پرسش و پاسخ کابردی از سفر به کشورها

آنچه در سفر باید بدانید

همیشه نباید مطالب سفر پر از راهنماها و هزینه های و جاهای دیدنی باشند. به دلیل پرسش های بی شماری که دوستان زیادی از الی گشت درباره سفر و نکات سفر پرسیده اند، تصمیم گرفتیم تا این مطلب را به سوال های شما عزیزان اختصاص دهیم و جواب های منطقی ای برای آنها پیدا کنیم. با الی گشت همراه باشید:

چه جور سفری به کشورهای اروپایی بهتر است با قطار یا با هواپیما؟

نکات سفر
مطالب مرتبط:
چرا حیوانات مهاجرت می کنند؟
طعم سوشی در کشورهای مختلف

سفر با قطار به اروپا به یک دلیل خاص خیلی لذتبخش است چون مناظری که در راه می بینید هم زیبا هستند و هم آنقدر دیدنی اند که باعث می شوند اصلا مسیر را احساس نکنید و تمام خستگی راه از تنتان به درآید و از طرفی معمولا بلیط های قطار ارزانتر تمام می شوند اما این موضوع را نباید نادیده گرفت که استفاده از قطار برای سفر بین شهرهای اروپایی مناسب است و در صورتیکه بخواهید از ایران به اروپا سفر کنید، با توجه به دوری راه و مساقتی که وجود دارد و همچنین راحت بودن، هواپیما یک اجبار است.

اقامت در هتل ها بهتر است یا هاستل ها؟

نمی توان گفت کدام بهتر است. در واقع تنها و بزرگترین مزیت هاستل ها را می توان ارزانتر بودن آنها دانست و این در حالی است که شرایطی مثل کوچک بودن اتاق و نبود امکانات را باید در نظر گرفت. در مورد هتل ها چیزی که مشخص است این است که هتل ها از امکانات خوبی برخوردار هستند و بسته به بودجه می توان هر هتلی که مناسب تر است را انتخاب کرد. شاید خیلی ها بر این عقیده باشند که حس اقامت در هاستل به حس خانه نزدیک تر است اما حتما اینطور نیست چون می توان هتلی را برای اقامت انتخاب کرد که فضایی صمیمی تر دارد و اصلا از این نظر دستتان بسته نیست.

هاستل و هتل

چه نظری در مورد سفر به کشورهایی که تروریست ها به آنها حمله کرده اند دارید؟

شما هیچ وقت نمی توانید آینده را پیش بینی کنید، نمی توانید بدانید در حالیکه در یکی از سواحل ترکیه هستید و یا در کنار برج ایفل پاریس، ممکن است چه اتفاقی روی دهد و یا روی ندهد. نشان داده شده که حمله های تروریستی بصورت رندم اتفاق می افتند بنابراین نباید اجازه دهید تا این موضوع برنامه ی سفرتان را به هم بریزد.

آیا هیچ پیشنهاد و یا توصیه ای در مورد تنها سفر کردن دارید؟

تا حالا راجع به این موضوع در الی گشت مطالب زیادی نوشته شده است و از خوبی های آن زیاد گفته شده است. کافی است در مجله ی گردشگری و در کادر جستجو سرچ کنید تا با یک کلیک به هر آنچه که می خواهید برسید.

تنها سفر کردن

بهترین راه کنترل هزینه در سفر به کشورهای گران چیست؟

منطقی است اگر بگوییم صرفه جویی در کشوری مثل تایلند، خیلی راحت تر از صرفه جویی پول در کشوری مثل سوییس یا نروژ است، چون آنها کشورهایی هستند که به خودی خود گران اند و حتی اگر بخواهید مثلا به جای هتل در هاستل اقامت کنید، نمی توانید پول چشمگیری ذخیره کنید. اما اگر بخواهیم یک روش کاربردی بگوییم، وقتی که می خواهید به یک کشور گران سفر کنید باید سعی کنید به جای صرف غذا در رستوران، آشپزی کنید- غذاهای خیلی سالم را کنار بگذارید و غذاهای خیابانی البته تمیز را امتحان کنید- از وسایل حمل و نقل عمومی به جای تاکسی استفاده کنید. اما ما بر این عقیده ایم که به بسیاری از جاهای دنیا می توان سفر اقتصادی داشت، بقیه ی این موضوع بستگی به خلاقیت شما و اینکه دوست دارید هر کاری را از چه راهی انجام دهید دارد.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد