بلیط هواپیما

محوطه کرملین، قلب تاریخی شهر مسکو

محوطه کرملین مسکو

منظور از محوطه کرملین مسکو همان کرملین معروفی است که در روسیه قرار دارد و حتما بسیاری از شما خوانندگان در مورد آن تاکنون خوانده اید. تصویرهایی که از کرملین دیده اید، شما را با دیوارهای قرمز رنگی که برج و باروهای دیدنی دارند، آشنا می کنند. در بسیاری از کارت پستال های مسکو، تصویری از کلیساها، کاخ ها، بناهای دولتی و بناهای تاریخی محوطه کرملین مسکو را خواهید دید. با مجله ی گردشگری الی گشت همراه بوده تا بیشتر از جاذبه هایی که درون محوطه کرملین مسکو در روسیه قرار گرفته اند آشنا شوید. همچنان که در کرملین قدم می زنید، انگاری وارد عهد قدیم روسیه شده اید.

برای این که دیگر جاذبه های شهر مسکو را قبل از سفر به این شهر بشناسید ،پیشنهاد می کنیم که مطلب جاذبه های دیدنی مسکو را مطالعه بفرمایید.

نمای شب رودخانه کنار محوطه کرملین مسکو
مطالب مرتبط:
رنگارنگ ترین بنای جهان، کلیسای جامع سنت باسیل مسکو
نمایی از معماری باشکوه و مسحورکننده ایستگاه های مترو مسکو
ارزشمندترین موزه در سرتاسر روسیه، صندوق الماس مسکو

کرملین را به عنوان مرکز و قلب شهر مسکو می دانند. چرا که بسیاری از بناهای تاریخی و دیدنی این شهر، در این محوطه و درون برج و باروهای آن قرار گرفته اند. به همین دلیل، بازدید از محوطه کرملین مسکو باید در تور روسیه گنجانده شود. حتی اگر در تورهای روسیه فرصت دیدن تمام جاذبه های کرملین را ندارید، سعی کنید در این محوطه قدم بزنید و از نماهای بیرونی و جذابیت های دیدنی آن در محوطه کاخ ها و کلیساها دیدن کنید. بناها و جاذبه هایی که در این مکان بزرگ می بینید، را در ادامه خواهید خواند.

نقشه محوطه کرملین مسکو

برج های و کاخ بزرگ کرملین

اگر در میان کارت پستال های مسکو بگردید، کارت پستالی خواهید دید که کاخ کرملین بزرگ را در میان برج های قرمز رنگ دیوار محوطه کرملین مسکو نشان می دهد. این کاخ مکان اصلی زندگی تزارهای روسیه بوده است که در میانه قرن نوزدهم ساخته شده است. این کاخ را بر روی بنای دیگری ساخته اند.

در این کاخ محوطه های کاخ های کوچکتر دیگری با کاربری های مختلف وجود دارد. کاخ فکتس، کاخ ترام، و سالن طلایی تزار در این مجموعه ارزش دیدن را دارند. هم اکنون از این بنا، برای برگزاری مراسم های دولتی و پذیرایی های مهم دولت استفاده می شود.

یکی از بهترین مکان ها برای تماشای نمای قصر، در کنار رودخانه مسکو قرار دارد.

از این منطقه می توانید ۳ طبقه از کاخ را ببینید؛ در حالی که طبقه آخر کاخ بزرگ کرملین به اندازه دو طبقه ارتفاع دارد. دیواری که تمام محوطه کرملین مسکو را احاطه کرده، حدود ۱۹ برج دارد (البته اگر برج کنار پل را حساب کنید، می شود، ۲۰ برج).

محوطه کرملین مسکو

برج اسپاسکایا | Spasskaya Tower

یکی از دیدنی ترین برج های محوطه کرملین مسکو برج اسپاسکایا نام داشته که جزئیات و زیبایی های بسیاری دارد. این برج در سال ۱۴۹۱ توسط یک معمار ایتالیایی ساخته شد و به عنوان ورودی اصلی به میدان سرخ مسکو از آن استفاده می شود. این برج در گذشته تنها به هنگام مراسم های بزرگ باز می شد. زمان دقیق نصب ساعت برج اسپاسکایا در تاریخ به طور دقیق مشخص نیست. همچنین ساعت آن در طول تاریخ، بارها تعویض شده است. ساعتی که امروزه بر روی برج می بینید، در اواسط قرن نوزدهم بر روی آن نصب شده است. ستاره ای که بر بالای برج اسپاسکایا قرار دارد، به تازگی به آن افزوده شده است.

شوروی این نماد را در قرن بیستم به برج محوطه کرملین مسکو افزود.

برج ورودی محوطه کرملین مسکو و میدان سرخ

کلیسای دورمیشین (کیسای رحمت) | Cathedral of the Dormition

مهم ترین و بااهمیت ترین کلیسای مسکو که در قرن پانزدهم در میدان کرملین مسکو ساخته شده، کلیسای دورمیشن است. از این کلیسا با نام دیگری هم یاد می شود: Cathedral of the Assumption.

در محوطه کرملین مسکو می توانید نمای کلیسا را ببینید که با اقتدار نشان دهنده عظمت این مجموعه است. در طول تاریخ، بسیاری از مراسم های عروسی و مراسم های تاج گذاری تزارها در این کلیسا برگزار شده اند.

در نمای داخلی کلیسا، با نقاشی های فرسکو و عناصر تزئینی روبرو می شوید که تنها برای این بنا طراحی شده اند. یکی از آثار تاریخی کلیسای رحمت، شخصیت مقدس ولادیمیر مربوط به قرن های یازدهم و دوازدهم است که هم اکنون در گالری ترتیاکوف (Tretyakov Gallery) نگهداری می شود. تاج پادشاهی ایوان مخوف را در این کلیسا می توانید ببینید.

محوطه کرملین مسکو-کیسای رحمت

کلیسای مقدس عید تبشیر | Annunciation Cathedral

کلیسای خصوصی ارتدکس خانواده سلطنتی، کلیسای مقدس عید تبشیر است. این کلیسا، به اتاق های خصوصی تزار متصل بوده و نماهای بی نظیری شامل گنبدهای طلایی دارد. برای رفتن به این کلیسا، کافیست که به میدان کلیسای محوطه کرملین مسکو بروید. ایوان مخوف بنای قدیمی کلیسا را با بنای جدیدی جایگزین نمود. هنگامی که با همسر چهارم خود، ازدواج نمود، از انجام اعمال ارتدکسی در کلیسا منع شد. به همین دلیل این کلیسا را مختص به خود بازسازی کرد.

کلیسای عید تبشیر در محوطه کرملین مسکو

کلیسای فرشته مقرب | Cathedral of the Archangel

در میان بناهای روسیه، اگر به دیدن کلیسای فرشته مقرب بروید، می توانید نشانه هایی از معماری ایتالیایی را در نماهای آن ببینید. درون نماهای داخلی هم می توانید نقاشی های دیدنی از تاریخ مسکو را که بر روی سقف و دیوارها کشیده شده اند، ببینید. پرتره شاهزادگان روسی بر روی دیوارها و نقاشی فرشته میکائیل که به صورت افسانه ای کشیده شده اند، را از دست ندهید.

یکی دیگر از مکان هایی که درون کلیسای فرشته مقرب و در محوطه کرملین مسکو می توانید از آن دیدن کنید، آرامگاه شاهزادگان روسی است. به طور مثال، مقبره ایوان پسر ایوان مخوف در این کلیسا قرار دارد. ایوان مخوف در پی دعوایی که با پسرش (ایوان) داشت، او را به قتل رساند. نقاشی این ماجرا هم بر روی دیوارهای این بنا توسط ایلیا رپین (Ilya Repin) کشیده شده است.

کلیسای فرشته مقرب-محوطه کرملین مسکو

برج بزرگ ناقوس ایوان | Ivan the Great Bell Tower

برای ۶۰۰ سال در طول تاریخ، از برج بزرگ ناقوس ایوان استفاده می شد. این بنا و برج به دستور بوریس گودونوف ساخته شد؛ به طوری که بلندترین بنا در مسکو باشد. همانطور هم شد. چرا که تا قرن نوزدهم میلادی هیچ بنایی را در این شهر نمی یافتید که از این برج بلندتر باشد. از این برج هم برای دیده بانی و هم به عنوان برج ناقوس استفاده می شد. ۲۱ ناقوس به صورت معلق در این برج نصب شده که برای به حرکت در آوردن آن ها، نیاز به فعالیت ۲۴ نفر خواهد بود.

ناپلئون سعی در تخریب این بنا نمود اما موفق نشد. به همین دلیل، از آن هم اکنون به عنوان نمادی برای استقامت در مقابل ستم یاد می شود.

ناقوس تزار از دیدنی های محوطه کرملین مسکو | Tsar Bell

در بیرون برج بزرگ ناقوس ایوان، با ناقوس بزرگ ترک خورده ای روبرو می شوید که حدود ۱۱ تن وزن دارد. در هنگام ساخت آن در قرن هجدهم و در پی حادثه ای ترک برداشت. بیشتر گردشگرانی که به دیدن محوطه کرملین مسکو می آیند، برای خوش شانسی، سکه ای را از لای ترک ناقوس به درون آن می اندازند.

برج-ناقوس-ایوان-محوطه کرملین مسکو

بنای مجلس سنا | the Senate Building

یک بنای سبک نئوکلاسیک مربوط به قرن هجدهم میلادی در محوطه کرملین مسکو بوده که در گذشته توسط نمایندگان کشور استفاده می شد. هم اکنون به محل اقامت رئیس جمهور روسیه تبدیل شده است. نماهای درونی آن را مطابق با دنیای امروز، بازسازی کرده اند اما نمای بیرونی همچنان اصالت اصلی خود را حفظ نموده است.

بنای مجلس سنا در محوطه کرملین مسکو

کلیسای دوازده حواریون و کاخ پدربزرگ | Church of the Twelve Apostles and Patriarch’s Palace

کلیسای دوازده حواریون و کاخ پدربزرگ، یکی از آخرین بناهایی است که درون محوطه کرملین مسکو ساخته شد. این بنا، در میدان کلیسا واقع شده و ساخت آن تا قرن هفدهم ادامه داشت. در زمان ساخت، هیچ بودجه ای برای ساخت این کاخ قرار ندادند. کلیسای آن هم، یک کلیسای خصوصی برای این کاخ بود.

در بازدید از این مجموعه و جاذبه دیدنی مسکو، پیشنهاد می دهیم که به تماشای تک تک این جاذبه های از نزدیک بروید.

منبع: tripsavvy.com

۷ مورد از دیدنی های شهر دوشنبه
۷ مورد از دیدنی های شهر دوشنبه
هیجان سافاری در شرق آفریقا
هیجان سافاری در شرق آفریقا
میمون هایی که مثل انسان ها به چشمه آب گرم می روند!
میمون هایی که مثل انسان ها به چشمه آب گرم می روند!
سویوق بلاغ، ترکیبی از تاریخ و طبیعت
سویوق بلاغ، ترکیبی از تاریخ و طبیعت

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code