شگفتی طبیعت را در این جاذبه های کشمیر ببینید!

جاذبه های کشمیر

طبیعت چنان قدرتی دارد که می تواند انسان را همیشه غرق خود کند و هیچ وقت هم تکراری نشود. رودخانه پرقدرت، کوه های جادویی، جنگل های انبوه، آبشارها و هر آنچه در طبیعت است زیبا و اسرارآمیز به نظر می آیند. طبیعت گاهی شما را سرشار از شور و هیجان می کند و گاهی هم چنان آرامشی به شما می دهد که ساعت ها محو تماشایش می شوید. اگر می خواهید از زیبایی بی پایان طبیعت لذت ببرید کشمیر محل مناسبی است، کشمیر در ایالت جاموی هند سرزمینی است که نمی توان آن را با کلمات توصیف کرد، فقط باید رفت و در این همه زیبایی شناور شد. در سفر به هند، کشمیر با قله های پر از برف، دره های تماشایی، دریاچه های آرام، درختان بسربه فلک کشیده، گل های رنگارنگ و ماجراجویی های هیجان انگیزی مثل کوهنوردی و قایق سواری به استقبالتان می آید. می خواهیم تعدادی از جاذبه های کشمیر را معرفی کنیم، الی گشت را همراهی کنید.

کشمیر

دریاچه دال  (Dal lake)

مطالب مرتبط:
سرینگر، شهر خانه های قایقی هند
غذاهای تند هندی که دهان را می سوزانند!

دریاچه دال، دومین دریاچه بزرگ کشمیر یکی از جاذبه های پربازدید است. چشم انداز دریاچه با کوه هایی که از سه طرف آن را احاطه کرده اند و طبیعت سرسبز و انبوه کناره های ساحلش بسیار خیره کننده شده است. با وجود خانه های قایقی می توانید به قلب دریاچه بزنید، هوای دل انگیزش را نفس بکشید و خاطره ای ماندگار از تجربه ای منحصربفرد را برای همیشه در ذهنتان باقی بگذارید.

دریاچه دال در کشمیر هند

دریاچه نگین (Nagin Lake)

دریاچه نگین در دامنه های رشته کوه «زاباروان» قرار دارد و بخشی از دریاچه معروف دال است. در این دریاچه چیزی که بیشتر از همه خودنمایی می کند درختان بید و صنوبری است که دریاچه را احاطه کرده اند و طبیعتی کم نظیر را رقم زده اند. با اینکه این دریاچه از دریاچه دال کوچکتر است اما زیبایی و سکوت آرامش بخشش خیلی ها را به این دریاچه می کشاند. سکوت لذت بخش، پرواز پرندگان و غروبی دیدنی به این دریاچه حال و هوایی جادویی بخشیده است.

دریاچه نگین

باغ لاله یادبود ایندیرا گاندی (Indira Gandhi Tulip Garden)

در پای کوه های «زاباروان» باغی وجود دارد که گشت و گذار در آن روح را تازه می کند. این باغ که بزرگ ترین باغ لاله در آسیاست در سال ۲۰۰۶ باز شده و درآن بیش از یک میلیون گل لاله از ۷۰ نوع مختلف کاشته شده است.

باغ لاله یادبود ایندیرا گاندی (

پاری محل (Pari Mahal)

پاری محل توسط پسر شاه جهان در سال ۱۶۵۰ ساخته شد و به افتخار همسرش، پاری محل نامیده شد. این باغ با معماری جذابش بر روی کوه های زاباروان قرار دارد و مشرف به سرینگر است.

پاری محل

دره Drass

دره Drass در لیست سردترین مناطق مسکونی دنیا بعد از اویمیاکن سیبری رتبه دوم است هر چند که به نظر می آید با گرم شدن جهان دمای سیبری هم گرم تر شده و دره Drass به رتبه اول رفته است.  این دره در ارتفاع ۳۲۳۰ متری قرار دارد و بادهای سردی که دائما در آن می وزد آب و هوایش را از بلندترین نقاط دیگر زمین هم سردتر کرده است.

دره Drass

پارک ملی داچیگام ( ِDachigam National Park)

پارک ملی داچیگام در ۲۲ کیلومتری سرینگر قرار دارد. تنوع ارتفاع در این پارک باعث شده ماجراجویان زیادی برای تجربه فعالیت های هیجان انگیز مختلف راهی این پارک شوند. این پارک که معنی اسمش «۱۰ روستا» است در سال ۱۹۸۱ به پارک ملی تبدیل شد.

پارک ملی داچیگام
۷ مورد از شگفتی های طبیعی جهان
پارکی که تابستان ها دریاچه می شود!
بازدید از یخچال فاکس، پدیده طبیعی شگفت انگیز نیوزلند
۷ مسیر طبیعت گردی در برزیل

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code