بلیط هواپیما

سونگکران، جشن آب تایلند

جشن آب تایلند

تفریح و سرگرمی بخش بزرگی از فرهنگ تایلند است و آن ها حتی در گرمای سوزان هم به دنبال سرگرمی هایی برای شادی هستند. آوریل (فروردین) ، گرم ترین ماه سال در تایلند شاهد جنگ آب بازی هیجان انگیز بین مردم است و در آن جشن های خیابانی نزدیک به یک هفته طول می کشد. در طول جشن سال نوی سونگکران، ساختمان های دولتی، بانک ها، مغازه ها و رستوران ها کاملا تعطیل می شوند ولی مراکز خرید بزرگ معمولا باز هستند.  بیشتر ساکنان بانکوک در این یک هفته برای دیدن اقوام خود به شهر محل تولد خود برمی گردند و جای آن ها را گردشگرانی می گیرند که برای لذت بردن از یکی از رنگارنگ ترین و شادترین جشن های  سال به این شهر می آیند . این جشن به طور رسمی از ۱۳ تا ۱۵ آوریل است اما جشن ها معمولا یک هفته طول می کشد. اگر می خواهید درباره جشن آب تایلند بیشتر بدانید در ادامه با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
۲ تا از بهترین فستیوال های مشهور تایلند
جاذبه هایی در تایلند که حتما باید ببینید

سونگکران

سونگکران  چیست؟

سونگکران مراسمی برای دید و بازدید اقوام و خانواده ها، رفتن به عبادتگاه ها و خانه تکانی سالانه است. خیلی از  تایلندی ها این تعطیلات را در کنار خانواده و دوستان خود می گذرانند. مردم در روز اول جشن سونگکران که روز ملی سالمندان است مراسم خاصی را برگزار می کنند و در آن افراد جوان آبی خوشبو را به نشانه فروتنی بر روی کف دست سالمندان می ریزند و از آن ها می خواهند که برای خوشبختی آن ها دعا کنند.

جشن سونگکران

روز دوم سونگکران روز ملی خانواده است. خانواده ها صبح زود از خواب بیدار شده و به رهبران مذهبی خود صدقه می دهند و بقیه روز را در کنار خانواده های خود می گذرانند. مراسم مذهبی مهم در سونگکران شستن مجسمه های مذهبی با آب های خوشبو است.

آب بازی نماد چیست؟

برعکس چیزی که شما در سونگکران شاهد آن هستید، مردم تایلند فقط برای شادی و تفریح آب را روی همدیگر نمی پاشند. دلیل واقعی آب بازی، شستن همه بدشانسی های سال گذشته است و با این کار با یک شروع تازه به استقبال سال جدید می روند. به طور سنتی، آن ها خیلی مودبانه یک کاسه آب را روی اعضای خانواده، دوستان نزدیک و همسایه های خود می ریختند اما الان به سونگکران به شکل یک آب بازی خیلی شاد نگاه می شود و  کاسه آب جای خود را به سطل ها و شلنگ های آب داده است.

جشن سونگکران

سونگکران چه زمانی است؟

قبل از این که در تایلند روز سال نوی بین المللی در سال ۱۹۴۰ به تصویب برسد، سونگکران بر اساس تقویم شمسی محاسبه می شد و زمان آن هر سال فرق می کرد اما الان هر سال از ۱۳ تا ۱۵ آوریل (۲۴ تا ۲۶ فروردین) برگزار می شود و بسته به اینکه در کجای این کشور باشید ممکن است مدت این جشن متفاوت باشد.

برای جشن به منطقه سیلوم بانکوک بروید

شاید شلوغ ترین جای بانکوک در هنگام جشن سونگکران منطقه سیلوم بانکوک باشد. هزاران نفر از جوانان تایلندی در خیابان ۵ کیلومتری پت پونگ جمع می شوند و هر چیزی که با آن بتوانند آب بپاشند را همراه خود می  آورند، برای آن ها آب بازی در  گرمای ۴۰ درجه خورشید بسیار لذت بخش است.

منبع: bangkok.com

نکاتی برای سفری بهتر به بانکوک
نکاتی برای سفری بهتر به بانکوک
معرفی هتل ۵ ستاره جاسمین گراند رزیدنس در بانکوک
معرفی هتل ۵ ستاره جاسمین گراند رزیدنس در بانکوک
چطور سفری ۳ روزه به بانکوک را برای خرید برنامه ریزی کنیم؟
چطور سفری ۳ روزه به بانکوک را برای خرید برنامه ریزی کنیم؟
یادداشتی الهام بخش در سفر به تایلند (بخش دوم)
یادداشتی الهام بخش در سفر به تایلند (بخش دوم)