بلیط هواپیما

اسکاگن، شهری زیبا و دوست داشتنی در دانمارک

شهر اسکاگن دانمارک

مردم شهرهای مختلف دانمارک، هرگاه که از روزمرگی زندگیشان خسته می شوند، شهر اسکاگن در نواحی شمالی دانمارک را به عنوان مقصد تعطیلات و گذران اوقات فراغت خود انتخاب می کنند. اینجا شهری ساحلی و جاییست که دو دریای Skagerrak و Kattegat با هم برخورد می کنند. اسکاگن شمالی ترین و البته یکی از توریستی ترین شهرهای کشور دانمارک است. ویژگی بارز این شهر، آفتاب همیشگی آن آست. آفتاب در اسکاگن بیش از هر شهر دیگری در دانمارک می تابد! با الی گشت همراه باشید تا شهر اسکاگن دانمارک را برایتان معرفی کنیم.

شهر اسکاگن دانمارک
مطالب مرتبط:
معرفی کامل شهر راسکیله، یکی از قدیمی ترین شهرهای دانمارک
جاذبه های دیدنی ریبه، قدیمی ترین شهر دانمارک
راهنمای سفر به دانمارک

دانمارک یکی از کشورهاییست که شاید تابش خورشید را در آن کم ببینید. اما در شهر اسکاگن دانمارک قضیه کاملا متفاوت است. اینجا شهری ساحلیست که به خاطر تابش آفتابش شهرتی جهانی پیدا کرده است. تابش خورشید به همراه چشم اندازهای زیبا و سواحل ماسه ای سفید رنگ این شهر، آن را به یکی از زیباترین شهرهای دانمارک تبدیل کرده اند. در مقایسه با دیگر شهرهای اروپایی، اسکاگن شهری بسیار کوچک محسوب می شود، البته کیفیت و تنوع فعالیت های تفریحی که می توانید در این شهر انجام دهید، چیزی از دیگر شهرها کمتر ندارد. مرکز شهر اسکاگن مملو از کافه ها، رستوران ها، جاذبه های گردشگری و … است که می توان از آن ها دیدن کرد.

اسکله شهر اسکاگن دانمارک

گشت و گذار در شهر اسکاگن دانمارک

در شهر اسکاگن تقریبا همیشه کاری برای انجام دادن وجود دارد! این شهر سرشار از زندگی و طراوت است و در آن انواع و اقسام فعالیت های تفریحی را می توان تجربه کرد. این شهر همچنین به خاطر پیاده رو های عریضش که با مغازه های بسیار احاطه شده اند، به شهر خرید شهرت دارد. اگر از علاقه مندان به فرهنگ هستید، می توانید به موزه های بسیار شهر همچون موزه موزه اسکاگن (Skagen’s Museum) سر بزنید. البته مطمئنا فرزندان کوچک شما موزه تدی خرسه (the teddy-bear museum) را ترجیح می دهند! شما همچنین می توانید به دنیای عقاب ها (Eagle World) بروید و این پرندگان با شکوه را در هنگام پرواز تحسین کنید. شهر اسکاگن دانمارک و اطرافش جاذبه های گردشگری زیادی برای گشت و گذار دارند. جاذبه هایی همچون گرنن (Grenen)، کلیسای ماسه ای مشهور شهر یا همان ” den Tilsandede Kirke” که در ۴ کیلومتری جنوب غربی شهر قرار دارد، Råbjerg Mile که بزرگترین تپه ماسه ای دانمارک است و همچنین فانوس دریایی اسکاگن.

شهر اسکاگن در دانمارک

جاذبه های شهر اسکاگن

گرنن | Grenen

گرنن در شمالی ترین نقطه شهر، نقطه ای است که دو دریای Skagerrak و Kattegat با هم رو به رو می شوند و برخوردشان موج های حیرت انگیزی را ایجاد می کند. اینکه یک پایتان در یک دریا و پای دیگرتان در دریایی دیگر باشد و موج های سهمگین دریا را تماشا کنید، قطعا موردیست که در هیچ کجای دیگری نمی توانید تجربه کنید. گرنن مشهورترین جاذبه گردشگری در شهر اسکاگن دانمارک است و هرساله گردشگران بسیاری برای تماشای آن به این شهر سفر می کنند.

ساحل گرنن در شهر اسکاگن

تپه ماسه ای Råbjerg Mile

تپه رابجرگ، بزرگترین تپه ماسه های روان در کشور دانمارک است که در منطقه Bunken Klitplantage بین شهرهای اسکاگن و فردریکشاون (Frederikshavn) قرار گرفته است. همانند اکثر سواحل غربی جوتلند (Jutland)، اسکاگن در طی قرن های ۱۶ و ۱۷ میلادی تقریبا با شن و ماسه احاطه شده بود. ماسه هایی که از غرب وارد این کشور می شوند، در تپه های مرتفع داخلی آن گیر می کنند و کشاورزی و شهرنشینی را تحت تاثیر خود قرار می دهند. در قرن ۱۹ ام تلاش های زیادی همچون کاشت درختچه های عظیم و ضخیم در این منطقه صورت گرفت تا از نفوذ ماسه به شهر جلوگیری کنند. در سال ۱۹۹۰، دولت دانمارک تپه ماسه ای Råbjerg Mile را خریداری کرد تا به عنوان یادگاری از دوران بحران شن و ماسه در این کشور پذیرای بازدیدکنندگان باشد.

