بلیط هواپیما

سواحل شهر ریودوژانیرو (بخش اول)

آشنایی با ساحل های ریودوژانیرو

مهم ترین ویژگی شهر ریودوژانیرو این است که در کنار اقیانوس اطلس واقع شده است بنابراین گردشگران برای فعالیت های ساحلی و دریایی گزینه های بسیار زیادی پی رو دارند اما برای انتخاب هر یک از گزینه ها لازم است تا اطلاعاتی هرچند مختصر را از این مناطق داشته باشند. با الی گشت همراه باشید تا در این مطلب، سواحل مختلف این منطقه را به شما معرفی نماییم.

مطالب مرتبط:
آشنایی با جاذبه ها و شگفتی های ساحلی در دنیا
۶ مورد از جاذبه های دیدنی و غیر ساحلی در برزیل
ساحل کوپاکابانا Copacabana

۱. ساحل کوپاکابانا  Copacabana

سرگرمی ‌ها: والیبال ساحلی، فوتبال ساحلی

ساحل کوپاکابانا که در جنوب شهر ریو قرار گرفته است از معروف ترین و زیباترین ساحل ‌های دنیا به شمار می رود، کوپاکابانا به ساحل ۴ کیلومتری اش معروف است. این ساحل از خیابان پرنسس ایزابل شروع شده و تا خیابان پوستو ادامه می یابد. قلعه ‌هایی تاریخی در هر دو انتهای ساحل خودنمایی می کنند که یکی از آنها قلعه کوپاکابانا در انتهای شمالی ساحل می باشد. از دیگر ویژگی ‌های مورد توجه این منطقه وجود هتل های مجلل، رستوران، کافه و … در نزدیکی ساحل است. سالانه میلیون ‌ها بازدید کننده برای جشن شب سال نو به این ساحل می آیند. ساحل کوپاکانا اغلب اوقات میزبان جام جهانی فوتبال ساحلی است.

آدرس: ریو، خیابان آتلانتیکا

۲٫ ساحل آیپانما  Ipanema

سرگرمی ‌ها: فوتبال ساحلی، والیبال ساحلی، فوتوالی (تلفیقی از فوتبال و والیبال) و فرسکوبول (نوعی تنیس)

محله آیپانما در ناحیه جنوبی شهر ریو واقع شده و از محله‌های ساحلی و مرفه نشین شهر محسوب می شود. این منطقه درست بین دو محله لبلون و آرپوآدور قرار دارد. پس از انتشار آهنگ «دختری از آیپانما» این منطقه به شهرت جهانی رسید. این محله ساحلی یکی از مجلل ترین و گران ترین مناطق مسکونی ریو است که رستوران‌ها، کافه‌ها و مغازه‌های زیادی را در خود جای داده است. این محل بیش از هر چیز به پیشرفت چشمگیر و زندگی اجتماعی اش معروف است. دو کوه به نام‌های دو برادر یا «Dois Irmãos» در انتهای غربی این ساحل قرار گرفته اند.

آدرس: برزیل، ایالت ریو، ریو

۳٫ ساحل لبلون  Leblon

سرگرمی ‌ها: والیبال ساحلی، گردش خانوادگی در ساحل

محله ساحلی لبلون مرفه‌ ترین محله شهری در ریو به حساب می آید و محله آیپانما بعد از آن، در رتبه دوم قرار می ‌گیرد. لبلون نیز در جنوب شهر قرار گرفته و درست در غرب ساحل آیپانما واقع شده است. این ساحل با اینکه در همسایگی ساحل آیپانما قرار دارد اما نسبت به آن از آرامش بیش ‌تری برخوردار است. در کنار ساحل لبلون مجلل ترین هتل ‌ها، رستوران ‌ها و مراکز خرید به چشم می ‌خورند.

وسعت: ۲۱۵ هکتار

جمعیت: (در سال ۲۰۱۰) ۴۶,۰۴۴

آدرس: ریو، خیابان آتالفو د پایوا

۴٫ آرپوآدور  Arpoador

از ساحل ‌های برتر ۲۰۱۶ ریو به انتخاب گردشگران

سرگرمی ‌ها: موج سواری، وزنه برداری، کوهنوردی

آرپوآدور زادگاه موج سواری به عنوان یک ورزش و عنصری در سبک زندگی برزیل مطرح است و سالانه مسابقات موج سواری بسیاری در این ساحل برگزار می ‌شود. ساحل آرپوآدور، ساحلی شنی و صخره ‌ای است که در جنوب شهر ریو در میان آیپانما و کوپاکابانا قرار گرفته است. در ساحل آرپوآدور نمای فوق العاده ای از آیپانما و لبلون پی روی شما قرار دارد. برای رسیدن به ساحل آرپوآدور تنها کافیست در امتداد ساحل آیپانما پیاده روی کنید. در بخشی از ساحل کوهی صخره‌ای وجود دارد که برای کوهنوردی بسیار مناسب است. همچنین در قسمت‌ هایی از ساحل آرپوآدور مکان‌ هایی برای وزنه برداری نیز در نظر گرفته شده است.

آدرس: ریو، خیابان فرانسیسکو برینگ

معرفی هتل رویال پالاس ریو | ۳ ستاره
معرفی هتل رویال پالاس ریو | ۳ ستاره
جاذبه های گردشگری برزیل، شهر سائوپائولو
جاذبه های گردشگری برزیل، شهر سائوپائولو
معرفی هتل بنیدورم پالاس ریو | ۴ ستاره
معرفی هتل بنیدورم پالاس ریو | ۴ ستاره
جاذبه های گردشگری برتر شهر سالوادور در برزیل
جاذبه های گردشگری برتر شهر سالوادور در برزیل