X

کارتون های دیزنی از این مکان ها الهام گرفته شده اند!+ تصاویر واقعی

تصاویری از مکانهای واقعی انیمیشن دیزنی

شاید کمی تصورش سخت باشد اما اغلب تصاویری که ما در انیمیشن ها و کارتون ها مشاهده می کنیم بر اساس مکان های واقعی هستند که در دنیای حقیقی وجود دارد. کمپانی دیزنی از آن دسته تولیدکنندگان انیمیشن در جهان است که همواره در سعی در نشان دادن وقعیت ها در غالب انیمشن و کارتون داشته است. از همین رو ما در این مطلب از مجله ی گردشگری الی گشت قصد داریم تا تصاویری از مکانهای واقعی انیمیشن دیزنی را برایتان به نمایش بگذاریم تا تلفیقی از دنیای واقعی و انیمیشنی را یکجا تماشا کنید.

قصر زیبای خفته (Sleeping Beauty’s Castle) در آلمان

مطالب مرتبط:
مقبره ماسولوس در بدروم ترکیه، باقی مانده ای از عجایب هفتگانه
عجایب ساخته دست بشر در جهان
سفری به کشور عجایب با ۸۴۱ زبان زنده دنیا!

داستان معروف زیبای خفته که علاوه بر انیمیشن فیلم آن را هم ساختند، در قصر زیبایی به نام Neuschwanstein  در باواریا آلمان نیز فیلمبرداری شده است. این قلعه که یکی از مکانهای واقعی انیمیشن دیزنی است در قرن ۱۹ ساخته شده و به غیر از زیبای خفته محل فیلمبرداری فیلم های دیگری نیز بوده است. در حال حاضر توریست ها نیز می توانند از این قلعه و فضای اطرافش دیدن کنند، و یکی از پر طرفدار ترین مکان های دیدنی این منطقه است.

آرندل در فیلم یخ زده (Arendelle from Frozen) در نروژ  

یکی از پر فروش ترین انیمیشن های کمپانی دیزنی یخ زده یا همان frozen است. داستانی که در آن سرزمینی در زمستان ابدی است چرا که ملکه ای به نام السا نمی تواند قدرتش در تبدیل کردن هر چیر به یخ را کنترل کند. مکان این داستان در واقع بر اساس منطقه ای در تروندلاگ (نروژ) است.

قصر علاءالدین (Aladdin’s Palace) تاج محل در هندوستان

تاج محل، با سبک معماری مغولی، از مشهور ترین بناهای دنیا است که قرن ۱۷ در آگرا ساخته شد. سازنده آن پادشاهی بود که این بنا (به همراه قبر و باغ و ساختمان های اطراف) را در غم از دست دادن همسرش، به عنوان پناهگاهی برای آرامش و دور شدن از دنیا، و به نشانه عشق ساخته است. سنگ سفید ساختمان از ابتدا به همین زیبایی بوده است. بدون شک این بنای بی نظیر، الهامبخش دیزنی در طراحی کاخ علاء الدین بوده است. بسیاری از مشخصه های معماری تاج محل و همان دیوارهای سفید در این انیمیشن بخوبی به چشم می خورد.

شهر بل و کاخ دیو (Belle’s hometown and the Beast’s palace) در فرانسه

دیگر داستان معروفی که می خواهیم در مطلب مکانهای واقعی انیمیشن دیزنی معرفی کنید، منطقه آلزاس فرانسه است. شهری که بل می خواست از آن فرار کند؛ با آنکه این قصر واقعی هرگز تکمیل نشد، همچنان کاخی بزرگ و با ابهت و قابل بازدید است. اتاق های متعدد، تاریک، و با اندازه های بزرگ و سبک معماری خاص، فضای پرسه زدن دیو در این مکان را برای مخاطب یادآوری می کند.

شجاع (Brave) اسکاتلند

کارتون شجاع یکی از جذاب ترین کارتون ها در سال های اخیر است که توسط کمپانی دیزنی وارد بازار شد. این انیمیشن داستان دختر شجاع اسکاتلندی است. اسکاتلند سرزمینی تاریخی و افسانه ای است و دیزنی تصمیم به ساخت فیلمی جذاب در این منطقه گرفت. حتی تم رنگی این فیلم کاملا یادآور فضای دلگیر این کشور است.

آبشار پارادایس در آپ (Paradise Falls in Up ) در ونزوئلا  

یکی دیگر از انیمیشن های محبوب در جهان انیمیشن آپ است. داستانی که شخصیت اصلی آن در جستجوی کسی است که در جنگل های جنوب آمریکا گم شده است. لوکیشن ساختگی آبشار پارادایس (در جنوب آمریکا) که کارل به آنجا می رود ملهم از آبشار آنجل در ونزوئلاست. اگرچه این مکان واقعی به نظر نمی رسد اما باید بدانید یکی پارک ملی کانایما در ونروئلا یکی از مکانهای واقعی انیمیشنهای دیزنی است.

کاخ سلطنتی در تنگلد (Royal Palace in Tangled) مونت سنت میشل در فرانسه  

جزیره مونت سنت میشل در فرانسه یکی دیگر از مکانهای واقعی انیمیشن دیزنی بوده است. داستان تنگلد بازگویی داستان کلاسیک «راپونزل» است، دختر شاهزاده ای که با موی بلند خود در تمام داستان نقش عمده ای داشت. این جزیره دیدنی و جذاب در سواحل شمال غربی کشور فرانسه قرار دارد. این کلیسا (با سبک معماری رومانسک ایتالیا) از اصلی ترین جاذبه های گردشگری این کشور محسوب می شود و معماری آن ها به گونه ای است که نمایان گر داستان های رویایی است.

شاهزاده خانم و قورباغه (The Princess and the Frog) در لس آنجلس  

از دیگر مکانهای واقعی انیمیشن دیزنی که در لس آنجلس فیلم برداری شده است کارتون شاهزاده خانم و قورباغه می باشد. تیانا (شخصیت اصلی) در صحنه ی آغازی فیلم به همراه پدرش مشغول آشپزی است و وقتی بزرگتر می شود به عنوان پیشخدمت در نیواورلئان مشغول به کار می شود.

سرزمین سیمبا در شیر شاه (Simba’s land in The Lion King) در تانزانیا و کنیا

دشت های وسیع شمال تانزانیا تا جنوب غربی کنیا از دیگر مکانهای واقعی انیمیشنهای دیزنی هستند که برای کارتون سرزمین سیمبا در شیرشاه مورد فیلمبرداری قرار گرفتند. این منطقه تماشایی، از بهترین مکان هایی است که می توان جمعیت نسبتا زیادی از شیرها را در زیستگاه طبیعی شان مشاهده کرد. جالب است بدانید که این منطقه محلی برای زندگی گونه های زیادی از پستانداران و گیاهان محسوب می شود.

لیلو و استیچ (Lilo and Stitch) هاوایی  

دیگر مکانهای واقعی انیمیشن دیزنی که تصویر آن را در این مطلب کنار هم آورده ایم، انیمیشن لیلو و استیچ است که نمایانگر کشور هاوایی است. در این انیمیشن ویژگی های فعلی شهرهای کوچک در کائوآئی در فیلم دیده می شود. از جمله جزئیات بارزی که در این انیمیشن قابل حس است اوضاع اقتصادی بدی است که در زمان ساخت انیمشین شهر داشته است. گرچه این ویژگی های هاوایی در فیلم به تصویر کشیده شدند اما بنظر می رسد انیماتور های دیزنی در ساخت این فیلم از شهرک Hanapepe بسیار الهام گرفته اند.