بلیط هواپیما

فستیوال های بزرگ جهان (بخش دوم)

کشورهای مختلف جهان به هر بهانه ای دست به برگزاری فستیوال ها و جشن های سالانه می زنند.

در این فستیوال ها شادی می کنند، مسابقه می دهند، هیجانات شان را خرج می کنند و با عضلاتی کش آمده از خنده و شادی به خانه های شان بازمی گردند. این فستیوال ها بعضی های شان آن قدر عجیب، غریب و جالب توجه هستند که خودشان به تنهایی برای کشاندن گردشگران به آن منطقه کافی است. با الی گشت همراه باشید تا در زیر برخی از عجیب ترین این فستیوال ها را برای تان شرح دهیم.

مطالب مرتبط:
فستیوال های بزرگ جهان (بخش اول)
جشن و فستیوال های عجیب و دیدنی در اروپا

جشنواره ببر، هند

جشنواره ببر هر ساله در ۱۲ سپتامبر برابر با ۲۱ شهریور خورشیدی در هند برگزار می‌شود. گاهی این جشن بیش از ۶۰۰ شرکت کننده  با بدن‌های ببری شکل داشته باشند. این مراسم در یک منطقه پر درخت انجام می‌شود. عبور و مرور شرکت کنندگان با بدن‌های رنگارنگ از میان درختان بسیار دیدنی و مهیج است. این جشن یکی از پر طرفدارترین جاذبه‌های توریستی هند به شمار می آید.

جشنواره آب پاشی فیل، تایلند

مردم تایلند به همراه فیل ها در آغاز سال نو جشنی برگزار می کنند که همه مردم در آن با شلنگ، تلمبه، سطل و تفنگ های آب پاش یکدیگر را خیس می کنند و فیل ها نیز در این جشنواره شرکت کرده و بازدیدکنندگان را آب پاشی می کنند.

جشنواره کویر، هندوستان

جشنواره کویر هندوستان با انجام فعالیت هایی از قبیل مسابقه شتر، بستن عمامه و طولانی ترین سیبیل، یکی از عجیب ترین جشنواره های جهان است که درواقع فرهنگ مردم راجستان را به تصویر می کشد.

جشنواره بوفه میمون، تایلند

جشنواره بوفه میمون تایلند همه ساله در ماه نوامبر (آبان) برگزار می شود. سالانه از ۲۰۰۰ میمون در این جشن پذیرایی می شود. فستیوال بوفه میمون جشن جدیدی است که ریشه تاریخی ندارد و در واقع مسئولین این شهر این برنامه را به منظور جذب گردشگر به راه انداختند. در این فستیوال، میوه، آجیل، انواع خوراکی و غذاهای مورد علاقه میمون ها با تزئین های زیبا و چشم نواز برای آن ها تدارک دیده می شود.

جشنواره سازه های برفی “ساپورو”، ژاپن

جشنواره مجسمه های کوچک و بزرگ یخی در شهر ساپورو به قدری دیدنی است که هر ساله دو میلیون گردشگر برای لذت بردن از این جشنواره راهی ژاپن می شوند. این مجسمه ها توسط ده ها تیم از سراسر جهان در اشکال مختلف ساخته می شوند.

جشنواره سازه های برفی

جشنواره پرش از روی کودکان، اسپانیا

قدمت این مراسم به قرون وسطی بازمی گردد و به وسیله فردی انجام می شود که کولاچیو نامیده می شود. هدف از برگزاری این جشنواره، دور کردن بلا و مشکلات از نوزادن است.

جشنواره جنگ راکت، خیوس

به مناسبت عید پاک در ماه آوریل (فروردین)، مراسم جنگ راکت ها در آسمان جزیره ای در روستای جزیره “خیوس” در شهر “فرونتادوس” برگزار می گردد.

جشنواره موسیقی زیرآب، آمریکا

این جشنواره یکی از عجیب ترین، پر دردسرترین و پر هزینه ترین جشنواره ها در دنیای موسیقی است که با نام “سمفونی زیر آب” در آمریکا برگزار می گردد. نوازندگان با همان لباس‌ های رسمی، سازهای عادی و برخی دیگر با لباس ‌های بالماسکه و سازهای غیر عادی که شبیه موجودات دریایی است برای اجرای کنسرت زنده به زیر آب می روند. گویی که این نوازندگان برای یک کنسرت عادی در یک تالار آماده شده‌ اند چهره شان هیچ نشانه ای از ترس یا تردید ندارد.

جشنواره بادکنک هاماماتسو، ژاپن

این جشنواره که از ۳ تا ۵ ماه مه (اردیبهشت) برگزار می شود با بادکنک ها و کاخ لوکس شناوری تزئین می شود.

جشنواره بادکنک ها
به گوا سفر کنید، حتا اگر سنگ از آسمان بارید!
به گوا سفر کنید، حتا اگر سنگ از آسمان بارید!
اتاق های مخفی در جاهایی که به ذهنتان هم خطور نمی کند
اتاق های مخفی در جاهایی که به ذهنتان هم خطور نمی کند
تاریخچه چای سیلان؛ مشهورترین سوغات سریلانکا!
تاریخچه چای سیلان؛ مشهورترین سوغات سریلانکا!
غذاهای مخصوص شب کریسمس در ۱۳ کشور جهان+ تصویر
غذاهای مخصوص شب کریسمس در ۱۳ کشور جهان+ تصویر