موزه ای به شکل گل نیلوفر در سنگاپور

اولین موزه هنر و علم جهان سنگاپور

در سفر به سنگاپور روزهای لذت بخشی در انتظار شماست. روزهایی که از مراکز خرید آن به دیدن جاذبه هایش می روید و در رستوران هایش خوشمزه ترین غذاها را صرف می کنید. در این بین پیشنهاد می کنیم به یکی از معروف ترین جاذبه های این شهر بروید. موزه هنر و علم جهان در سنگاپور! همانطور که از اسمش پیداست این موزه راوی هنر در کنار علم است. این بنادر واقع عنوان اولین موزه جهان در زمینه تلفیق علم و هنر را به خود گرفته است. طراحی و معماری منحصر به فرد این موزه آن را به یکی از معروف ترین بناهای دنیا تبدیل کرده است. هنر طراحی آن به دست موشه سفید معمار معروف است و در سال ۲۰۱۱ روی دیدنی اش را به دنیا نشان داد. موشه سفدی معتقد است هر قسمتی از این موزه برای رشد و تقویت ارتباط بین هنر و علم طراحی شده است و مجموعه ترکیب خوبی از هنر در کنار تکنولوژی است. این مجموعه برای سفدی روح سنگاپور را تداعی می کند. با الی گشت همراه باشید تا بیشتر از این موزه ی دیدنی بدانید.

موزه علم و هنر جهان در سنگاپور

اگر بخواهیم موزه هنر و علم جهان در سنگاپور را معرفی کنیم باید ابتدا از معماری با مساحت ۶ هزار متر مربع آن حرف بزنیم. برای اینکه تصویرش را در ذهنتان تداعی کنید به یک گل نیلوفر فکر کنید، حال تصویری نیم دایره را تداعی کنید که دارای ۱۰ شخه و یا برگ است. برخی معتقند شاخه ها مفهومی از انگشتان انسان هستند. طرح خاص این موزه باعث شده تا برخی گل نیلوفر و برخی دست باز به آن بگویند. طراحی جذاب موزه آدمی را به یاد دنیای مدرن و خیالی فیلم ها می اندازد اما وقتی آن را می بینید حسابی شگفت زده می شوید، چرا که نه فیلم است و نه رویا. همینجا در سنگاپور در دنیای واقعی. همجواری موزه با آبهای مارینا و نورپردازی آن در شب تنها چیزی که به یاد آدمی می آورد گل نیلوفر است.

موزه علم و هنر جهان شبیه به گل نیلوفر
نمایی از داخل موزه علم و هنر جهان در سنگاپور

معماران این بنا معتقدند در عین تلاش برای زیبایی این موزه بایستی از طبیعت و هر آنچه که در آن دست دارد برای موزه استفاده کرد، برای مثال در سقف موزه کانال های آب رویی شبیه به آبشار طراحی کردند تا در زمان بارندگی آب را به یک استخر منتقل کنند و بعد از تصفیه برای مصارف موزه استفاده کنند. تمام این طراحی ها حتی آنجا که پای کانال های آبی هم می رسد مرداب، گل های نیلوفر و شبنم های روی گلبرگ ها را برای آدم تداعی می کند، هنر نیمی از روح این موزه است…
تا به اینجا از ظاهر و معماری عجیب موزه هنر و علم جهان در سنگاپور حرف زدیم. این موزه بیست و یک گالری دارد که در آنها آثار هنری، موسیقی، علم و فناوری های مدرن به نمایش گذاشته شده اند.

آثار هنری

اتاق ها و گالری ها از نظر طراحی و نورپردازی با هم متفاوت هستند و بسته به آثاری که به نمایش می گذارند چیده شده اند. در سفر به سنگاپور اگر به تماشای این موزه رفتید، به بازدید از دو طبقه بالایی آن نیز بروید. در این دو طبقه سه گالری با نام های خلاقیت، کنجکاوی و تاثیرگذاری می بینید. آثاری که در این قسمت ها قرار دارند با جزئیات جالبی برای ساعت ها سرگرمتان می کنند.

آشنایی با دیدنی های شهر گرمسار
۵ مورد از معروفترین باغ های ایرانی
با زیباترین شهرهای تانزانیا آشنا شوید!
دو هفته ژاپن گردی(بخش چهارم)

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code