عجیب و غریب ترین ریش و سبیل های دنیا در طول تاریخ!

عجیب ترین ریش و سبیل های دنیا

در طول تاریخ، مدل های ریش و سبیل مردان بسیار تغییر کرده است. زمانی مردان ریش بلند می گذاشتند، زمان دیگری ریش و سبیل کوتاه مد شده بود و مدتی هم همه فقط سبیل می گذاشتند. به هر حال هر کسی یک مدل ریش را می پسندد. شاید برایتان جالب باشد که بدانید هر ساله در برخی از کشورهای دنیا، مسابقات عجیب ترین ریش و سبیل های دنیا برگزار و به برندگان آن جوایزی اهدا می شود. در این مطلب مردان معروفی را معرفی می کنیم که به خاطر ریش و سبیل عجیبشان شهرت زیادی داشته اند! در صورت تمایل، الی گشت را در مطلب عجیب و غریب ترین ریش و سبیل های دنیا همراهی کنید.

عجیب ترین ریش و سبیل های دنیا در طول تاریخ
مطالب مرتبط:
عجیب ترین داستان از بازمانده کشتی تایتانیک!
جشن روز مردگان، عجیب ترین و جذاب ترین فستیوال مکزیک!
آشنایی با عجیب ترین هتل های جهان! +تصویر

امروزه در بسیاری از کشورهای دنیا مسابقات بین المللی ریش و سبیل برگزار می گردد! در این مسابقات افرادی از کشورهای مختلف جهان حاضر می شوند تا ریش و سبیل عجیب و غریب خود را به رخ دیگران بکشند و بتوانند رتبه های برتر را به خود اختصاص دهند. برخی از این افراد، برای ریش خود سال ها وقت گذاشته و حتی مبالغ زیادی را خرج کرده اند! اما ما در این مطلب قصد نداریم تا به این مسابقات بپردازیم، بلکه می خواهیم افراد سرشناسی را معرفی کنیم، که در طول تاریخ به خاطر ریش و سبیلشان شهرت زیادی داشته اند.

این افراد دارای عجیب ترین ریش و سبیل های دنیا در طول تاریخ هستند!

  • کنفسیوس | Confucius

کنفسیوس معروف ترین استاد، فیلسوف و نظریه پرداز سیاسی چین است که ایده ها و گفته هایش تاثیرات زیادی را بر فرهنگ و تمدن شرق آسیا گذاشته است. او در سال ۵۵۱ قبل از میلاد مسیح در بخش کوچکی از استان شاندونگ چین به دنیا آمد و در سال ۴۷۹ پیش از میلاد در گذشت. نام این شخصیت بزرگ از کلمه کونگ فوز، به معنای “استاد بزرگ، کونگ” گرفته شده است. امروزه تصویر کنفسیوس را از روی برخی از نوشته ها و تصاویر باستانی شبیه سازی کرده اند. گویا او ریش هایی بسیار بلند و لَخت داشته است. ریش هایی که امروزه جزو عجیب و غریب ترین ریش و سبیل های دنیا شناخته می شوند!

کنفسیوس
  • لئوناردو داوینچی | Leonardo da Vinci

لئوناردو داوینچی را همه ما می شناسیم. نام کامل او “لئوناردو دی سر پیرو دا وینچی” است که همگان به اختصار لئوناردو داوینچی می گویند. بسیاری او را بزرگترین نقاش تاریخ می دانند. او در سال ۱۴۵۲ میلادی در یکی از روستاهای فلورانس در ایتالیا متولد شد. داوینچی نه تنها نقاش ماهری بود، بلکه در رشته های مجسمه سازی، معماری، موسیقی، پیکر شناسی و نقشه کشی هم مهارت زیادی داشت. مهم ترین آثار او، مونالیزا، شام آخر و مرد ویتورین هستند. تصاویری که از او بر جای مانده، نشان می دهند که او هم جز افراد خاص از نظر ریش و سبیل قرار می گیرد! بنابراین، ما هم داوینچی را در لیست عجیب ترین ریش و سبیل های دنیا قرار می دهیم.

