alexaa

قلعه های واقعا سحر آمیز

زیباترین قلعه ها

قلعه ها ساختمان های محکمی بودند که نجیب زادگان آن ها را می ساختند تا مناطق اطراف خودشان را کنترل کنند، این قلعه ها با گل و چوب و سنگ ساخته می شدند و معماری آن ها زیبایی خاصی داشت. امروزه این قلعه ها با نوع خاص ساخت و برج های زیبایشان به جاذبه های توریستی تبدیل شدند و اگر شهری از این قلعه های تاریخی داشته باشد به محلی برای بازدید گردشگران تبدیل می شود. با الی گشت همراه باشید تا با بعضی از این قلعه های زیبا آشنا شوید.

مطالب مرتبط:
از برج‌های سربرآورده در میان قلعه بدروم بدانید!
گشت و گذار در قلعه بدروم (Bodrum Castle)

قلعه سوالوز نست

قلعه سوالوز نست یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری شبه جزیره کریمه است. این قلعه در لبه صخره های ساحل جنوبی اکراین قرار دارد و در سال های ۱۹۱۱ و ۱۹۱۲ در بالای صخره ۴۰ متری ساخته شده است. ساخت این قلعه به صورت فشرده بوده است و فقط ۲۰ متر طول و ۱۰ متر عرض دارد. طراحی این برج شامل یک راهروی بزرگ، اتاق مهمانی، مسیر پله به سمت برج، دو اتاق خواب در دو طبقه جدا و یک برج بوده است. دیوارهای اتاق مهمانی با چوب پوشیده شده و بقیه اتاق ها، دیوارهای رنگ شده با تزئینات گچبری دارند.

قلعه سوالوز نست

قلعه هونیاد

قلعه هونیاد یکی از بزرگ ترین قلعه های اروپا و یکی از هفت شگفتی کشور رومانی است. توریست ها درباره این قلعه اینطور می گویند که ولاد سوم بعد از اینکه در سال ۱۴۶۲ از قدرت برکنار شد توسط جان هونیاد در این محل به مدت ۷ سال زندانی شد. در حیاط این قلعه در کنار کلیسایی کوچک چاهی به عمق ۳۰ متر قرار دارد که بر اساس افسانه ها این چاه توسط سه زندانی ترک حفر شد و به آن ها وعده داده شده بود که اگر به آب برسند آزاد خواهند شد. بعد از ۱۵ سال آن ها چاه را تکمیل کرده و به آب رسیدند اما کسی که آن ها را اسیر کرده بود به وعده خود عمل نکرد، گفته می شود که بر روی دیواره های این چاه نوشته شده که «تو آب داری ولی روح نداری»، در فوریه ۲۰۰۷ این قلعه میزبان یک برنامه تلویزیونی انگلیسی بوده است.

قلعه هونیاد

قلعه اسپیس

قلعه اسپیس از قلعه های بزرگ قرون وسطی ای است که در قرن ۱۲ در اسلواکی ساخته شد، ظاهر زیبای این قلعه باعث شده که در فیلم های زیادی نشان داده شود. این قلعه مرکز سیاسی، اداری، اقتصادی و فرهنگی بوده است و در سال ۱۹۹۳ در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفت. قلعه اسپیس در سال ۱۷۸۰ آتش گرفت این که چگونه این قلعه دچار حریق شد معلوم نیست ولی نظریه های گوناگونی وجود دارد که یکی از آن ها این است که گروهی عمدا این قلعه را آتش زدند تا مالیات را کاهش دهند.

قلعه اسپیس

قلعه ماتسوموتو

قلعه ماتسوموتو یکی از قلعه های تاریخی ژاپن است که به دلیل ظاهر سیاه رنگ، به قلعه کلاغ ها هم معروف است، از این قلعه تا توکیو دسترسی راحت ریلی و جاده ای وجود دارد. در دوره سنگوکو که دوران جنگ های داخلی در ژاپن بود، در سال ۱۵۰۴ در این محل قلعه ای ساخته شد که به نام قلعه فوکاشی شناخته می شد بعدها برج ها و قسمت های دیگر این قلعه را هم ساختند و گفته می شود که بیشتر بخش های این قلعه در سال ۱۵۹۳ و ۱۵۹۴ ساخته شد.

منبع: list25.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد