بلیط هواپیما

شهری که پر از عقاب است!

این شهر پر از عقاب های سرسفید است!

عقاب های سرسفید، پرنده ی ملی آمریکا هستند اما بیشتر مردم این کشور آنقدر خوش شانسند که شاید اصلا در طول زندگی شان این پرنده را از نزدیک نبینند البته اگر در شهر آنالاسکا (Analask) در ایالت آلاسکای آمریکا زندگی کنند قضیه فرق می کند! در این شهر به هر طرف که نگاه می کنید عقاب های سرسفید می بینید، عقاب هایی که مثل کبوترها همه جا هستند! اگر می خواهید از این شهر عجیب و عقاب هایش بیشتر بدانید در ادامه با الی گشت همراه باشید.

عقاب های در پشت ماشین ها
مطالب مرتبط:
پارک ملی آتشفشانی لاسن در آمریکا + تصاویر
در این پارک آمریکا خورشید چند سال یکبار به زیر آب می رود!

آنالاسکا حدود ۴۷۰۰ نفر جمعیت دارد که شهرشان را با بیش از ۶۰۰ عقاب سرسفید زیبا تقسیم کرده اند. با این که بودن این همه عقاب در شهر ظاهر آن را کمی اسرارآمیز و جادویی کرده اما زندگی با پرنده های شکاری هم بدی های خاص خودش را دارد! در این شهر به نسبت دیگر شهرهای کشور احتمال بیشتری وجود دارد که کسی مورد حمله ی عقاب قرار بگیرد و محلی ها باید همیشه مراقب عقاب ها باشند مخصوصا اگر نزدیک لانه های آن ها آفتابی شوند! چون این عقاب ها خیلی بدشان می آید که کسی نزدیک لانه هایشان برود.

دسته ای عقاب ها

عقاب های سرسفید معمولا در بالای درختان لانه درست می کنند اما مشکل اینجاست که این شهر درختان زیادی ندارد به خاطر همین عقاب ها خانه های خودشان را بر روی صخره های بیرون شهر و یا در بناهای خالی می سازنند و اینطوری می شود که به انسان ها نزدیک تر می شوند. البته گاهی اوقات هم مردم بدون اینکه بدانند که عقاب ها در اینجا زندگی می کنند به لانه های آن ها نزدیک می شوند به همین دلیل تابلوهای هشدار در فصل های لانه گیری از اواسط خرداد تا اواخر تابستان در همه جا نصب می شود. اما با این حال باز هم هر سال بین ۶ تا ۱۰ مورد حمله ی عقاب اتفاق می افتد که مردم را راهی بیمارستان ها می کند!

عقاب های سرسفید

این تابلوهای هشدار دهنده هر سال در گوشه و کنار شهر نصب می شوند تا به مردم یادآوری کنند که در اینجا عقاب ها لانه دارند. این عقاب ها برای اینکه از جوجه هایشان مراقبت کنند خودشان را روی آدم ها پرتاب و از پنجه هایشان استفاده می کنند. اما به نظر شما چرا این شهر این همه عقاب دارد؟ جزیره ی آنالاسکا تقریبا ۱۲۸ کیلومتر طول دارد اما عقاب ها فقط منطقه ی کوچکی را برای زندگی انتخاب کرده اند و دلیل انتخاب این منطقه ی کوچک هم پیدا کردن آسان غذا بوده چون شهر آنالاسکا دقیقا در کنار «بندر داچ»، یکی از بزرگ ترین بنادر ماهی گیری جهان،  قرار دارد و ماهی هم یکی از غذاهای اصلی عقاب هاست. هر زمانی که کشتی های ماهی گیری بار خودشان را خالی می کنند آن ها می آیند و قبل از اینکه مردم آن ها را از آنجا دور کنند هر چقدر می توانند ماهی را از روی کشتی می قاپند!

عقاب های شهر

یک جای دیگر هم هست که عقاب ها علاقه ی زیادی به آنجا دارد: محل دفع زباله ها! آن ها زمان زیادی در بین زباله ها به دنبال غذا می گردند و هر چیزی که خوردنی به نظر برسد می تواند توجه ی آن ها را جلب کند. خیلی از مردم این شهر، عقاب ها را دوست دارند و بعضی هاشون هم این عقاب ها را حیوان خانگی خودشان کرده اند! عقاب ها هر جا که پا می گذارند ریخت و پاش می کنند اما این ها یک فرق بزرگ با کبوتر ها دارند! کبوترها با نزدیک شدن انسان ها فرار می کنند اما عقاب ها اگر حس کنند که کسی برایشان بک تهدید است به او حمله می کنند. در این شهر یک اداره پست هست که به محلی محبوب برای لانه سازی عقاب ها تبدیل شده و به خاطر همین خیلی خطرناکه و فقط کسانی که دل شیر دارند به این ساختمان نزدیک می شوند. اگر به این شهر بروید دیدن این همه تابلوهای هشدار در گوشه و کنار این شهر که از حضور عقاب ها خبر می دهند برایتان خیلی جذاب و جالب است! مطمئنا تماشای عقاب ها وقتی روی تیرهای چراق برق نشستند و یا در کنار سطل زباله در جست و جوی غذا هستند می تواند حسابی برایتان هیجان انگیز باشد!

منبع: odditycentral.com

آیا این بنای تاریخی واقعا عذاب نازل شده است؟
آیا این بنای تاریخی واقعا عذاب نازل شده است؟
وقتی «زشت بودن» در آمریکا غیرقانونی بود!
وقتی «زشت بودن» در آمریکا غیرقانونی بود!
شهری که در آن تعداد مرده ها ۱۰۰۰ برابر زنده هاست!
شهری که در آن تعداد مرده ها ۱۰۰۰ برابر زنده هاست!
شهری که فقط ۱ نفر جمعیت دارد!
شهری که فقط ۱ نفر جمعیت دارد!