alexaa

پسری که قبل از سن ۲۸ سالگی همه کشورهای جهان را دیده است!

سفر به همه کشورها قبل از سن ۲۸ سالگی

اگر می خواهید برای مدتی طولانی به سفر بروید اما نیاز به انگیزه دارید و به دنبال یک نفر مثل خودتان می گردید این مطلب را تا آخر بخوانید، «دن هنریک جپسن» با اینکه فقط ۲۸ سالش است اما همه کشورهای جهان را گشته. اگر کنجکاو شدید بدانید چه جوری این کار را انجام داده در ادامه با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
مسافرت جاده ای در افریقای جنوبی
خوش سفر ترین مردم دنیا
سفر دن هنریک جپسن

ماجراجویی های «هنریک» در سال ۲۰۰۶ شروع شد و توانست در مدت ۱۰ سال ۱۹۳ کشور مختلف را بگردد، سفر او در آوریل ۲۰۱۶ درست قبل از تولد ۲۸ سالگی اش با بازدید از کشور اریتره به پایان رسید. او در مصاحبه با سایت تلگراف تراول گفت که جرقه های جهانگردی در او با دیدن فیلم های خارجی زده شد و او تصمیم گرفت به جای اینکه فقط از تلویزیون کشورها را ببیند خودش از نزدیک به این کشورها سر بزند.

او می گوید:«اول می خواستم ۵۰ کشور را ببینم، بعد شد ۱۰۰ کشور، بعد هم احساس کردم باید همه کشورها را ببینم، چرا؟ چون فکر می کردم می توانم». اما او هنوز راضی نیست و آرزو دارد که با دیدن همه سرزمین های جهان از خودش یک رکورد به جا بگذارد که در این صورت او موفق می شود به ۳۲۵ کشور و سرزمین سفر کند، اما اینبار کار او کمی سخت تر می شود چون باید به همه سرزمین های دور افتاده و جزیره های بدون جمعیت هم سفر کند و هنوز ۳۶ سرزمین دیگر تا رسیدن به هدف فاصله دارد او امیدوار است که رسانه ها و اینترنت بتوانند به او کمک کنند و وسایل لازم برای رسیدن به این دستاورد را به او بدهند. «هنریک» در همه رسانه های اجتماعی بیش از ۱۰۰,۰۰۰ فالوار دارد و پروفایل او باعث می شود که از ایرلاین ها و هتل های لوکس ضمانت دریافت کند با اینحال او می گوید که پشتیبانی های مالی برای شروع سفر او کافی نیست و او برای شروع به اندازه کافی پول ندارد.

جهانگردی جپسن

او در طول سفر خود خیلی به دقت برای پول هایش برنامه ریزی و در بیشتر روزهای سفرش کمتر از ۵ دلار پول خرج می کرد، راه های پول پس انداز کردنش هم به این صورت بوده که از شبکه اجتماعی کوچ سرفینگ جای خواب رایگان پیدا می کرد، به جای غذا خوردن در بیرون و رستوران ها از سوپرمارکت ها غذاهای ارزان می خرید، سوار حمل و نقل عمومی می شد و یا رایگان سواری می کرد. او می گوید: «برخلاف آن چیزی که مردم فکر می کننند مسافرت به کشورها می تواند خیلی ارزان باشد، فقط باید خواست تا مثل مردم آن شهر بر اساس یک بودجه مشخص پول خرج کرد نه مثل یک گردشگر.»

مسافرت ۱۰ ساله او را به جاه هایی برده و با کسانی آشنا کرده که او حتی تصورش را هم نمی کرد مثلا با خلیفه الغویل نخست وزیر لیبی از طریق یک روزنامه خارجی دیدن و او مشکل ویزا و مسافرت هوایی او را برطرف کرد.

برای او که کشورهای زیادی را دیده انتخاب بهترین کشور سخت است اما از نظر او کشور آفریقای جنوبی به دلیل تنوع، مردم، غذا، شهرها، طبیعت و حیوانات خاص آن با کشورهای دیگر فرق دارد، کشور مورد علاقه اروپایی او ایتالیا است که به خاطر غذا و فرهنگ فوق العاده این کشور و طبیعت زیبایش آن را انتخاب کرده است، دیگر کشورهای مورد علاقه او هم دانمارک، نیوزلند، سیشل، مالدیو، فرانسه، نامیبیا، فیجی، وانواتو، تایلند، لائوس، برزیل، آمریکا و کانادا هستند.

دن هنریک جپسن

منبع: telegraph.co.uk

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد