alexaa

همه چیز درباره میدان اولد تاون در پراگ + تصویر

میدان اولد تاون پراگ

یکی از زیباترین قسمت های شهر دیدنی پراگ، میدان اولد تاون است، میدان تماشایی و دیدنی که محال است گردشگری به پراگ برود و به آن سر نزند. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا با میدان اولد تاون پراگ بیشتر آشنا شوید.

میدان پراگ
مطالب مرتبط:
سنت ویتوس، بزرگ ترین کلیسای پراگ
پل چارلز، پلی برای دیدن مجسمه های تاریخی پراگ

برای اینکه صدای تپش های واقعی قلب پراگ را بشنوید بدون شک باید به میدان اولد تاون (Old Town Square) بروید. در اینجاست که کوچه های پیچاپیچ و تو در توی محله قدیمی در زیباترین میدان شهر به هم می رسند و نگاهتان به بناها و جاذبه هایی مثل برج باشکوه تالار شهر و ساعت نجومی معروفش، برج‌های پر غرور کلیسای جامع تین، کلیسای سنت نیکولاس و خانه های رنگارنگ با معماری های زیبا و متنوع خیره می شود، بناهایی که هر کدامشان به این میدان حال و هوایی خاص و منحصربفرد داده اند و می توان ساعت ها آن ها را دید و با هم از تماشایشان سیر نشد. این میدان با قدمت هزار ساله اش شاهد همه وقایع مهم تاریخ کشور چک بوده چون تظاهرات های مهم، اعدام، شکنجه و قرارهای سیاسی زیادی در کنارش شکل گفته است.

میدان اولد تاون پراگ

وقتی که به این میدان دیدنی و جذاب بروید اول از کدام یکی از جاذبه هایش عکس می گیرید؟ گردشکران معمولا برج گوتیک تالار شهر را انتخاب می کنند برجی که از قرن ۱۴ تابه حال در گوشه ای از میدان می درخشد. در دیوار جنوبی، یک معجزه فناورانه را می بینید که بیش از ۶۰۰ سال است که همه جهان را شگفت زده کرده است؛ ساعت نجومی، ابزاری هوشمند که قرن هاست بدون کوچکترین اشتباهی نه فقط ساعت و زمان که موقعیت خورشید، وضعیت ماه، سیکل‌های نجومی و جشن‌های تقویم مسیحی را نشان می دهد. اگر برای دیدن آن دقیقا راس ساعت روبرویش بایستید نمایشی زیبا و تماشایی از حرکت مجسمه ها را می بینید، بعد از آن صدای بلند ناقوس بالای برج به گوشتان می رسد. ساخت این ساعت نجومی در پراگ، شور و حال خاصی را در آن زمان به وجود آورده بود و خیلی از شهرهای اروپایی تلاش کردند تا به این گوهر ارزشمند دست پیدا کنند.

ساعت نجومی پراگ

هماهنگی کامل بین موسیقی و معماری

سمت دیگر میدان کاملا تحت تاثیر برج های دوقلوی کلیسای جامع تین است که با ظاهر خیال انگیزش شما را شیفته می کند. خیلی ها این کلیسا را زیباترین کلیسای پراگ می دانند کلیسایی که جزء همیشگی تصاویر پانورامایی شهر است. در داخل این کلیسا نه فقط بلندترین محراب پراگ که مقبره منجم معروف تیکو براهه را هم می توانید ببینید. اگر شما هم عاشق معماری باروک هستید دیدن از کلیسای سنت نیکولاس را  از دست ندهید، در این کلیسا از بودن در فضایی منحصربفرد لذت می برید و در کنسرت هایی که در آن برگزار می شود موسیقی کلاسیک گوش می دهید. در این میدان تا می توانید اطراف را تماشا کنید، در طول روزهای تعطیلات کریسمس میدان حال و هوای خاص تری به خود می گیرد و همه جا پر از عطر و رنگ زمستانی می شود.

کلیسای تین

منبع: czechtourism.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد