تنها مکان هایی در جهان که ماه در آن ها قرمز رنگ است+ تصویر

ماه قرمز رنگ

در ۳۱ ژانویه یک اتفاق بسیار مهم و دیدنی در منطقه ی اقیانوس آرام می افتد: اتفاقی به نام ماه قرمز رنگ که یکی از زیباترین و نادرترین پدیده های طبیعی جهان است. بیشتر شبیه به یک افسانه به نظر می رسد و جالب است بدانید که آخرین باری که این اتفاق افتاد، در سال ۱۹۸۲ بود. می خواهیم به شما مناطقی را معرفی کنیم که می توان در آن این پدیده ی دیدنی را دید. بسیاری از افراد به خصوص محققان و طبیعت دوستان حاضرند هزاران کیلومتر سفر کنند تا ماه خونی را ببینند. با الی گشت همراه شوید:

ماه قرمز رنگ

پدیده ی ماه قرمز رنگ چه زمانی اتفاق می افتد؟

مطالب مرتبط:
بهترین جاذبه های دیدنی مسکو+ تصویر
جزیره پوگلیا ایتالیا؛‌ دیدنی یا ترسناک؟

این پدیده در واقع زمانی اتفاق می افتد که ماه کامل باشد، زمانی که ماه در نزدیک ترین نقطه در مدار خود به دور خورشید قرار دارد. جالب است بدانید که در این پدیده، ماه ۱۴ درصد بزرگ تر و ۳۰ درصد روشن تر از زمان های عادی می شود. در این زمان ماه به طرز عجیبی قرمز رنگ می شود به طوری که اصطلاحا به آن پدیده ی «ماه خونی» هم می گویند.

یکی از مهم ترین مواردی که درباره ی ماه قرمز رنگ وجود دارد، مکان و پوزیشن آن است. همان طور که در بالا هم به آن اشاره شد، شما نمی توانید این پدیده را در هر جایی ببینید، اما آلاسکا، هاوایی، استرالیا، نیوزیلند و آسیای شرقی، بهترین مکان ها برای دیدن آن هستند.

ماه قرمز رنگ در هاوایی

توریست هایی که به قصد گردشگری به هاوایی سفر می کنند، در صورتی که از این وقوع این پدیده با خبر باشند، ۲ صبح از خواب بیدار می شوند. چرا ۲ صبح؟ در واقع پدیده ی ماه قرمز رنگ در هاوایی بین ساعت ۲:۵۱ تا ساعت ۴:۰۸ صبح می افتد، تصور کنید که قبل از طلوع خورشید می توانید ماه خونی را ببینید. یکی از دانشمندان ناسا به نام سارا نوبل دراین باره می گوید: پدیده ی ماه قرمز بسیار عجیب است و ما می توانیم تمام طلوع ها و غروب های خورشیدی را که روی سطح ماه منعکس می شوند ببینیم.

ماه قرمز رنگ در هاوایی

ماه قرمز رنگ در آلاسکا

اگر بخواهید برای دیدن ماه قرمز به آلاسکا سفر کنید، شانس این را هم خواهید داشت تا همزمان رخداد نورهای شمالی را هم در آسمان ببینید که این هم یکی دیگر از دیدنی های اسرارآمیز مخصوص این مناطق است. ماه قرمز بین ساعت های ۳:۵۰ تا ۵:۱۰ صبح اتفاق می افتد و برای دیدن آن می توانید به  Anchorage بروید که در سرمای سوزناک آلاسکا حیرت آن دوچندان می شود. بعد از دیدن این پدیده ی خارق العاده، به یکی از ۱۵۰ کافه ی خوب این منطقه در Cook Inlet بروید.

ماه قرمز رنگ در آلاسکا

ماه قرمز رنگ در ویتنام

شاید دوست داشته باشید تا ماه خونی را ببینید اما سفر به هاوایی و یا آلاسکا برایتان مقدور نباشد. در این صورت می توانید به یکی از کشورهای نزدیک در آسیا یعنی کشور ویتنام که از کشورهای جنوب شرقی آسیا است بروید. تصور کنید که در طبیعت بی عیب و نقص خلیج هالونگ هستید و می توانید همزمان ماه سرخ رنگ را ببینید. در این منطقه این پدیده در ساعت ۷:۵۰ دقیقه اتفاق می افتد.

ماه قرمز رنگ در ویتنام

ماه قرمز رنگ در ژاپن

اگر که در این زمان از سال به منطقه ی دریایی Okhotsk در نزدیکی منطقه ی یونسکویی شیرتوکو بروید، هم می توانید در فستیوال سالیانه ی یخ شرکت کنید و هم همزمان ماه قرمز را ببینید. این اتفاق هم در این منطقه از ژاپن، حوالی ساعت ۹:۵۰ شب رخ می دهد.

ماه قرمز رنگ در ژاپن

ماه قرمز رنگ در نیوزیلند

نیوزیلند هم یکی دیگر از مناطق خوب برای دیدن ماه قرمز رنگ است. بهترین منطقه ی نیوزیلند برای دیدن آن هم در پارک ملی تونگاریرو (Tongariro National Park) است که طبیعت خارق العاده ای دارد و یک منطقه ی آتشفشانی است. جالب است که بدانید که قسمت اعظمی از فیلم ارباب حلقه ها در این منطقه فیلمبرداری شده است.

ماه قرمز رنگ در نیوزیلند

نکته ای که درباره ی قرمز شدن ماه هست این است که این اتفاق در مواقعی که پدیده ی خسوف و یا ماه گرفتگی باشد هم اتفاق می افتد ولی یک تفاوت اساسی این دو با هم دارند و آن هم این است که در این موقع، علاوه بر این که ماه قرمز می شود، هم بزرگ تر و هم روشن تر و درخشان تر از همیشه می شود. اصطلاح دیگری که برای آن وجود دارد، ماه برافروخته است.

در ماه برافروخته ماه به نزدیک ترین نقطه اش نسبت به زمین می قرار دارد و دلیل آن هم این است که ماه در واقع در یک مسیر بیضی شکل به دور خورشید می چرخد نه بر خلاف تصور بسیاری از افراد در یک مسیر دایره ای شکل. این اتفاق فقط یک بار در سال می افتد و ماه به شکل عجیبی عظیم الجثه و قرمز به نظر می رسد.

در صورتی که آسمان ابری نباشد، این پدیده بسیار واضح و شفاف تر دیده می شود و توصیه می شود که در صورت امکان دیدن این پدیده ی خارق العاده را از دست ندهید. چرا که طبق آنچه که ناسا اعلام کرده است، ظاهرا قرار نیست دیگر تا سال ۲۰۳۳ چنین اتفاق شگفت انگیزی رخ دهد.

منبع: nationalgeographic.com

این اقامتگاه ها را در جایی دیگر نخواهید دید!
این اقامتگاه ها را در جایی دیگر نخواهید دید!
تپه حسنلو نقده، سکونتگاهی باستانی در استان آذربایجان غربی
تپه حسنلو نقده، سکونتگاهی باستانی در استان آذربایجان غربی
بناهای زیبا و ماقبل تاریخی استون هنج + ویدیو
بناهای زیبا و ماقبل تاریخی استون هنج + ویدیو
سنگاپوری ها چه تفریحی را در کشورشان پیشنهاد می کنند؟
سنگاپوری ها چه تفریحی را در کشورشان پیشنهاد می کنند؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code