در این شهر تعداد عقاب ها از کبوترها بیشتر است!

شهری پر از عقاب های سر سفید

عقاب های سرسفید، یکی از پرنده های بومی و ملی ایالات متحده هستند. ولی بسیاری از آمریکایی ها هنوز یکی از آن ها را هم از نزدیک ندیده اند. البته به جز کسانی که در شهر آنالاسکا (Unalaska) زندگی می کنند! یعنی جایی که تعداد عقاب های سر سفید از کبوترهای شهری بیشتر است! با مجله گردشگری الی گشت همراه باشید تا با این شهر عجیب و غریب بیشتر آشنا شویم.

عقاب های سر سفید
مطالب مرتبط:
تصاویری خیره کننده از پارک های ملی آمریکا
تصاویری از ۲۰ مقصد بهاری برتر برای تماشای حیات وحش

آنالاسکا یکی از شهر های شمال کشور آمریکاست که حدود ۴۷۰۰ نفر در آن سکونت می کنند. مردم این شهر، محل زندگی شان را با بیش از ۶۰۰ عقاب سر سفید آمریکایی به اشتراک گذاشته اند. این موضوع در نگاه اول، موضوعی زیبا و شبیه به داستان های شهر های رویایی پریان است، ولی در واقعیت زندگی با این شکارچیان بزرگ جثه در یک مکان، مشکلات زیادی را نیز به همراه دارد.

شهری پر از عقاب های سر سفید

به عنوان مثال، احتمال اینکه شما در شهر آنالاسکا مورد حمله یک عقاب سر سفید قرار بگیرید بسیار بیشتر از هر جای دیگری در کل قاره آمریکاست! مردم محلی که در این شهر زندگی می کنند باید هر روز یک چشمشان سمت رو به رویشان و چشم دیگرشان به آسمان باشد. مخصوصا وقتی که به لانه های این پرندگان شکاری نزدیک می شوند. این عقاب ها، از نزدیک شدن به لانه هایشان متنفرند!

عقاب های سر سفید معمولا لانه های خود را بر بلندای درختان مرتفع می سازند. اما مشکل اینجاست که در آنلاسکا درختان بسیار کمی وجود دارند. بنابراین، عقاب ها مجبورند لانه هایشان را بر روی صخره های مجاور شهر یا حتی سازه های ساخت دست بشر بسازند که این امر باعث نزدیکی این حیوانات به انسان های پر سر و صدا می شود. بسیاری از مردم، حتی بدون اینکه بدانند به لانه این عقاب ها نزدیک می شوند، به همین دلیل در این منطقه توسط دولت محلی، تابلوهایی برای هشدار به مردم در فصل لانه سازی این پرندگان که از اوایل جون تا پایان تابستان است نصب می شود. اما با این وجود هر روز بین شش تا ۱۰ مورد حمله عقاب به انسان در این شهر گزارش می شود که اکثرا هم نیاز به مراقبت های پزشکی دارند.

تابلوهای هشدار در مورد عقاب ها

جنیفر شوکلی (Jennifer Shockly) معاون پلیس آنالاسکا به رسانه های عمومی این شهر گفت: «ما هرساله علائم و تابلوهای بسیاری را برای هشدار و یادآوری این موضوع که در این مکان عقاب ها لانه می سازند، در سطح شهر نصب می کنیم. این پرندگان هر کاری که از دستشان بر بیاید برای دفاع از لانه و جوجه های خود انجام خواهند داد. آن ها در بسیاری از موارد به مردم حمله ور می شوند و با نوک و پنجه های تیز خود به سر انسان های می کوبند.»

شوکلی همچنین گفت: «ما مجبور شدیم تا برخی از عقاب ها را که در پارک های شهر و زمین های بازی کودکان لانه کرده بودند، شکار کنیم، چرا که تا به حال چند کودک و خردسال مورد حمله این پرندگان شکارچی قرار گرفته اند.»

عقاب سر سفید

آندرس آیورس، نگهبان محسط ساحلی آنالاسکا، در روز سوم نگهبانی خودش مورد حمله چند عقاب سر سفید قرار گرفت. این پرندگان ضربات زیادی را به سر او وارد کردند، کلاه او را انداختند و او را راهی بیمارستان کردند. عقاب های سرسفید حتی تلفن همراه آندرس را هم دزدیدند! موارد بی شمار دیگری هم شبیه این مورد، در شهر گردشگری آنالاسکا مشاهده و گزارش شده است.

اما چرا تعداد زیادی عقاب سر سفید در این منطقه زندگی می کنند؟

جزیره آنالاسکا حدودا ۸۰ مایل طول دارد. اما این پرندگان تصمیم گرفته اند تا فقط در منطقه ای کوچک زندگی کنند. خب، احتمالا حدس زده اید که دلیل این امر به یافتن غذا ارتباط دارد. شهر آنالاسکا در نزدیکی بندر هلندی قرار گرفته است که یکی از بزرگترین بنادر ماهیگیری در دنیا محسوب می شود و ماهی، غذای اصلی عقاب های سر سفید است. هر زمان که قایقی ماهی گیری به این منطقه نزدیک می شود، صدها عقاب به آن حمله می کنند و تا می توانند از ماهی آن می دزدند! بنابراین، در طی فصل ماهی گیری در این ناحیه، لانه سازی این پرندگان شکاری در منطقه نیز چندین برابر می شود.

شهر عقاب ها

محل دفن زباله های شهری، یکی دیگر از مکان های مورد علاقه این حیوانات است. این حیوانات به موجوداتی لاشخور تبدیل شده اند و ساعت های زیادی را در این محل صرف یافتن غذا می کنند. هر چیزی که بوی خوراکی دهد، این پرندگان را به سمت خود می کشاند.

درحالی که اکثر مردم شهر آنالاسکا عاشق عقاب های شهرشان هستند، بسیاری نیز این حیوانات را آفت شهرشان می دانند. همانند کبوترها در بسیاری از شهرهای دنیا. این حیوانات در سطح شهر نیز به دنبال غذا می گردند، ولی برخلاف کبوترها که اگر به آن ها نزدیک شوید فرار می کنند، این موجودات به شما حمله ور خواهند شد! اداره پست شهر، محبوب ترین محل لانه سازی عقاب های سر سفید است، که این موضوع باعث خطرناک شدن این مکان برای بازدید شده است. در واقع تمایل به ارسال یک نامه به دوستتان، ممکن است باعث شود به بیمارستان منتقل شوید!

عقاب سر سفید آمریکایی

چشم انداز صدها عقاب سر سفید در شهری کوچک، برای بسیاری از مسافران و گردشگران این شهر بسیار شگفت و هیجان انگیز است. دیدن این پرندگان بر روی تیرهای چراغ برق شهر یا هنگامی که در نزدیکی سطل های زباله مشغول گشتن به دنبال غذا هستند، هر بیننده ای را حیرت زده می کند و به یاد کبوترهای شهری در دیگر مناطق دنیا می اندازد.

پرواز عقاب ها بر فراز شهر

با تمام خطرها و مواردی کع مطرح شد، آنالاسکا یکی از جذاب ترین جاذبه های گردشگری شمال ایالات متحده است که سالانه خیل عظیمی از گردشگران را به سمت خود می کشاند. بسیاری از عکاسان حرفه ای طبیعت نیز برای عکاسی از این حیوانات، که یکی از مهم ترین پرندگان بومی و ملی آمریکاست، به این منطقه سفر می کنند. اگر قصد سفر به این منطقه را داشتید، مراقب سلامتی خود و اطرافیانتان باشید!

منبع: odditycentral.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد