هیچ کس تا به الان نفهمیده چرا این پارک بسته شد!

پارک اسرارآمیز ژاپن

شاید خیلی از ما فکر کنیم که ژاپن آنقدر جمعیت زیادی دارد که همه ی شهرهای آن مثل توکیو شلوغ اند و جا برای سوزن انداختن هم نیست! اما در این کشور مناطق متروک زیادی هست که سال ها به حال خود رها شده اند؛ یکی از این مکان های متروک و در عین حال ترسناک  شهربازی ای به اسم تاکاکانونوما (Takakanonuma) هست که در ۲۵۰ کیلومتری شمال توکیو قرار دارد و کسی اطلاعات چندانی از آن ندرد و حتی جای دقیق آن هم مشخص نیست. این پارک را بر روی هیچ کدام از نقشه های ژاپنی نمی توانید پیدا کنید چون آنقدر اسرار آمیز است که بر روی هیچ نقشه ای وجود ندارد. برای آشنایی بیشتر با پارک ژاپن در ادامه الی گشت را همراهی کنید.

شهربازی ترسناک ژاپن
مطالب مرتبط:
حقایق عجیب و خنده داری که در مورد ژاپن نمی دانستید
راز شادی ژاپنی ها

تنها اطلاعاتی که از این پارک وجود دارد این است که در سال ۱۹۷۳ باز و دو سال بعد هم تعطیل شد. هیچ کس به درستی نمی داند که چرا این پارک در سال ۱۹۷۵ بسته شد بعضی ها می گویند علت تعطیلی پارک، سیستم بد فروش بلیط های آن بود اما محلی ها می گویند بر روی ترن هوایی های این پارک آنقدر آدم ها مردند تا این پارک را تعطیل کردند.

شهربازی ژاپن

این پارک در سال ۱۹۸۶ دوباره باز شد؛ اینکه چرا بعد از ۱۱ سال دوباره این پارک را باز کردند هم عجیب است؟ شاید منتظر بودند تا تعمیرات کافی بر  روی پارک انجام شود و شاید هم می خواستند آنقدر زمان بگذرد تا مردم اتفاق های بد پارک را از یاد ببرند اما دلیل بازگشایی دوباره ی آن هر چه که بود پارک دوباره در سال ۱۹۹۹ برای همیشه بسته شد چون آنقدر پارک های بزرگ تری وجود داشت که مردم تمایلی برای رفتن به این پارک نداشتند.

شهربازی متروک ژاپن

بعد از بسته شدن پارک تمام وسایل آن به حال خود رها شدند؛ عکس های این پارک نشان می دهد که چرخ و فلک و ترن هوایی های آن کاملا زنگ زده اند و محوطه ی آن پر از درختان جنگلی شده است. چیزی که این پارک را ترسناک تر می کند این است که همیشه مه ی غلیظ پارک را در بر گرفته و فضایی اسرار آمیز به آن داده است.

جاذبه ی عجیب ژاپن

بعدها در سال ۲۰۰۶ ادعا شد که این پارک خراب شده و دیگر هیچ وسیله ای در آن وجود ندارد اما یکسال بعد یک شهروند بریتانیایی گفت که به این پارک رفته و اثری از خرابی در آن ندیده است. او برای اینکه حرف های خودرا ثابت کند عکس های زیادی از قسمت های مختلف پارک انداخت که همان وسایل زنگ زده ی شهر بازی را سر جای خود نشان می داد. عده ای می گویند در یکی از عکس های این عکاس که ورودی مه گرفته پارک را نشان می دهد در وسط تصویر عکس دختر ۶ ساله  ای دیده می شود که لباس های سفید پوشیده و با صورتی جدی و بی تفاوت به عکاس زل زده است!

منبع: tofugu.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد