۵ تجربه فراموش نشدنی از غذا خوردن در توکیو!

۵ تجربه عجیب غذایی در توکیو

ژاپن کشور بزرگی نیست، ولی از آنجا که فرهنگ خاص و شاید کاملاً‌ متمایزی با سایر کشورها دارد، حجم تفاوت‌هایی که در یک سفر می‌توانید تجربه کنید بسیار بالا می‌رود. این تفاوت‌ها در غذاها، نوع غذاخوردن و غذا خوری ‌های این کشور هم مشهود است. با الی گشت همراه باشید تا با برخی از غذاهای عجیب توکیو آشنا شویم

غذاهای عجیب ژاپن

مثل یک زندانی غذا بخورید

مطالب مرتبط:
این غذاهای خوشمزه اسپانیا را امتحان کنید
رستوران های معروف توکیو که همه آرزوی رفتن به آنجا را دارند
تجربه های دوست داشتنی من در سفر به توکیو

عموم مردم اصلاً دوست ندارند که وعده غذایی را در زندان بخورند، اما اگر این زندان واقعی نباشد چطور؟ رستوران Alcatraz ER در توکیو تجربه ای را برای شما ممکن می سازد که احتمالا تمام عمر آن را در خاطر خواهید داشت. این رستوران به صورتی طراحی شده است که نشان دهنده یک زندان باشد و هریک از سلول های این زندان در واقع یک بخش غذاخوری فردی و یا گروهی هستند. کارکنان این رستوران به شکل پرستارهای بخش درمانی زندان لباس می‌پوشند. در این رستوران غذا و یا ظروف زیبا و لوکس انتظار شما را نمی‌کشند. شما در ظرف‌هایی شبیه یه ظروف غذاخوری زندان‌ها باید غذای خود را صرف کنید. البته کیف غذای این رستوران شبیه به کیفیت غذای زندان ها نیست و از کیفیت مطلوبی برخوردار است. به‌هرحال، غذا خوردن در زندان یکی از تجربه‌های عجیب و غریب غذایی است که در سفر به توکیو می‌توانید به دست آورید.

غذاهای عجیب ژاپن
غذاهای عجیب ژاپن

تجربه غذا خوردن در Piss Alley

محله‌ی Piss Alley که با نام Omoide Yokocho (یا خط خاطرات) هم شناخته می‌شود. در این محله شاید ۲۰۰ رستوران و کافه خیلی کوچک در ۶ کوچه‌ی باریک قرار گرفته‌اند. شاید این رستوران‌ها چندان جالب نباشد و خیلی هم کوچک باشند، ولی کیفیت غذاهای آن بالاست و بعضی از غذاهای عجیب را هم در آن‌ها می‌توانید پیدا کنید. برای مثال، اگر قصد تجربه کردن مزه‌ی سمندر گریل شده را دارید، به این محله بروید. البته سمندر شاید جزو غذاهای عالی و برتر در دنیا و یا حتی در توکیو نباشد، ولی اگر قصد دارید که ذائقه خود را به چالش بکشید، از این رستوران و غذاهایش دیدن کنید.

غذاهای عجیب ژاپن

با روبات‌ها شام بخورید!

از لحظه ورود شما به رستوران روبات ها،‌ تا لحظه خروج، شما حس غرق شدن در نور و رنگ‌های نئون را خواهید داشت که در بازتاب آیینه‌ها حتی بیشتر هم می‌شوند. روبات‌ها در این رستوران به نبرد با یکدیگر می‌پردازند و صدای طبل‌های نوازندگان هم هیجان بیشتری به محیط می‌دهد.

البته در این مکان بیشتر نمایشی جالب مشاهده خواهید کرد و غذا در اولویت نیست. بنابراین شاید تنوع غذایی زیادی در این رستوران نباشد. ولی تجربه خوردن غذایی هرچند ساده، درکنار روبات ها جالب خواهد بود و شما را سرگرم می‌کند. به‌هرحال، اگر غذا خوردن در محیطی آرام و در آرامش را ترجیح می‌دهید، این رستوران برای شما مناسب نخواهد بود.

غذاهای عجیب توکیو
غذاهای عجیب توکیو

غذای خود را از دستگاه‌های خودکار بخرید

بله درست شنیدید. غذا را از دستگاه‌های خودکار بخرید. شاید تاکنون از این دستگاه‌ها نوشیدنی خریده باشید، ولی احتمالاً‌ تجربه خرید غذا از این دستگاه‌ها را ندارید. وقتی در خیابان های توکیو قدم بزنید، در سراسر مسیر این دستگاه‌ها را مشاهده خواهید کرد. البته بیشتر این دستگاه‌ها هم به فروش نوشیدنی می‌پردازند، اما همچان تعداد زیادی از آن‌ها هستند که فرآورده‌های غذایی مثل سوشی، هات‌داگ، همبرگر، تخم مرغ، سوپ ماهی و غیره را می‌فروشند.

غذاهای عجیب توکیو

Chankonabe بخورید

Chankonabe غذایی بسیار قوی و مغذی است که کشتی‌ گیران ژاپنی هر روزه آن را به منظور تقویت بدن خود و وزن‌گیری میخورند. در واقع غذایی سالم هم است که چربی کم، پروتئین بالا دارد و پر از سبزیجات است. به هرحال شاید هیچ کجای دیگر در دنیا نتوانید این غذا را تجربه کنید، پس تا وقتی در توکیو هستید به یک رستوران بروید و Chankonabe سفارش دهید.

غذاهای عجیب توکیو
بلندترین آسمان خراش جهان که مفهوم سفر را عوض می کند!!
تنها موجودی که از بمب اتمی هیروشیما نجات پیدا کرد!!!
گشت و گذاری رایگان بناهای باستانی و شهر توکیو
گذشته سیاه و شوم پررفت و آمدترین فرودگاه ژاپن!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code