باورش سخت است ولی این شلوار وحشتناک را از پوست انسان ساخته اند! + تصویر

شلوار ساخته شده از پوست انسان!

برای ثروتمند شدن در کشور ایسلند در قرن هفدهم میلادی، راه های زیادی وجود داشته است. در آن دوران کافی بود تا با یک نفر قرار بگذارید تا از پوست بدنش لباس درست کنید و پولدار شوید! این لباس ها که با نام ” nábrók” یا ” nábrækur” شناخته می شوند، آدم را به یاد ماجراهای ترسناک فیلم هری پاتر می اندازند.  طبق وبسایت موزه سحر و جادوگری ایسلند (Museum of Icelandic Sorcery and Witchcraft)، این شلوار ساخته شده از پوست انسان نشان دهنده یک سنت وحشتناک و دردناک در بین مردمان آن زمان است. در ادامه این مطلب با الی گشت همراه شوید تا ماجرای دردناک تولید شلوار از پوست انسان را برایتان بازگو کنیم.

شلوار ساخته شده از پوست انسان
مطالب مرتبط:
اجساد ۲۳۰۰ ساله ای که هنوز هم زنده هستند! + تصویر
افشای راز وحشتناک ترین عروسک جهان!
درخت عجیبی که مومیایی می کند!

نام اهدای عضو پس از مرگ را بارها شنیده ایم، ولی احتمالا اهدای پوست بعد از مرگ عبارتیست که اولین بار است می شنوید! برخی از مردم ایسلند در قرن ۱۷ ام میلادی، پوست پائین تنه خود را برای تولید شلوار ساخته شده از پوست انسان اهدا می کردند! به این منظور، با شخص مورد نظر مذاکراتی انجام می دادند تا او را راضی کنند پس از مرگش پوست بدنش را اهدا کند. پس از مرگ این شخص و خاکسپاری او، بدنش را از زیر خاک بیرون می آوردند و پوست کمر به پائینش را به طور یک تکه از تنش جدا می کردند!

ماجرای وحشتناک شلوار ساخته شده از پوست انسان

به محض اینکه این شلوار را بپوشید، پوستش به پوست اصلی خودتان می چسبد! به همین خاطر در آن دوران هیچ کس نمی توانست قبل از خرید این شلوار را به پا کند. این شلوار، شلواریست که یک عمر به پایتان خواهد بود و هرگز نمی توانید آن را از خودتان جدا کنید! البته همانند هر لباس و شلوار دیگری که می خرید، این شلوار هم نیازمند تعمیر و نگه داری بوده است. البته مطمئنا تعمیر شلوار ساخته شده از پوست انسان بسیار دردناک تر از تعمیر یک شلوار معمولی است!

افرادی که این شلوارها را خریداری می کردند، به ناگهان ثروتمند می شدند! معمولا این افراد، دزدانی بودند که این شلوارها را به قصد دزدی می خریدند. آن ها به خانه دوستان، اقوام و یا غریبه ها می رفتند و سکه ها یا طلا و جواهرات آن ها را در پوست بدن خود کار می گذاشتند! مطمئنا هیچ کس شک نمی کند که کسی بتواند چیزی را درون بدنش جا سازی کند!

شلوار ساخته شده از پوست انسان

آن ها معمولا پول ها و سکه های دزدیده شده را در قسمت کمر و ران های خود جا سازی می کردند تا کمتر به چشم بیاید. البته این کار گاهی باعث آسیب دیدن این دزدها نیز می شد، چرا که این شلوارها بسیار تنگ بودند و اجسام تیز را به داخل بدن فشار می دادند. در واقع این شلوارها در قرن ۱۷ میلادی باعث شدند تا بسیاری از مردم ایسلند دزدی را به عنوان شغل اصلی خود انتخاب کنند. برای این منظور کافی بود تا بتوانید یک شلوار ساخته شده از پوست انسان تهیه کنید و پولدار شوید!

یکی از این شلوارهای ترسناک در موزه سحر و جادوگری ایسلند که در روستای هولماویک (village of Hólmavík) واقع شده است، نگه داری می شود. شلوار ساخته شده از پوست انسان که در این موزه وجود دارد، تنها نمونه ای از این شلوارهای ترسناک است که به خوبی بازسازی شده است. از زمان افتتاح این موزه، صنعت گردشگری در منطقه وسیع Strandir ایسلند به یکباره رونق گرفت. این موزه را یکی از متخصصان باستان شناسی محلی به نام Sigurður Atlason به همراه گربه اش “هیپو” احداث کرده است. امروزه شاهد آن هستیم که گردشگران خارجی و داخلی بسیاری برای تماشای شلوار ساخته شده از پوست انسان به این روستای کوچک سفر می کنند.

موزه سحر و جادوی ایسلند

Atlason در سال ۲۰۱۴ مصاحبه ای با یک مجله ایسلندی انجام داد و در آن به شخصیت محبوب و مشهور گربه ایش “هیپو” اشاره کرد. او گربه خود را یکی از دلایل موفقیتش می داند و می گوید: “هیپو در کل کشور معروف است. او به هرکسی افتخار عکس انداختن نمی دهد. برای گرفتن یک عکس یادگاری با او، باید از قبل وقت بگیرید!”

داستان های وحشتناک زیادی درباره شلوار ساخته شده از پوست انسان گفته شده است. بسیاری از مردم محلی ایسلند اعتقاد دارند که خون ده ها انسان بی گناه به خاطر این شلوارها ریخته شده اند. در آن زمان بسیاری از افراد را برای تولید این شلوارها به قتل می رساندند. همچنین افرادی هم که از داستان دزدی با این شلوارها آگاه می شدند، سریعا به قتل می رسیدند تا راز و رمز این دزدی ها برای کسی فاش نشود!

شلوار ساخته شده از پوست آدم

بر اساس گزارش روزنامه دیلی میل در سال ۲۰۱۳، ایسلند در قرن ۱۷ میلادی، مکانی وحشتناک بود که مردمانش به سختی زندگی می کردند. آن ها نه تنها تحت تحریم های شدید دولت دانمارک بودند، بلکه دچار بلایای طبیعی زیادی از جمله فوران آتش فشان هم می شدند. همچنین شیوع بیماری آبله در قرن ۱۸ باعث شد تا یک سوم جمعیت این کشور از بین بروند. شاید به همین خاطر است که بیشتر مردم این کشور به دزدی و غارت روی آوردند.

امروزه موزه سحر و جادوی ایسلند باعث رونق منطقه وسیعی از این کشور شده و هزاران گردشگر را به سمت خود می کشاند. گردشگرانی که به این موزه پای می گذارند، با تاریخ غم انگیز و کمی سیاه قرن ۱۷ ام در کشورشان آشنا می شوند. اگر امروزه شلوار ساخته شده از پوست انسان دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرد، ولی تماشای آن آدمی را به دوران وحشتناک گذشته می برد. برای تماشای این اثر تاریخی می توانید به کشور ایسلند و موزه سحر و جادوی روستای هولماویک بروید.

منبع: thevintagenews.com

۱۶ مورد از جاذبه های ایسلند (بخش اول)
۱۶ مورد از جاذبه های ایسلند (بخش اول)
گردشی در طبیعت ایسلند + ویدیو
گردشی در طبیعت ایسلند + ویدیو
در سفر به ایسلند، مرتکب این اشتباهات نشوید
در سفر به ایسلند، مرتکب این اشتباهات نشوید
امن ترین کشور دنیا کجاست؟
امن ترین کشور دنیا کجاست؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code