عجیب ترین ساختمان های دنیا با شاهکاری از معماری

ساختمان هایی که تا با چشم نبینید باور نمی کنید

در این مطلب قصد داریم در مورد عجیب ترین ساختمان های دنیا صحبت کنیم. ما در اینجا اطلاعات و تصاویری از ۷ ساختمان به شما ارائه می دهیم که حتی فکر نمی کنید وجود داشته باشند! ‏

۱- مرکز ملی هنرهای نمایشی National Centre for the Performing Arts، چین‎

ساخت مرکز ملی هنرهای نمایشی یا به اختصار NCPA از سال ۲۰۰۱ آغاز شده و در سال ۲۰۰۷ به پایان رسید. با وجود اینکه شش سال، با توجه به سرعت بالای ساخت و ساز در چین، رقمی بالا به نظر می رسد، اما نتیجه ی نهایی به ما نشان می دهد که این ساختمان ارزش آن را داشته است. NCPA شبیه به یک تخم بسیار بزرگ است که روی دریاچه ای مصنوعی آرمیده و کل آن از تیتانیوم و شیشه ساخته شده است.

مرکز ملی هنرهای نمایشی

۲- خانه های مکعبی Cubic Houses، رتردام، هلند

خانه های مکعبی در رتردام و هلموند توسط شخصی به نام پیت بلوم Piet Blom طراحی شده اند. این خانه ها مکعب هایی هستند که در زوایای مختلف بر روی ستون های شش ضلعی قرار گرفته و در این حالت بسیار شبیه به درخت هستند، درختانی که در کنار هم، جنگلی را به یاد ما می آورند. لازم به ذکر است که در این مجموعه ۳۸ مکعب کوچک به هم متصل شده اند. این ایده ای بسیار نبوغ آمیز بوده و در تصاویر به بهترین شکل نمایان است.

خانه-های-مکعبی

۳- جنگل های مارپیچ Forest Spiral- ساختمان Hundertwasser، آلمان

جنگل های مارپیچ ساختمانی جالب با بام سبز و شبیه به یک مارپیچ است که ساخت آن در سال ۲۰۰۰ به اتمام رسیده است. رنگ ها، حرکت مارپیچ و به طور کلی طرح این ساختمان بسیار زیبا بوده و آنرا تبدیل به مکانی راحت و دلپذیر برای زندگی نموده است. طراح این ساختمان هنرمندی به نام Friedensreich Hundertwasser است و همین مسئله به خوبی توضیح می دهد که چرا این ساختمان شبیه به یک شاهکار هنری است. معماری به نام Heinz Springmann از این اثر با عنوان کاری عالی یاد کرده است.

جنگل-های-مارپیچ

‏ ۴- هابیتت Habitat 67، مونترال، کانادا

هابیتت ۶۷ در کانادا دارای چیدمانی بسیار جالب است به گونه ای که ما را به یاد مکعب هایی که بچه ها با آنها بازی می کنند می اندازد. طراحی این ساختمان بسیار بدیع و در عین حال ایستا بوده و برای زندگی بسیار راحت و مناسب است. معمار این طرح موشه سفدی Moshe Safdie آن را به عنوان جاذبه ی اصلی Expo 67 طراحی کرده بود که در همان نمایشگاه به طور رسمی از آن پرده برداری شد. ‏‏‏ ‏

خانه ی هابیتت

‏ ۵- خانه کج The Crooked House، لهستان

خانه ی کج در شهر Sopot لهستان واقع شده و سازه ای بی نهایت عجیب و جالب دارد. این خانه در سال ۲۰۰۳ بر اساس طرحی از عکس های Jan Marcin Szancer و Per Dahlberg ساخته شد و شکل آن به گونه ای است که به نظر می رسد از یک کارتون برداشت شده باشد. طراحی این خانه کج است اما کج از نوع متناسب و متقارن! بنابراین می توان گفت که این ساختمان اصلا زشت نیست تنها با ساختمان های دیگر فرق داشته و عجیب است. نکته ی جالب اینجاست که سازندگان چگونه توانستند چنین ایده ی نبوغ آمیزی را به واقعیت تبدیل کنند، اما در هر صورت این خانه واقعی است و همه خلاقیت آن را تحسین می کنند.

خانه ی کج

‏‎‏ ۶- لا پدررا La Pedrera، اسپانیا

« لا پدررا» که با نام کاسا میلا نیز شناخته می شود در بارسلونای اسپانیا قرار گرفته است. در مورد داستان شکل گیری این خانه باید بگوییم که این خانه توسط آنتونی گائودی برای یک زوج طراحی شده بود. این ساختمان، بسیار زیبا و جالب توجه و در عین حال خلاف عرف است چرا که حتی یک خط صاف نیز در آن وجود ندارد! بازدیدکنندگان می توانند از طبقه ی آخر، زیر شیروانی و بام بازدید کرده و نگاهی از نزدیک به این شاهکار معماری بیندازند.

لا پدررا-اسپانیا

۷- خانه سنگی Stone House، پرتغال

‏این خانه ی سنگی که در پرتغال واقع شده، بسیار شبیه به نمونه ای است که در کارتون عصر حجر Flintstones وجود داشت. این خانه بین دو تخته سنگ ساخته شده و معماری آن بعضی از بزرگترین و مشهورترین افراد این حرفه را تحت تاثیر قرار داده است. جای بسی تعجب است که این خانه مورد تهاجم افراد خرابکار قرار گرفته و به همین دلیل مجهز به پنجره های ضد گلوله و درب فولادی است. داخل این خانه یک شومینه و تمام وسایل مورد نیاز وجود داشته و بسیار راحت است. به هر صورت می توان گفت که این خانه ی شگفت انگیز نمونه ای از معماری مدرن به سبک عصر حجر است. ‏ ‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏ ‏ ‏

خانه-سنگی
کلمبو، بزرگ ترین شهر سریلانکا
با خطرناک ترین جاده های ایران آشنا شوید
از شمال تا جنوب ویتنام + ویدئو
آیا دریای سرخ و اقعا سرخ رنگ است؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code