سلفی‌هایی که مرگبار شدند!

سلفی

سلفی مرگبار

علاقه زیاد به اشتراک گذاری عکس در رسانه های اجتماعی این روزها به درجات عجیبی رسیده است. از مردی که برای گرفتن عکس بالای ماچوپیچو جان خود را از دست داد تا افرادی که در بالای ساختمان‌های مختلف، فقط به خاطر شبکه های اجتماعی به این سرنوشت دچار شدند. در سال ۲۰۱۵، افراد از طریق سلفی گرفتن بیشتر از حمله کوسه کشته شدند. مقصدهای توریستی مثل بمبئی به مرور مکان‌های خاصی را برای گرفتن سلفی مشخص کردند. حتی بعضی از مقصدها دستور العملی برای اینکه چطور یک سلفی بی خطر بگیریم نوشته اند اما با این حال سلفی مرگبار هنوز هم جزو موضوعاتی است که باعث از دست رفتن افراد و گردشگران شده است. با الی گشت باشید تا به طور اختصاصی بعضی از این سلفی های مرگبار را توصیف کنیم.

رعد و برق

مطالب مرتبط:
آیا به بهای جانتان جرأت بازدید از این باغ را دارید؟!
ساختمانی که کسی جرات نزدیک شدن به آن را ندارد!

در جولای ۲۰۱۵ یک طبیعت گرد انگلیسی، در پارک ملی برکون بیکانس در ولز توسط رعد و برق گرفتار شد. او البته در حال سلفی گرفتن نبود، اما رعد و برق به مونوپاد یا سلفی استیکی که در کوله اش بود، برخورد کرد و مرد را دچار برق گرفتگی کرد. متاسفانه طوفانی که بعد از آن جریان پیدا کرد باعث شد تا هلیکوپتر نجات زمانی برسد که مرد جان خود را از دست داده بود.

سلفی مرگبار با گراز دریایی

یک تاجر چینی به نام جیا لیجون، در باغ وحشی در چین سعی به گرفتن سلفی با یک گراز دریایی نیم تُنی کرد. ظاهرا او که یکی از طرفداران این موجود بود قبل از ورود به محیط زندگی گراز دریایی عکس هایی از آن را به خانواده و دوستانش فرستاده بود. سپس او وارد محوطه شد تا از این گراز دریایی ماده عکس بگیرد که متاسفانه آن موجود جیا لیجون را گرفت و به درون آب کشید. متاسفانه در این اتفاق هم تاجر چینی و هم مامور حفاظت این قسمت از باغ وحش توسط حیوانی که گفته می شده تنها می خواسته با آن ها بازی کند، غرق شدند.

انفجار

دو سرباز روسی در سیبریا تصمیم گرفتند که با یک نارنجک عکس سلفی بیندازند که متاسفانه نارنجک به طور ناگهانی در صورتشان منفجر شد. در این حادثه تنها موبایل و عکس هایش جان سالم به در بردند. روسیه که افراد زیادی را به خاطر سلفی گرفتن از دست داد، زمانی یک کمپین سلفی بدون خطر به راه انداخت که در آن مردم را تشویق به احتیاط زیاد در سلفی گرفتن کرد.

سلفی با دریا

چزکا آگاس، دانشجوی ۱۷ ساله فیلیپینی، توسط موج عظیمی در کنار ساحل بانگی به دریا کشیده شد. او عضو گروهی از دانشجویان مهندسی بود که برای یک جشن و عکاسی در کنار آسیباب های بادی بانگی به اینجا آمده بودند و با موج عظیمی که به سمتشان آمد گرفتار دریا شدند. تعداد زیادی از دانشجویان صدمه دیدند اما تنها کسی که در این حادثه جان خود را از دست داد اگاس بود. مادر آگاس که بسیار از این اتفاق غمگین بود اعلام کرد که آگاس خیلی علاقه به این تعطیلات داشت زیرا که بعد از کلی درس خواندن به کمی آرامش نیاز داشت.

آخرین سلفی، اشتباه بود!

یک دختر نوجوان رومانیایی تلاش به سلفی گرفتن در روی یک قطار در شهر یاسی در رومانی کرد. به گفته دوستش، آنای ۱۸ ساله می خواست که آخرین سلفی اش را بگیرد و در یکی از صفحه های مجازی اش پست کند. او برای این کار تصمیم گرفت روی سقف یک قطار دراز بکشد و از خودش عکس بگیرد. وقتی که آنا اقدام به این کار کرد، پایش با سیمی ۲۷۰۰۰ ولتی برخورد کرد. این دختر جوان به سرعت دچار برق گرفتگی شد و جان خود را از دست داد.

از گاو نر دور بمانید

یک مرد ۳۲ ساله در جشن گاوبازی پامپلونا اسپانیا در سال ۲۰۱۴ کشته شد. وقتی دیوید گنزالس محوطه امن تماشاچیان را ترک کرد تا یک سلفی از خودش و دو گاوی که در آنجا بودند بگیرد، گاو سومی به سمتش حمله ور شد و او را روی شاخ هایش بلند کرد. مردم که وحشت کرده بودند گفته اند که گاو او را چندین مرتبه پرت کرد. این فستیوال بعد از آن معلق گشت زیرا گنزالس شانزدهمین نفری بود که توسط این گاوها در این جشن اسپانیایی سالیانه کشته بود.

ژست گرفت با تفنگ

پسر نوجوانی در هند، وقتی که تصمیم داشت با کلت پدرش سلفی بگیرد، به سرش شلیک کرد. این قربانی گویا به طور اشتباهی به جای اینکه دکمه عکس گوشی را فشار دهد، به خودش شلیک می کند. طبق گفته پزشکی قانونی ضامن تفنگ بسته نبوده است. سلفی مرگبار آنقدر در هند زیاد شده که بعد از آمار سلفی های مرگبار ۲۰۱۵، مقامات آن را یک مشکل ملی اعلام کردند.

 تاج محل و سلفی مرگبار

یک مرد ۶۶ ساله ژاپنی در سپتامبر ۲۰۱۵، حالت تعادش را در یکی از پله های تاج محل از دست داد و کشته شد. طبق گفته شاهدان او در حال گرفتن سلفی بود که این اتفاق برایش افتاد. این مرد ژاپنی که ضربه های شدیدی به سرش خورده بود، بعد از حادثه و در بیمارستان جان خود را از دست داد. به گفته مسئولان بیمارستان او در آن زمان دچار یک سکته قلبی هم شده بوده است.

آخرین پلی که از آن گذشت

یک نوجوانی ۱۷ ساله روسی زمانی که تصمیم داشت بهترین عکسش را بگیرد، از پل راه آهن ۳۰ فوتی در سنت پترزبورگ سقوط کرد. او که یک عکاس آماتور بود در یکی از شب های آوریل ۲۰۱۴ از این پل بالا رفت تا یک سلفی بگیرد. پلیس منطقه حدس می زند که او می خواسته دراماتیک ترین عکسش را بیندازد. زمانی که او از پل سقوط کرد از یک کابلی آویزان شد که همه انتظار داشتند کابل نجاتش باشد، اما متاسفانه آن کابل دارای ۱۵۰۰ وات برق بود و دختر را دچار برق گرفتگی کرد.

شیرجه ناگهانی از صخره

دو کودک لهستانی، پدر و مادرشان را در حالی که از یک صخره بالا می رفتند و به خاطر گرفتن سلفی از یک صخره در پرتغال به پایین پرت شدند مشاهده کردند! آن ها زمانی که یک قدم عقب می ایند که صحنه بهتری را عکاسی کنند از صخره به دریای اتلانتیک پرت می شوند. جسد آن دو تا روز بعد به خاطر شرایط بد آب و هوایی پیدا نشد. دو کودک بی نوا که ۵ و ۶ سال داشتند بعد از این سلفی مرگبار تحت مراقبت دولت لهستان قرار گرفتند.

منبع: rollingstone.com

مطالب مرتبط

با اقامت در این ۵ هتل کوش آداسی سفر به ترکیه بی نظیر می شود!

حقایق جالب درباره شهر نیژنی نووگورود در روسیه

آشنایی با طبیعت و جاذبه های جزیره ماله پایتخت مجمع الجزایر مالدیو