لئورناردو داوینچی
  • کارل مارکس | Karl Marx

در قرن ۱۹ ام، بسیاری از سیاسیون و شخصیت های فرهنگی، ریش و سبیلی عجیب داشتند. یکی از این شخصیت ها، کارل مارکس بود. مارکس جامعه شناس، اقتصاد دان و تاریخدان آلمانی و یکی از افراد تاثیر گذار در دنیای غرب است. او در سال ۱۸۱۸ میلادی متولد شد و در ۱۸۸۳ در شهر لندن انگلستان درگذشت. در طول تاریخ، انتقادات بسیار زیادی به افکار و نظریه های کارل مارکس وارد شده است. ریش و سبیل های مارکس هم از جمله ریش های عجیب تاریخ به شمار می روند.

کارل مارکس
  • چارلز داروین | Charles Darwin

چارلز داروین، زیست شناس و زمین شناس انگلیسی و یکی از اعضای انجمن سلطنتی بریتانیا بود. او در سال ۱۸۰۹ در خانواده ای ثروتمند در انگلستان چشم به جهان گشود. داروین در خانواده ای بسیار مهم در انگلستان رشد کرد و بزرگ شد. جالب اینجاست که او دانش آموز خوبی نبود و پدرش همواره او را مایه سرافکندگی خود و خانواده اش می دید. او زمانی قصد داشت تا پزشک شود، ولی به خاطر اینکه از خون می ترسید، از این کار منصرف شد. برخی گفته اند که او هر حیوانی را که می دید، می خورد! او در سال ۱۸۸۲ در گذشت و در کلیسای وست مینستر دفن شد. در تصویر زیر می توانید ریش او که جزء عجیب ترین ریش و سبیل های دنیا محسوب می شود، مشاهده کنید.

چارلز داروین
  • شاهان ایرانی

در دوران های صفویه و قاجار، پادشاهان ایرانی ریش و سبیل های بسیار عجیب و غریبی داشتند. به عنوان مثال، سبیل شاه عباس صفوی، از معروف ترین سبیل های دنیاست! عباس میرزا، ناصر الدین شاه، مظفر الدین شاه و … هم از جمله افرادی هستند که ریش و سبیل های عجیب و بلندی داشتند.

سبیل معروف شاه عباس صفوی
  • گریگوری راسپوتین | Grigori Rasputin

او یکی از چهره های اصلی در تاریخ مدرن روسیه است که نقش زیادی در تاریخ سیاسی این کشور داشته است. ریش سیاه و دراز او که به صورتی نامنظم رشد کرده بودند، از جمله عجیب ترین ریش و سبیل های دنیا به حساب می آید. راسپوتین به ریش خودش علاقه زیادی داشت و همواره آن ها را با دست خود نوازش می کرد و می کشید! او علاوه بر ریش، موی لَخت و بسیار بلندی هم داشت.

گریگوری راسپوتین
  • یوهان برامس | Johannes Brahms

یوهان برامس یک آهنگساز و پیانیست معروف آلمانی است که نه تنها به آخر آهنگ های دلنشین اش شهرت دارد، بلکه به خاطر ریش و سبیل های فر خورده و چند رنگش هم شهرت زیادی کسب کرده است. او به ظاهر چهره اش بسیار اهمیت می داد. برامس دقایق زیادی را جلوی آینه می گذارند تا موها و ریش و سبیل خود را با استفاده از شانه معروف اش فر دهد.

یوهان برامس

البته ریش و سبیل این افراد در مقایسه با ریش و سبیل هایی که بعضا امروزه می بینیم، خیلی هم عجیب نیستند. افرادی که امروزه در مسابقات بین المللی ریش و سبیل شرکت می کنند، سال ها روی ریش و سبیلشان کار کرده اند و معمولا مبالغ هنگفتی را خرج ظاهرشان می کنند تا عجیب ترین ریش و سبیل های دنیا را داشته باشند.

منبع: thevintagenews.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد