بلیط هواپیما

زیباترین پارک های ملی تانزانیا

طبیعت و حیات وحش پارک های ملی تانزانیا

کشور تانزانیا تمام احساسات زیبای شما را بر می انگیزد و در زیبایی های طبیعی، حیات وحش خاص و فرهنگ غنی خود بی نظیر است. جایی که کوه ها، دریاچه ها، چمنزارها و جنگل های بارانی به طور معمول دیده نمی شوند. همچنین اگر علاقه مند به سافاری هستید بدانید که سافاری های پارک های ملی تانزانیا یکی از بهترین های جهان هستند و اکثر آن ها بدون دیدن ۵ بزرگ جهان (شیر، پلنگ، فیل، بوفالو و کرگدن) خاتمه نمی یابند. در میان این حیوانات وحشی قوم ماسایی ها زندگی می کنند و سنت های خود را در دنیای مدرن امروز ادامه می دهند. با الی گشت همراه شوید تا به تانزانیا سفر کنیم کشوری که هر روز جمعیت گردشگران آن در حال افزایش است.

پارک های ملی تانزانیا

پارک ملی سرنگتی | Serengeti National Park

مطالب مرتبط:
کیلوا، شهر شیرازی ها در تانزانیا!
مومیایی حیوانات در رودخانه ناترون، تانزانیا

این پارک بهشت طبیعت دوستان است. علاقه مندان به حیات وحش هر سال برای تماشای مهاجرت سالیانه گاوهای وحشی و گورخرهایی که شکارچیان به دنبالشان در حرکت هستند به پارک های ملی تانزانیا و سرنگتی می آیند. پدیده ای خارق العاده و حیرت برانگیز که برای سال های متمادی تحسین مردم را برانگیخته است. اسم پارک بر گرفته شده از مردم قبایل ماسایی است، سرنگیت (serengit) به معنی سرزمین دشت های بی پایان است.

نامی که حقیقتا توصیف مناسبی برای این منطقه است، فقط سنگ های کوچک، رودخانه ها، و چندین جنگل کوچک در میان آن هستند و سایر زمین ها دشت های بی پایان اند. گونه های متعددی از حیوانات در این پارک زندگی می کنند که شامل ۵ بزرگ جهان (شیر، پلنگ، فیل، بوفالو و کرگدن) نیز می شود. تنها مهاجرت چنین گونه هایی است که تا کنون توسط انسان ها بدون تغییر مانده است.

سرنگتی

پارک ملی کلیمانجارو | Kilimanjaro National Park

هر سال هزاران گردشگر از کوه های کلیمانجارو بازدید می کنند. زیبایی طبیعت آن بی مانند است. فرق نمی کند که از داخل کوه و یا از دور به سوی کوه کیلیمانجارو نگاه کنید، شکی نیست که این یک منظره طبیعی خیره کننده است. خیلی از افراد آرزو دارند که بتوانند در دامنه های کلیمانجارو به عنوان مرتفع ترین کوه آفریقا گردش کنند. در راه رسیدن به آن باید از سرزمین های پست، زمین های کشاورزی و مناطق آلپی عبور کنید، البته این مسیر دیگر متعلق به حرفه ای ها نیست. علاقه مندانی که تجربه اولشان است می توانند از راه های ملایم تر و هموارتر و توقف های روزانه از این پارک جادویی دیدن کنند.

کلیمانجارو

منطقه حفاظت ‌شده انگورونگورو | Ngorongoro Conservation Area Park

در جهان مناطق کمی یافت می شود که مشابه این پارک باشند. در پارک ۵ بزرگ جهان ، دهانه های آتشفشانی عمیق و قبایل نیمه عشایری ماسایی یافت می شوند. شناخته شده ترین دهانه آتشفشان در قاره آفریقا، دهانه آتشفشانی انگورونگورو یکی از بزرگ ترین ها در نوع خود است و یکی از عجایب جهان به نظر می رسد.

این سرزمین ها ترکیبی از دریاچه ها، چمن زارها، باتلاق ها و جنگل های مسکونی است که در آن اهالی ماسایی در کنار حیوانات وحشی گرسنه زندگی می کنند. تحقیقات باستان شناسی گسترده ای در پارک های ملی تانزنیا و انگورونگورو انجام شده است که منجر به کشف پدیده های فسیلی شده و شواهد جامعی از تکامل انسان شده است. امروزه به یکی از پیش روترین مناطق حفاظت شده تبدیل شده است.

انگورونگورو

پارک ملی کوه های اودزونگوا | Udzungwa Mountains National Park

این پارک ملی زرق و برق دار دارای گیاهان و جانوران باور نکردنی است. در ابتدا، زمانی که کوه های قله شرقی شکل گرفتند، با جنگل های بارانی پوشانده شدند. با این حال، در طول یک دوره سرد و خشک تر حدود ۱۰ میلیون سال پیش، کوه پایه های این نواحی تبدیل به جزایر جنگل های بارانی شدند. این جدا ماندگی از دیگر نقاط جهان موجب تشکیل تنوع زیستی بالا در منطقه شد. چندین مسیر طبیعت گردی فوق العاده با طول ها و سختی های متفاوت دروت پارک وجود دارد که بهترین راه برای گردش کردن در آن است. بعضی از آنها میان آبشارهای خیره کننده و دریاچه های کوچک عبور می کنند.

اودزونگوا

پارک ملی میکومی | Mikumi National Park

برخی آن را با نام دشت سرنگیتی دوم می شناسند. افق باز میکومی از پارک های ملی تانزانیا تماشای حیات وحش را در صدر تجربه های سفر شما قرار خواهد داد. این ویژگی ها موجب شده تا گله های بزرگ گورخر، گاو وحشی، بوفالو و ایمپالا (آهوی میان اندام و سرخ رنگ) در آن زندگی کنند. همچنین زرافه های افسانه ای، فیل ها و شیرها نیز در آن زندگی می کنند. سراسر سرزمین ها با درختان بااباب معروف، درختان سیاه و سفید چمن زارهای سرسبز پوشیده شده است. پارک بین سه رشته کوه Uluguru، Rubeho و Lumango واقع شده است. این منطقه نیز مهد مطالعه و تحقیق درباره گونه های مختلف جانوارن است که از جمله آن ها می توان به بابون زرد اشاره کرد.

میکومی

پارک ملی گمبو استریم | Gombe Stream National Park

گمبو از پارک های ملی تانزانیا توسط Jane Goodall شهرت یافت. کسی که به خاطر تحقیقاتش پیرامون شامپانزه ها در سال ۱۹۶۰ میلادی ساکن پارک شد. درون پارک کوه های جنگلی قرار دارند که با شیب زیاد به دریاچه تانگانیکا، چمن زارها و جنگل های بارانی گرمسیری منتهی می شوند.

این پارک یکی از بهترین نقاط جهان برای ارتباط برقرار کردن با شامپانزه ها (نزدیک ترین جانوران به انسان) است. علاوه بر آن دشت های پارک گمبو مملو از گل ها و گیاهان زیباست که هر بیننده ای را به خود خیره می کند. پارک فقط توسط قایق قابل دسترسی است و بازدید کنندگان می توانند در این دریاچه باور نکردنی به تماشای بیش از ۲۰۰۰ گونه ماهی پر جنب و جوش بپردازند که آن را خانه خود می نامند.

گمبو

پارک ملی روآها | Ruaha National Park

در سال ۲۰۰۸ ابعاد این پارک گسترش یافت و تبدیل به بزرگترین پارک از پارک های ملی تانزانیا شد. ۱۰% جمعیت کل شیرهای جهان و بیشترین جمعیت فیل های کشور تانزانیا در این پارک زندگی می کنند. چشم انداز پارک از کوه های غول پیکر تشکیل شده است که به چمنزار های وسیع، صخره های شیبدار و شبکه ای از رودخانه ها منتهی می شود.

منبع: touropia.com

دریاچه ای که پرندگان را تبدیل به سنگ می کند
دریاچه ای که پرندگان را تبدیل به سنگ می کند
طبیعت گردی در ۷ عجایب طبیعی آفریقا: رود نیل
طبیعت گردی در ۷ عجایب طبیعی آفریقا: رود نیل
دنیایی متفاوت برای ماجراجویی | سافاری در جنگل های ماداگاسکار
دنیایی متفاوت برای ماجراجویی | سافاری در جنگل های ماداگاسکار
«موزه دار سی سعید»، جلوه ای بی نظیر از تاریخ و فرهنگ مراکش
«موزه دار سی سعید»، جلوه ای بی نظیر از تاریخ و فرهنگ مراکش