چرا پاتاگونیا بهشت صخره نوردان است؟

پاتاگونیا جایی عالی برای صخره نوردی

در لبه جنوبی قاره آمریکا، سرزمین جادویی و اسرارآمیز پاتاگونیا جای دارد، ناحیه ای وسیع و دورافتاده که کوهستان ها و آب و هوایی سخت دارد. بدون شک با صحبت کردن درباره مناره های مخروطی گرانیتی و یخی این ناحیه، رویای صعود در ذهن جرقه ماجراجویان می زند؛ تصور کنید که در پای قله های وسوسه انگیز و منحصربفرد در میان یخچال های طبیعی، دریاچه های آلپی و جنگل های سرسبز ایستاده اید و احساسی از ترس و هیجان دارید. پاتاگونیا که بیش از ۴۰۰ هزار مایل مربع در آرژانتین و شیلی کشیده شده جایی عالی برای ماجراجویی ست چون در آن همه چیز بزرگ تر، اغراق آمیز تر و البته ترسناک تر است! کسانی که در این سرزمین به دنبال دیواره های صخره ای و قله های باشکوه هستند هرگز ناامید نمی شوند البته باید آمادگی، تجربه و زمان کافی هم داشته باشند. چه چیزی پاتاگونیا را به بهشتی برای صخره نوردان تبدیل کرده است؟ برای رسیدن به جواب این سوال در ادامه الی گشت را همراهی کنید.

ماجراجویی در پاتاگونیا

تنوع زیاد

مطالب مرتبط:
شاهکار طبیعت را در پاتاگونیا ببینید
پاتاگونیا، سرزمینی فراموش شده
پریتو مورنو، یخچال طبیعی بینظیر در پاتاگونیا

صخره نوردی استفاده از دست ها، پاها و دیگر اعضای بدن برای بالا رفتن از از صخره ای پرشیب است و ماجراجویان زیادی روز به روز به این ورزش مهیج رو می آورند. یکی از بهترین نقاط دنیا برای امتحان این ماجراجویی پاتاگونیا است، سرزمینی در جنوبی ترین نقطه آمریکای جنوبی. کوهستان آند در طول پاتاگونیا کشیده شده و بی نهایت دیواره های صخره ای را پدید آورده است. از شهرهای «باریلوچه» و «ال چالتن» در آرژانتین گرفته تا شهرهای «کویهایکه» و «تورس دل پاین» در شیلی، کوه های آند پاتاگونیا گنجینه ای ارزشمند برای صخره نوردانی است که به دنبال آرامش، سکوت و ماجراجویی می گردند.

در جنوب شهر کویهایکه چشم اندازی خارق العاده وجود دارد که دنیای بی نهایتی از ماجراجویی ها را برایتان به ارمغان آورده ودر آن به هر طرف که نگاه کنید جایی عالی برای صخره نوردی پیدا می کنید. صخره نوردی در سطح های مختلف و فرصت های زیاد برای رشد، شهر باریلوچه را بهشت صخره نوردان مبتدی و حرفه ای کرده است. حتی اگر مبتدی هم هستید فرصت این را دارید تا به همراه صخره نوردان حرفه ای ماجراجویی و هر لحظه پیشرفت کنید چون تنوع زیادی در دشواری مسیرها وجود دارد.

پاتاگونیا

قله های فتح نشده ی فراوان

وسعت، دورافتادگی و منحنی آب و هوا در پاتاگونیا مسیرهای باکیفیت و قله های فتح نشده ی زیادی را برای این ناحیه به ارمغان آورده است. پاتاگونیا سرزمین ماجراجویی بر روی دیواره های صخره ای غول پیکر است به طوری که  بین آنجایی که تا به حال صعود کرده اید و نقطه ای که برای صعود در ذهن دارید چیزهای زیادی برای کشف وجود دارد. در «ال چالتن» قله های معروفی مشرف به pueblo قرار دارند که با صعود به آن ها می توانید طبیعت بکر و وحشی کوهستان را بهتر درک کنید. اینجا مملوء از دره ها  و قله هایی است که تا به حال هیچ کس آن ها را فتح نکرده و نمونه آن ها در کمتر جایی از دنیا پیدا می شود. اگر همیشه از کشف ایده های تازه استقبال می کرده اید در این طبیعت بی نهایت و بکر فرصت مناسبی برایتان آماده کرده است.

صخره نوردی در سکوت و تنهایی

چیزی که پاتاگونیا را متفاوت از دیگر نقاط دنیا برای صخره نوردی کرده ماجراجویی در سکوت و تنهایی است. درسته که در این سرزمین هم مکان هایی شلوغ وجود دارد اما اگر بخواهید ماجراجویی را در سکوت و تنهایی انجام دهید اصلا کار سختی پیش رو ندارید.

صخره نوردی

چالش های فراوان

پاتاگونیا سیستم آب و هوایی منحصربفردی دارد که در لبه جنوبی آمریکای جنوبی در جریان است. اگر پاتاگونیا را بشناسید حتما می دانید که برف، باران، زوزه های باد و تابش آفتاب بخشی از هیجان و ماجراجویی های شماست. پاتاگونیا سرزمینی در بکرترین حالت ممکن است؛ طبیعتی وحشی و خصمانه، بادهای بی امان، کوه های برفی پیوسته، دریاچه ها و جنگل ها که دست در دست هم سرزمینی جذاب را برای ماجراجویی شکل داده اند. فرصت بالا رفتن از کوه ها، کوتاه مدت، چالش پذیر و غیر قابل پیش بینی است و نیاز به صبر زیادی دارد چون پاتاگونه سرزمینی سخت برای کاوش است و با آب و هوای خاصش باید برای رسیدن به زمان مناسب مدت ها وقت بگذارید به طوری که برای صخره نوردی در پاتاگونیا یک ماه هم کافی نیست چون چالش های زیادی انتظارتان را می کشد.

سفر به پاتاگونیا

مقصدی ایده آل

می توان از ماجراجویی در این سرزمین لذت برد درسته که شرایط سخت است اما برای رسیدن به نهایت ماجراجویی نباید از آن فرار کرد. باد، باران، برف و سرما همیشه همراه شماست اما می توانید از تک تک آن ها لذت ببرید. نیروی بلقوه، زیبایی و جادویی اسرارآمیز اطراف این سرزمین را احاطه کرده و بهشتی واقعی را خلق کرده است.

کوه های پاتاگونیا در دنیا رقیب ندارند؛ مناره های مخروطی سنگی و یخی که رو به آسمان رفته اند مطمئنا بی نظیر و بی رقیب اند. اگر به این صخره های منحصربفرد چیزهایی مثل طبیعت غنی، یخچال های طبیعی غول پیکر، جنگل های بکر، بیابان های وسیع، سواحلی مملوء از پنگوئن و نهنگ و شهرهایی توریستی را هم اضافه کنیم دیگر شکی نمی ماند که اینجا مقصدی خارق العاده و بی نظیر است.

منبع: nationalgeographic.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد