بلیط هواپیما

عجیب ترین لاشه های هواپیما و کشتی در دنیا + تصویر

معروف ترین لاشه های هواپیما و کشتی در دنیا

برخی از محبوب ترین تصاویر موجود در اینترنت، اشیاء و وسایل قدیمی و از کار افتاده و یا کشتی های غرق شده هستند. اگرچه ممکن است مشاهده این تصاویر کمی ترسناک و مخوف باشد، ولی دنبال کنندگان پر و پا قرص اینترنت، این تصاویر را به یکی از پر بیننده ترین عکس های دنیا تبدیل می کنند. بهترین لاشه های دنیا می توانند پر از اسرار عجیب و غریب باشند و داستان مرگ بسیاری از آن ها بسیار جالب است. با الی گشت همراه شوید تا با هم نگاهی به برخی از تصاویر این لاشه های هواپیما و کشتی که در رسانه های اجتماعی دنیا در حال گسترش اند، بیاندازیم.

عجیب ترین لاشه های دنیا

جاذبه هایی که از حمل و نقل زغال سنگ در دهه ۱۸۸۰ بر جای مانده است | ۱۸۸۰s coal transporter remains big attraction

مطالب مرتبط:
عجیب ترین سوانح هوایی که باور کردنشان سخت است!
۱۷ نفر از عجیب ترین آدم های دنیا + تصویر واقعی

در اینجا یک قایق چوبی ماهیگیری در سال ۱۸۸۵ در بندر وان بزرگ انتاریوی کانادا به گل نشسته است. در زمانی نه چندان دور از این قایق برای حمل و نقل زغال سنگ استفاده می شد ولی  اکنون به جز یک لاشه کهنه چیزی از آن باقی نمانده است. هنگامی که این قایق در این منطقه خراب شد و به گل نشست، تلاش های زیادی برای احیای آن وصرت گرفت که همگی ناموفق بودند.

کشتی حمل زغال سنگ

تانک های ارتش آمریکا در سواحل پورتوریکو | US Army tanks on a Puerto Rico beach

تانک هایی از زمان تمرینات نظامی آمریکا که زمانی که ارتش این کشور به همراه هزاران سرباز در سال ۱۹۰۳ این جزیره را ترک کردند، در اینجا رها شده اند. روزولت، رئیس جمهور وقت آمریکا، مجوز استفاده از این جزیره برای تمرینات نظامی را اخذ کرده بود. لاشه های تانک های مورد استفاده آن ها در سواحل playa flamenco باقی مانده اند.

تانک های به گل نشسته ارتش آمریکا

آخرین بازمانده های کشتی های لوکس | Last of the luxury liners

در اوایل دهه پر رونق ۱۹۰۰ بسیاری از ثروتمندان به وسیله کشتی های مسافرتی لوکس به مناطقی مانند Maheno در نیوزیلند مسافرت می کردند. در طی جنگ جهانی اول، از این کشتی به عنوان یک بیمارستان دریایی برای پشتیبانی از نیروهای دریایی در اقیانوس آرام استفاده شده است. اما در سال ۱۹۳۵ و به دلیل شرایط نامساعد آب و هوایی، خرابه های این کشتی سر از سواحل استرالیا در آورد.

بازمانده ای از کشتی های لوکس

تانک های سایپان | Saipan tanks

نبرد سایپان یکی از بزرگ ترین جنگ های صورت گرفته در اقیانوس آرام در طی جنگ جهانی دوم بود. یادگارهایی از این نبرد همچنان در سراسر جزیره به جای مانده اند. بسیاری از این لاشه ها از جمله هواپیماهای آمریکایی، کشتی های ژاپنی و سه تانک شرمن در آب های این منطقه غرق شده اند.

تانک های سایپان

قطار سقوط کرده در ویستلر | Train crash in Whistler

در انتهای دره ای در وسط جنگل ویستلر در کشور کانادا، چندین واگن قطار که خزه بسته اند، به عنوان یادگاری از یک تصادف قطار در دهه ۱۹۵۰ بر جای مانده اند. امروزه این مکان یک مقصد جذاب توریستی برای گردشگران و کوهنوردان است. در حالی که جوانان محلی این منطقه از آن ها برای کشیدن و مخفی کردن نقاشی های graffiti خود استفاده می کنند.

قطار سقوط کرده در دره

خرابه های نیروی دریایی استرالیا | Australia’s naval junkyard

بعد از جنگ جهانی دوم، بسیاری از کشتی ها و قایق های نیروی دریایی دیگر برای استفاده مناسب نبودند. بنابراین در اوایل دهه ۱۹۶۰ تعداد ۱۵ کشتی و قایق در جزیره مورتون در کوئینزلند رها شدند. امروزه این مکان یکی از زیباترین مکان های مورد بازدید در استرالیاست.

بقایای کشتی های نیروی دریایی استرالیا

لاشه B-52 جنگ ویتنام | B-52 Vietnam War wreck

اگرچه چیزهای بسیار زیادی از جنگ ویتنام باقی مانده است، اما شاید مهم ترین آن ها لاشه یک بمب افکن B-52 آمریکایی باشد که در سال ۱۹۷۲ در وسط یک دریاچه در هانوی فرود آمد.

بمب B-52

قاچاقچی های یونانی | Greek smugglers delight

به قاچاقچی های یونانی، هنگامی که توسط نیروی دریایی ارتش یونان بازداشت شدند، شوک زیادی وارد شد! در گزارش ها آمده است که این کشتی حاوی مقدار زیادی سیگار، الکل و زنان دزدیده شده بود. این قایق از سال ۱۹۸۳ در این مکان است!

کشتی قاچاقچی های یونانی

قاچاقچیان مکزیکی | Mexican smugglers

فقط حدود ۱۰ سال قبل، یک هواپیما که گفته می شود مورد استفاده قاچاقچیان بوده، به وسیله ارتش مکزیک ساقط شد. این هواپیما در ساحلی در Ventanilla سقوط کرده و از آن زمان آنجا باقی مانده است. البته تمام سرنشیان این هواپیما سالم ماندند ولی سوراخ های ناشی از تیرباران هواپیما بر روی بدنه آن دیده می شود.

هواپیمای قاچاقچیان مکزیکی

کشتی هایی در صحرا | Ships in the desert

در مرکز ازبکستان، مورد عجیب و غریبی وجود دارد. کشتی های بزرگی که در میان شن و ماسه های صحرا گیر کرده اند. این درحالی است که نزدیک ترین ساحل به این منطقه، ۱۰۰ مایل با آن فاصله دارد. داستان از این قرار است که مقامات محلی تصمیم می گیرند تا رودخانه های محلی را برای آبیاری برخی مزارع به سمت هدایت کنند. با این کار آن ها یک دریاچه بزرگ و مهم در ازبکستان به کلی خشک شد.

کشتی هایی در میان صحرا

قایق عوامل تهیه یک فیلم که به طوفان خوردند | Film crew’s boat hits stormy waters in Antarctica

تنها حدود سه سال پیش، کارگردانی سعی در تهیه یک مستند از قطب جنوب را داشت. بعد از یک طوفان زمستانی شدید آن قایق علی رغم تلاش های نیروهای نجات، غرق شد. قایق در این آب ها باقی ماند تا اینکه یک تیم از غواصان و مهندسان حرفه ای آن را دوباره به ساحل آردلی برگردادند.

کشتی غرق شده عوامل ساخت فیلم

حمل و نقل عمومی در جاده کارولینای شمالی | Public transport end of the road in North Carolina

یک مکان در کارولینای شمالی، به جایی برای دور انداختن وسایل حمل و نقل عمومی فرسوده تبدیل شده است. اخیرا توسط عکس هایی که یک عکاس آمریکایی از این منطقه منتشر کرده است، شهرت آنجا دو چندان گشته است.

دره وسایل نقلیه فرسوده

واگن های مترو، لاشه های قطارهای قدیمی مسافربری و باربری، خودروهای فرسوده و لاشه های اتوبوس های کهنه در این ناحیه به وفور یافت می شود.

منبع: thevintagenews.com

چهره مرد ۹۵۰۰ ساله برای اولین بار نمایش داده شد
چهره مرد ۹۵۰۰ ساله برای اولین بار نمایش داده شد
با انجام این کارها ژاپنی می شوید!
با انجام این کارها ژاپنی می شوید!
چرا نهنگ ها خودکشی می کنند؟
چرا نهنگ ها خودکشی می کنند؟
جزیره ای عجیب که شبانه روزش از ساعت ۰۷:۰۰ شروع می شود نه ۰۰:۰۰!!!
جزیره ای عجیب که شبانه روزش از ساعت ۰۷:۰۰ شروع می شود نه ۰۰:۰۰!!!