در سفر به شهر کیف چه کارهایی انجام دهیم؟!

کارهایی که در سفر به کیف باید انجام دهید

شهر کیف اوکراین با تاریخچه ۱۵۰۰ ساله اش، جاذبه های زیادی برای دیدن و گشت و گذار دارد. از مکان ها و ساختمان های مدرن و شیک بگیرید تا مکان های مربوط به قرون وسطا. در این شهر شگفت انگیز، چیزهای جدید زیادی را می آموزید و بر تجربیاتتان افزوده می شود. در ادامه این مطلب،  با مجله گردشگری الی گشت همراه باشید تا شما را با کارهایی که حتما باید در سفر به شهر کیف انجام دهید، آشنا سازیم.

سفر به کیف

گشت و گذار در اطراف پچرسک لاورا (Pechersk Lava)

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به کیف در اوکراین
زیباترین شهرهای اوکراین که باید ببینید
معرفی فرودگاه بین المللی کی یف

پچرسک لاورا یک کلیسای باستانی و شاید معروف ترین بنای تاریخی شهر کیف اوکراین است که در سال ۱۰۵۱ میلادی احداث شده است. این مکان یکی از مهم ترین مراکز مسیحیت ارتدوکس شرقی است. هر ساله میلیون ها بازدید کننده شامل گردشگران و زائران مسیحی به دیدن این کلیسا می روند. پچرسک لاورا مملو از ویژگی های برجسته معماری است. به عنوان مثال برج زنگ بزرگ، یکی از معروف ترین آثار معماری کشور اوکراین است. شگفت انگیز ترین بخش این اثر تاریخی، حفره ها و راهروهای زیر زمینی است که در زیر کلیسا ساخته بودند تا آنتونی مقدس کیف در آن سکونت کند. افراد مقدس بسیاری در این حفره ها به خاک سپرده شده اند. توجه داشته باشید که خانم ها برای ورود به این کلیسا باید موهای خود را بپوشانند.

کلیسای پچرسک لاورا در کیف

تجربه رستوران های محلی اوکراین

شهر کیف مکان مناسبی برای شکم گردی است. تقریبا در هر گوشه از شهر رستوران یا کافه ای وجود دارد که می توانید غذاهای اوکراینی را در آن ها تجربه کنید. برای گردشگرانی که به بودجه سفرشان خیلی حساس اند، رستوران های زنجیره ای Puzata Hata که غذاهای ساده ولی سنتی اوکراین را ارائه می دهند، جای مناسبی خواهند بود. در اینجا می توانید با قیمتی کم، مرغ کیف و برش (borscht) را تجربه کنید. رستوران های Varenichnaya Katyusha هم همچین حالتی دارند. از تجربه غذاهای جدید ملت های مختلف نترسید و غذاهای اوکراینی را تجربه کنید!

رستوران های کیف

قدم زدن در امتداد Khreshchatyk

Khreshchatyk در واقع شریان اصلی شهر کیف اوکراین است. این خیابان معروف که حدود ۱٫۲ کیلومتر طول دارد از شمال شرقی شهر آغاز شده و تا جنوب غربی َآن ادامه می یابد و همچنین از میدان اصلی شهر نیز عبور می کند. اینجا مکانیست که مردم در آخر هفته ها قدم می زنند و از فضای زیبای آن لذت می برند. این خیابان یک بار در طول جنگ جهانی دوم ویران شد و دوباره به زیباترین شکل ممکن بازسازی شد. در این خیابان جاهای دیدنی بسیاری از جمله بازارهای مسقف، ساختمان مجلس، میدان Nezalezhnosti و طاق دوستی مردم وجود دارد.  در سفر به شهر کیف از این خیابان دیدن کنید.

خیابان Khreshchatyk

بازدید از نمایشگاه انبار مهمات مایستتسکیی  (Mystetskyi Arsenal)

هنگامی که ایوان مولر یک انبار مهمات را در برای ملکه کاترین دوم ساخت، گفت که این انبار را نه فقط برای سلاح ها، بلکه برای مردم ساخته است. حدود سه قرن بعد، این ساختمان که زمانی یک مرکز نظامی مخفی بود، بالاخره بر روی عموم باز شد و در سال ۲۰۱۰ به موزه تبدیل شد. این موزه در حال حاضر شامل یک نمایشگاه دائمی از هنر اوکراین، نمایشگاه های موقت، کنسرت ها، سخنرانی ها و کتابخانه است

سفر به کیف اوکراین

درباره هولودومور بیاموزید!

هولودومور یک قحطی ساختگی است که باعث کشته شدن حدود ۲٫۵ میلیون اوکراینی در سال های ۱۹۳۲ و ۱۹۳۳ شد. این کلمه بیانگر یک صفحه وحشتناک از دفتر تاریخ کشور اوکراین است، ولی در غرب هیچ حرفی از آن نمی زنند! البته مشاجره های بسیاری درباره عمدی بودن این قحطی در بین دولت ها انجام شده است. بد نیست اگر در سفر به شهر کیف درباره این موضوع هم تحقیق کنید تا به فهم بهتری از تاریخ قرن بیستم این شهر برسید. برای این منظور باید به موزه یادبود هولودومور بروید که در سال ۲۰۰۸ در پارک مجاور کلیسای پچرسک لاورا افتتاح شد. این موزه خیلی کوچک است و فقط یک اتاق دارد، ولی حرف های زیادی برای گفتن خواهد داشت.

موزه هولودومور

به دنیای هنر معاصر اوکراین در مرکز هنر پینچوک بروید

مرکز هنر پینچوک (Pinchuk) یک مرکز مدرن هنری است که در آن آثار هنری معاصر هنرمندان این کشور در معرض نمایش به عموم قرار دارند. برای ورود به این مرکز، لازم نیست که ورودیه پرداخت کنید. در این مجموعه هیچ نمایشگاه ثابتی وجود ندارند، ولی نمایشگاه های دوره ای زیادی در آن برپا می شوند. هنرمندان معروف بسیاری آثار هنری خود را در این مکان به نمایش می گذارند.

مرکز هنر پینچوک

سری به کلیسای طلایی گنبد دار سنت مایکل بزنید

این صومعه باستانی یکی از اصلی ترین جاذبه های گردشگری شهر کیف اوکراین است. یک مدرسه دینی، یک تالار بزرگ آواز دینی خوانی و همچنین یک هتل درون این کلیسا وجود دارد که زائران می توانند در آن اقامت کنند! این کلیسا، بر روی لبه کوه استاروکیف قرار دارد و با کلیسای سنت اندرو فاصله چندانی ندارد. به دلیل طلایی بودن گنبد های این بنا، به آن کلیسای گنبد طلایی هم می گویند. این کلیسا یک بار در سال ۱۹۳۵ ویران و دوباره ۶۰ سال بعد بازسازی شد. در سفر به شهر کیف بازدید از این مکان را فراموش نکنید.

کلیسای سنت مایکل

از باغ گیاه شناسی هریشکو دیدن کنید

دو باغ گیاه شناسی در شهر اوکراین وجود دارد، ولی هریشکو باغ بهتری است. اینجا یک مکان آرام و دنج در میانه های شهری شلوغ و پر رفت و آمد است. ۱۳ هزار گونه گیاهان نادر و زیبا در این مکان در کنار رودخانه ای زیبا جای خوش کرده اند و مکان مناسبی را برای بازدید فراهم کرده اند. بهترین زمان بازدید از این باغ، فصل بهار است. زمانی که گل ها شکوفه می کنند و فضا از عطر دل نشین گل های بهاری این باغ پر می شود. سفر به شهر کیف در فصل بهار حال و هوای دیگری دارد.

منبع: theculturetrip.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد