بلیط هواپیما

قلعه مالبورک در لهستان، بزرگ ترین قلعه دنیا

قلعه مالبورک | Malbork Castle

در شهرهای مختلف دنیا قلعه های زیادی هستند که با معماری جذاب و دیدنی خود ازجاذبه های گردشگی و تارخی اند. قلعه مالبورک در لهستان بزرگ ترین قلعه ی دنیاست و با نمای آجری و زیبا و قرار گرفتن در کنار رودخانه آنقدر جذاب است که گردشگران زیادی فقط برای دیدن آن به شهر مالبورک لهستان می روند. در ادامه با الی گشت همراه باشید باشید تا از قلعه مالبورک در لهستان بیشتر بدانید.

قلعه ی زیبای مالبروک
مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به ورشو پایتخت لهستان
جنگل بیالوویزا، آخرین جنگل کهن در اروپا

در سفر به لهستان از شهرهای زیبای زیادی دیدن می کنید و شانس این را دارید تا از بزرگ ترین قلعه دنیا بازدید کنید؛ قلعه مالبورک (Malbork castle). این قلعه که در لیست میراث جهانی یونسکو قرار دارد با بنای آجری قرمز رنگ و با معماری زیبای گوتیک در کنار رودخانه نیگات شهر مالبورک قرار گرفته و زیبایی و جلوه ی خاصی دارد. قلعه ی مالبورک توسط شوالیه های تتونیک ساخته شد و هدف اصلی اش این بود تا کنترل این شوالیه ها را بر روی منطقه افزایش دهد. قلعه در سال ۱۳۰۰ ساخته شد اما از آنجایی که تعداد شوالیه ها روز به روز بیشتر می شد این قلعه را در طول سالیان بزرگ تر می کردند تا جا برای همه ی شوالیه ها باشد؛ کم کم این قلعه با نزدیک به ۲۱ هکتار مساحت به بزر گ ترین قلعه ی گوتیک اروپا تبدیل شد.

قلعه مالبروک

قلعه زیر قسمت ها و لایه های دفاعی زیادی دارد و از سه قلعه ی جداگانه تشکیل شده که با برج ها و خندق ها ازهم جدا شده اند. موقعیت خوب قلعه که در کنار رودخانه ی نوگات است باعث می شد که شوالیه ها از کرجی ها و کشتی های تجاری که از رودخانه ویستولا و دریای بالتیک می آمدند عوارض جمع کنند و با این پول ها قلعه های دیگری را در کنار رودخانه بسازنند. این قلعه که در جنگ جهانی دوم آسیب های زیادی دیده بود در نیمه ی دوم قرن بیستم وسال ۲۰۱۶ بازسازی شد و امروز به موزه تبدیل شده است. قلعه مالبورک از سال ۱۴۶۶ تا زمان تجزیه ی لهستان در سال ۱۷۷۲ خانه ی پادشاهان لهستان بود و بعد از تجزیه لهستان تبدیل به سرباخانه شد.

نمایی از قلعه مالبروک

بخش های داخلی این قلعه زیبا هستند اما بخشی که مطمئنا از آن خوشتان می آید باغ رز تماشایی داخل قلعه است. یک رستوران و سوغاتی فروشی هم در داخل محوطه قلعه وجود دارد.

بازدید از قلعه مالبورک

برای دیدن قلعه مالبورک باید به شمال لهستان و شهر مالبورک بروید (می توانید از شهر بندری گدانسک که در ۸۰ کیلومتری مابورک است با قطار یا اتوبوس به این شهر بروید).  در روزهای دوشنبه و بعضی از تعطیلی های رسمی محوطه ی داخلی قلعه تعطیل است. بازدید کامل قلعه نیاز به ۳ ساعت زمان دارد می توانید صبح یا چند ساعتی مانده به تعطیلی قلعه به اینجا بروید تا از شلوغی بیش از حد در امان باشید. اینجا در فصل تابستان (فروردین تا شهریور) از ۹ صبح تا ۷ شب و در زمستان (مهر تا فروردین) از ۱۰ صبح تا ۳ عصر باز است.

قلعه مالبروک در زمستان

ورودی این قلعه در فصل تابستان ۳۹٫۵۰ زلوتی است البته اگر بخواهید فقط از محوطه بیرونی قلعه دیدن کنید باید ۷ زلوتی بدهید. اگر از ساعت ۵:۲۵ تا ۶:۱۵ عصر برای بازدید بروید می توانید با قیمت ۲۹٫۵ زلوتی بلیط تخفیف دار بگیرید البته اینطوری وقت نمی کنید از همه ی اتاق های قلعه بازدید کنید چون ساعت بازدید تا ۷ شب است. در فصل زمستان ورودی، ۲۹٫۵ زلوتی است و از ساعت ۱:۱۵ تا ۲ ظهر بلیط های باتخفیف (۱۹ زلوتی) داده می شود. حتما راهنمای صوتی بازدید از قلعه را تهیه کنید چون هزینه آن با هزینه ورودی حساب می شود و در آن به زبان انگلیسی حرف زده می شود.

قلعه لهستان
رودخانه کنار قلعه مالبروک

منبع: en.wikipedia.org

آیا منار جنبان در اصفهان واقعا می جنبد؟
آیا منار جنبان در اصفهان واقعا می جنبد؟
تجلی هنر و معماری زیبای اسلامی در تاج محل + ویدیو
تجلی هنر و معماری زیبای اسلامی در تاج محل + ویدیو
باغ مهتاب، آخرین نقطه دیدنی تاج محل
باغ مهتاب، آخرین نقطه دیدنی تاج محل
بازار اردبیل، بازاری که معماری و تاریخ را روایت می کند
بازار اردبیل، بازاری که معماری و تاریخ را روایت می کند