تپه ماسه ای رابجرگ در اسکاگن

کلیسای ماسه ای اسکاگن | The sand-buried church

کلیسای ماسه ای شهر اسکاگن دانمارک یا همان Den Tilsandede Kirke یکی دیگر از یادگارهای دوران بحران شن و ماسه در دانمارک است. به دلیل ارتفاع زیاد بنای کلیسا، همواره نوک آن از درون ماسه بیرون می ماند. نام رسمی این کلیسا که از اواخر قرن ۱۴ میلادی تا سال ۱۷۹۵ محل عبادت مردم اسکاگن بود، Sct. Laurentii kirke است. با هجوم شن و ماسه و دفن شدن کلیسا در زیر آن، شاه کریستین چهارم دستور داد تا عملیات مبارزه با این ماسه های مهاجم آغاز شود. امروزه تنها برج بلند این کلیسا بر روی زمین قرار دارد و مابقی آن دفن شده اند. به همین خاطر نام این کلیسا را کلیسای دفن شده در زیر زمین گذاشته اند.

کلیسای اسکاگن

فانوس دریایی اسکاگن | Skagen Fyr

فانوس دریایی اسکاگن که آن را با نام ” Det Grå Fyr” هم می شناسند، یک برج ۴۶ متری است که آن را در مرکز Skagens Odde ساخته اند تا بتوانند دو دریای مشهور این منطقه را زیر نظر داشته باشند. عملیات ساخت این فانوس دریایی در سال ۱۸۵۸ آغاز شد و ۴ سال به طول انجامید. این برج دومین فانوس دریایی بلند دانمارک است که حدود ۲۱۰ پله دارد. از بلندای این برح می توان چشم اندازهای زیبای بین گرنن و اسکاگن را نظاره کرد. این برج در زمان افتتاحش، جایگزین فانوس دریایی دیگری در شمال شهر اسکاگن شد.

فنوس دریایی شهر اسکاگن دانمارک

رویدادهای شهر اسکاگن

اسکاگن شهری با طراوت است. تقریبا در تمام طول سال رویدادهایی برای تمامی گروه های سنی در این شهر برگزار می شوند. این رویدادها به خصوص در فصل تابستان برگزار می شوند. در ماه ژانویه، جشنواره حمام زمستانه در این شهر برگزار می شود و طی آن مردم شجاع در آب های سرد شهر خودشان را شستشو می دهند! در ماه می، فستیوال پرندگان در شهر برگزار می شود و بلافاصله بعد از آن جشنواره ماهی گیری در آب های شور شروع می شود. در طول تابستان، جشنواره های آتش بازی در ساحل، موتور سواری، موسیقی و … در شهر برگزار می شوند.

جشنواره آتشبازی اسکاگن

رستوران های شهر اسکاگن

شهر اسکاگن دانمارک رستوران های محلی بسیار معروفی دارد که همگی غذاهای دریایی سرو می کنند. هر سلیقه ای که داشته باشید، در این شهر غذای مورد علاقه خود را پیدا خواهید کرد. رستوران های De 2 Have ،Hjorth’s Badehotel ،Ruth’s Hotel و Brøndum’s Hotel از معروف ترین های شهر هستند.

رستوران های اسکاگن

اقامت در اسکاگن

به هیچ عنوان نگران اقامت خود در شهر اسکاگن دانمارک نباشید. در اینجا هم می توانید در کلبه های زیبای ساحلی شهر و هم در هتل های با کیفیت آن اقامت کنید. اگر هم مایل باشید می توانید در سواحل زیبای اسکاگن چادر بزنید و از کمپ کردن در کنار دریا لذت ببرید.

منبع: visitnordjylland.com

آشنایی با معروف ترین غذاهای دانمارکی
آشنایی با معروف ترین غذاهای دانمارکی
تست غذا در رستوران geranium در کپنهاگ دانمارک + ویدیو
تست غذا در رستوران geranium در کپنهاگ دانمارک + ویدیو
دانمارک را در یک دقیقه بگردید + ویدیو
دانمارک را در یک دقیقه بگردید + ویدیو
دریاچه عجیب Sørvágsvatn جزایر فارو در بالای اقیانوس است!
دریاچه عجیب Sørvágsvatn جزایر فارو در بالای اقیانوس است!