترین محله شهر بوینس آیرس است و اطراف خیابان های سنگ فرش شده آن، خانه های تاریخی، کلیساها و کافه های زیادی وجود دارند.

آدرس: آرژانتین، بوینس آیرس، دفنسا، بازار سان تلمو

بازار سان تلمو در بوینس آیرس

به تماشای فرهنگ غنی در مالبا بروید | MALBA

مالبا همان موزه هنرهای معاصر آرژانتین (the Museo de Arte Latinoamericano de Buenos Aires) است که در آن می توانید به تماشای آثار هنری هنرمندانی همچون Frida Kahlo و Diego Rivera بروید. پیشنهاد می کنیم که در سفر به بوینس آیرس آرژانتین حتما سری هم به این خانه هنر بزنید تا با فرهنگ و هنر مردمان این سرزمین در یک قرن گذشته بیشتر آشنا شوید.

آدرس: آرژانتین، بوینس آیرس، فیگوئروا آلکورتا ۳۴۱۵، مالبا

مالبا در بوینس آیرس

در آرژانتین به تماشای بازی چوگان بروید!

آرژانتین از جمله کشورهاییست که چوگان در آن طرفداران زیادی دارد. اگر در فصل برگزاری این بازی ها (سپتامبر و نوامبر) به شهر بوینس آیرس سفر کنید، می توانید به دیدار این بازی ها بروید. تماشای یک مسابقه چوگان در the Campo Argentino de Polo قطعا تجربه لذت بخشی برایتان خواهد بود.

آدرس: آرژانتین، بوینس آیرس، ۴۵۰۰، میدان بازی های چوگان

بازی چوگان در آرژانتین

در یکی از قهوه خانه های تاریخی شهر قهوه میل کنید!

به قهوه خانه افسانه ای Café La Biela بروید و همانند معروف ترین ادبیات دان های این کشور از جمله heroes Borges و Casares که زمانی در این کافه قهوه می نوشیدند، شما هم قهوه ای نوش جان کنید. این کافه یکی از معروف ترین پاتوق های شهر بوینس آیرس است. در سفر به بوینس آیرس آرژانتین حتما سری هم به این مکان فرهنگی بزنید.

آدرس: بوینس آیرس، مانوئل کوینتانا ۵۹۶، کافه لا بیئلا

کافه لابیئلا در بوینس آیرس

در طبیعت غوطه ور شوید!

در مرکز شهر بوینس آیرس، مکانی به نام The Reserva Ecólogica Costanera Sur وجود دارد که در آن ۴ دریاچه زیبا، جنگل هایی سرسبز و صدها پرنده و حیوان دیگر وجود دارد. اینجا بهترین مکان برای پیاده روی، دویدن و ورزش و دوچرخه سواری است. در سفر به بوینس آیرس آرژانتین حتما به این پارک بروید و از طبیعت زیبای آن لذت ببرید.

طبیعت بوینس آیرس

در Microcentro درباره سیاست چیزهای جدیدی یاد خواهید گرفت!

مرکز شهر بوینس آیرس مکانیست که سکونتگاه ریاست جمهوری این کشور به نام La Casa Rosada که به رنگ صورتی است،  در آن قرار دارد. پس از اینکه نمای باشکوه این بنا را دیدید و با نگهبانان عجیب و غریب آن خوش و بشی کردید، به میدان د مایو (Plaza de Mayo) که معمولا تظاهرات های شهر در آن انجام می شود، بروید.

آدرس: بوینس آیرس، کابا، بالکاره ۵۰، کاسا روسادا

اقامتگاه ریاست جمهوری در بوینس آیرس

به دیدار بازی ها و رقص محلی آرژانتین بروید

در سفر به بویس آیرس حتما بازی ها و رقص های محلی این کشور را تماشا کنید. به عنوان مثال می توانید به Bar Sur در محله تاریخی سان تلمو بروید، اینجا مکانیست که همه روزه بازی ها و رقص محلی به اجرا در می آیند.

پالرمو بوینس آیرس

شبی را در پالرمو بگذرانید

منطقه پالرمو در شهر بوینس آیرس، یکی از مناطقیست که مردم شب ها در آن جمع می شوند و شب نشینی می کنند. در این مکان کافه ها و رستوران های زیادی وجود دارد که می توانید تا نیمه های شب در آن بمانید و شامتان را هم در آن ها میل کنید. در سفر به بوینس آیرس آرژانتین حتما به پالرمو هم سری بزنید. آرژانتین کشور زیباییست که ناشناخته های زیادی برایتان خواهد داشت.

منبع: theculturetrip.com

آشنایی با تالاب های آیبرا در آرژانتین
آشنایی با تالاب های آیبرا در آرژانتین
ادبیات نمایشی – عکس روز نشنال جئوگرافیک
ادبیات نمایشی – عکس روز نشنال جئوگرافیک
چرا خیابان کامینیتو در آرژانتین تا این حد محبوب شده است؟
چرا خیابان کامینیتو در آرژانتین تا این حد محبوب شده است؟
پریتو مورنو، یخچال طبیعی بینظیر در پاتاگونیا
پریتو مورنو، یخچال طبیعی بینظیر در پاتاگونیا