قلعه سریال “بازی تاج و تخت” به فروش گذاشته شد!

فروش قلعه سریال بازی تاج و تخت

قلعه گوسفورد (Gosford Castle) در ایرلند شمالی که در قرن ۱۹ میلادی ساخته شده، نه تنها به عنوان یک اثر تاریخی و جاذبه دیدنی در این کشور شناخته می شود، بلکه به عنوان قلمرو فرمانروایی یکی از خانواده های مشهور سریال بازی تاج و تخت (Game of Thrones) یعنی ریورون (Riverrun) هم شهرت دارد. اگر از علاقه مندان به این سریال هستید و وضع مالی خوبی دارید، می توانید به ایرلند بروید تا این قلعه را خریداری کنید! در ادامه این مطلب، با الی گشت همراه شوید.

قلعه گوسفورد - ریورون در سریال بازی تاج و تخت
مطالب مرتبط:
دوبرونیک، لوکیشن مشهورترین صحنه های سریال بازی تاج و تخت!
قصر Dunluce در ایرلند شمالی
راهنمای سفارت ایرلند و اخذ ویزای این کشور

قلعه گوسفورد که امروزه دارای ۱۵ اتاق خواب، ۱۰ حمام و ۱۰ اتاق پذیرایی است، برای فروش گذاشته شده است! نماینده املاک و مستغلات ایرلند، این قلعه را به شش منزل لوکس و لاکچری تقسیم کرده و نام هایی همچون “The Inner Bailey”، “The Round Tower” و “The Old Keep” را بر روی آن گذاشته است. قیمت پیشنهادی برای این قلعه، ۶۵۶٫۴۵۲ دلار است. شاید عجیب باشد، ولی می توان گفت که قلعه سریال بازی تاج و تخت در ایرلند شمالی به قیمتی کمتر از قیمت یک آپارتمان در شهر نیویورک برای فروش گذاشته شده است!

قلعه گوسفورد در ایرلند شمالی

قلعه گوسفورد توسط کنت دوم گوسفورد به نام آرچیبالد آچسون (Archibald Acheson) احداث شده و یک بنای باشکوه در ایرلند محسوب می شود. مسئول املاک و مستغلات ایرلند درباره این عمارت می گوید:

این بنا توسط توماس هوپر (Thomas Hopper) معمار انگلیسی به سبک احیای نورمن طراحی شده و کنت گوسفورد تا سال ۱۹۲۱ میلادی در آن زندگی می کرد. در طول جنگ جهانی دوم، از این قلعه در موارد نظامی و به عنوان اقامتگاه سربازان استفاده شد. همچنین بخشی از آن را به زندان نظامی اختصاص دادند.

پس از پایان جنگ جهانی، مالک این قلعه آن را به علاوه ۴۸۴۰ متر مربع زمین های اطرافش به وزارت کشاورزی فروخت. جنگل های اطراف این قلعه بعد ها در سال ۱۹۸۶ به عنوان اولین جنگل های حفاظت شده ایرلند شمالی شناخته شدند. این قلعه قبل از اینکه در سال ۱۹۸۳ به عنوان یک هتل تغییر کاربری دهد، باز هم مورد استفاده نظامی قرار گرفت. قلعه گوسفورد زمانی حدود ۱۵۰ اتاق داشت و به عنوان بزرگترین و نفوذ ناپذیرترین قلعه ایرلند شمالی شناخته می شد.

داخل قلعه گوسفرود

قلعه گوسفورد و سریال بازی تاج و تخت

تولید کنندگان سریال مشهور بازی تاج و تخت از این قلعه به عنوان نمای بیرونی ریورون در فصل سوم سریال استفاده کردند. در وبسایت رسمی این سریال تلوزیونی، درباره این قلعه چنین آمده است:

این قلعه درست در جایی قرار دارد که شاخه قرمز رودخانه تریدنت به شاخه بزرگتر آن ملحق می شود. رودخانه تامبل استون هم از مجاورت آن می گذرد. ساکنان قلعه در مواقع خطر، دریچه سد رودخانه را باز می کردند تا آب خندق دور تا دور قلعه را پر کند و آن را به یک جزیره تبدیل کند. دسترسی و نفوذ به قلعه بدون دادن تلفات زیاد تقریبا غیر ممکن بود.

ریورون برای هزاران سال در اختیار خانواده تولی (Tully) است. آن ها یکی از هفت قلمرو و پادشاهی وستروس (Westeros) هستند که بر سراسر رودخانه ها فرمانروایی می کردند. شعار این خانواده “خانواده، وظیفه، افتخار” بود. در فصول اولیه سریال، کتلین استارک (Michelle Fairley)، همسر لورد ادارد استارک (Sean Bean) به عنوان یک فرد از خانواده تولی شناخته می شود که عمیقا با خانواده اش به خصوص برادرش ادمور (Edmure) و عمویش برندن تولی یا همان “Blackfish” در ارتباط است.

شخصیت بلکفیش در سریال بازی تاج و تخت

خاندان تولی در جنگی در فصل اول بین استارک ها و لنیسترها در می گیرد، به خانواده استارک ملحق می شوند. پس از این ماجرا در شوکه کننده ترین قسمت سریال، سر لورد استارک در King’s Landing بریده می شود. تصویر زیر در کشور کراوسی، مکانیست که به عنوان King’s Landing در سریال شناخته می شود.

King’s Landing در کرواسی

یکی از نقاط عطف سریال بازی تاج و تخت، جاییست که پسر بزرگ خاندان استارک یعنی راب استارک، تصمیم می گیرد تا ریچارد کارستارک را برای خیانت در ریورون اعدام کند. تمامی تصاویر این بخش در قلعه گوسفورد ضبط شده اند. کارستارک که یکی از خدمتگزاران و رعایای خاندان استارک بود، دو پس لینیستر را گردن زده بود. این کار راب استارک موجب شد تا بسیاری از حامیانش دست از طرفداری از او بردارند و در نهایت منجر به حوادث تلخ عروسی سرخ (the Red Wedding) شد.

ریورون در سریال بازی تاج و تخت

امروزه دوباره این قلعه تاریخی و معروف را به فروش گذاشته اند. در وبسایت “Winter id Coming” درباره فروش قلعه گوسفورد چنین آمده است:

همیشه دوست داشتم تا همانند یک تولی زندگی کنم، با صدای رودخانه خروشان تریدنت از خواب بیدار شم و همانند یک نجیب زاده از پلکان برج و بازوی قلعه ریورون پایین بیایم و همواره نفرت علیه لنسیترها را در دلم نگه دارم! اگر شما هم همانند من هستید، شانس به شما رو کرده است! می توانید تمامی این موارد را تجربه کنید. چرا که ریورون را برای فروش گذاشته اند.

منبع: thevintagenews.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد