پیست اسکی ساکلیکنت آنتالیا، بهترین مکان برای تفریحات زمستانی

پیست اسکی ساکلیکنت آنتالیا | saklikent ski resort antalya

آنتالیا یکی از محبوب‌ ترین شهرهای توریستی در ترکیه و غرب آن است، این شهر ساحلی بخش بزرگی از تاریخ و فرهنگ ترکیه را در خود جا داده و جز اولین سکونتگاه‌های انسانی در ترکیه به حساب می‌آید. همین باعث شده دیدنی‌های باستانی و تاریخی زیادی را در شهر آنتالیا ببینید. با توجه به این که ترکیه یکی از مقاصد به نسبت ارزان و راحت برای سفر شمار می رود از همین رو برای ایرانیان شهرهای این کشور بسیار محبوب هستند. ما در این مطلب از مجله ی گردشگری الی گشت قصد داریم تا درباره یکی از جاذبه های تفریحی شهر آنتالیا که در فصل زمستان بسیار پرطرفدار می شود صحبت کنیم. پیست اسکی ساکلیکنت آنتالیا محلی است که سالانه در فصل های سرد سال تعداد زیادی مسافر را به سمت خود جذب می کند و ما هم در این مطلب می خواهیم درباره آن اطلاعات کاملی را به شما بدهیم. در ادامه با ما همراه باشید.

پیست اسکی ساکلیکنت آنتالیا
مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به آنتالیا
کوش آداسی بهتر است یا آنتالیا؟
آشنایی با ساحل کنیالتی در آنتالیا

همانطور که در بالا گفتیم پیست اسکی ساکلیکنت آنتالیا یکی از بهترین جاذبه های گرشگری آنتالیا در فصل زمستان به شمار می رود و سالانه عده ی زیادی از سراسر جهان برای اسکی به این پیست می آیند. با توجه به امکانات تفریحی و رفاهی مناسب و قابل قبولی که در اختیار مهمانان خود قرار می دهد جز بهترین مراکز تفریحی زمستانی در ترکیه محسوب می شود. برای کسانی که هم اسکی بلد نیستند، امکان آموزش در این محل وجود دارد پس نیازی به نگرانی نمی باشد. قسمت های مختلفی در پیست اسکی ساکلیکنت آنتالیا وجود دارد که همگی برای گذراندن اوقات فراغت و یک اسکی حرفه ای بسیار مناسب هستند. در ادامه این مطلب به توضیح درباره تمام آن ها خواهیم پرداخت.

پیست اسکی ساکلیکنت آنتالیا

معرفی پیست اسکی ساکلیکنت آنتالیا

تفریگاه پیست اسکی ساکلیکنت آنتالیا در ۴۵ کیلومتری غربی این شهر واقع شده است و در بین ماه های نوامبر تا می (آبان تا اردیبهشت) به یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری آنتالیا تبدیل شده است. این منطقه ی کوهستانی وسیع جزئی از رشته‌ کوه توروس (Taurus Mountains) به حساب می آید و ارتفاع پیست آن به ۱۸۵۰ متر بالاتر از سطح دریا می رسد. برای اسکی سواری حرفه ای این مکان بسیار عالی است چرا که حدود ۵۰۰ اقامتگاه کوهستانی و مراکز ارائه خدمات گوناگون در این منطقه وجود دارد که همگی می توانند به طور کلی نیاز شما را به بهترین شکل ممکن برطرف سازند. در پیست اسکی ساکلیکنت حجم برف مناسب است و به طور میانگین ارتفاع برف به ۱ الی ۲ متر می رسد؛ اما دیده شده که این عدد به ۴ متر نیز برسد؛ میانگین دما نیز در این پیست اسکی به طور معمول ۵ درجه سانتیگراد است. به صورت تقریبی، شما ۱۲۰ روز از سال را فرصت دارید تا به این پیست اسکی سری بزنید و از امکانات و خدمات آن استفاده کنید.

تفریح در پیست اسکی ساکلیکنت

قسمت های مختلف پیست اسکی ساکلیکنت آنتالیا

جالب است بدانید که در فصل زمستان این پیست اسکی بسیار جذاب و هیجان انگیز است و با توجه به بخش های مختلفی که در آن تعبیه شده است می توانید مطمئن باشید که روز بسیار هیجان انگیزی را در آن سپری خواهید کرد. در این پیست اسکی حدود ۴ مسیر برای اسکی کردن در نظر گرفته شده است که هر یک ویژگی های مخصوص به خودش را دارا می باشد. در ادامه این مطلب به توضیح درباره بخش های مختلف پیست اسکی ساکلیکنت آنتالیا خواهیم پرداخت.

  • مسیر قرمز

این مسیر طولی به اندازه ی ۴۰۰۰ متر دارد و شیب زیاد و پر و پیچ و خم آن با توجه به زاویه های تندی که دارد برای افراد حرفه ای بسیار مناسب و برای کسانی که مبتدی هستند به هیچ وجه پیشنهاد نمی شود.

  • مسیر سیاه

دیگر مسیری که پیست اسکی ساکلیکنت آنتالیا وجود دارد مسیر سیاه است که طولی ۱۵۰۰ متر و شیب بسیار زیاد را دارا می باشد. این مسیر در یک نقطه مسیر قرمز را قطع می کند. برای کسانی که سختشان است بالای این مسیر بروند تدابیری اندیشیده شده و آن ها با استفاده از تله سی یژ می توانند به بالای این مسیر خودشان را برسانند.

اسکی سواری در پیست اسکی ساکلیکنت

  • مسیر آبی

مسیر آبی دارای شیب آرامی است و آن هم دارای ۱۵۰۰ متر طول می باشد. با توجه به شیب کمی که دارد این مسیر برای افراد حرفه ای نیستند بسیار مناسب است. در واقع از این مسیر برای آموزش اسکی بازهای تازه کار استفاده می شود.

  • مسیر زرد

مسیر کوتاه تر دیگری هم وجود دارد که رنگ آن زرد است و برای کسانی که هیچ گونه آموزشی برای اسکی سواری ندیده اند بسیار گزینه ی مناسبی است. این مسیر طولی به اندازه ۳۰۰ متر دارد و در این مسیر تیوپ هایی وجود دارد که به صورت رایگان می توانید از آنها استفاده کنید. توجه داشته باشید که در این پیست، اجازه ورود هیچ گونه وسایل بازی از جمله تیوپ های شخصی خود را ندارید.

پیست اسکی ساکلیکنت

امکانات رفاهی پیست اسکی ساکلیکنت آنتالیا

  • اتاق اسکی

یک اتاق اسکی بسیار بزرگ در پیست اسکی ساکلیکنت آنتالیا وجود دارد که می توانید در آن لباس های خودتان را در آن عوض کنید و یا اگر وسیله برای اسکی ندارید می توانید در این مکان آن ها را تهیه کنید. از جمله تجهیزاتی که در این اتاق اسکی می توانید تهیه کنید عبارت از اسکی و اسنوبرد، لباس، عینک، دستکش های مخصوص و هر آنچه که به اسکی می باشد. حتما توجه داشته باشید که  خرید وسایل اسکی در این مکان بسیار گران و سرسام آور است و پیشنهاد می شود که اگر برای تفریح به این پیست رفته اید هرگز سعی نکنید که بخواهید تمام تجهیزات را بخری چرا که در پیست اسکی ساکلیکنت آنتالیا امکان کرایه تجهیزات اسکی نیز وجود دارد و با صرف هزینه ای بسیار کمتر می توانید از آن ها بهره مند شوید. همچنین می توانید با پرداخت هزینه، یک مربی برای خود مشخص کنید که به شما آموزش های لازم را ارایه دهد.

اتاق اسکی در پیست اسکی ساکلیکنت
  • تله‌ سی ‌یژ

در مجموعه تفریحی پیست اسکی ساکلیکنت آنتالیا یک امکان رفاهی به نام تله سی یژ وجود دارد که روزانه حدود ۸۰۰ مسافر را به بالای قله ی پیست می برد. مهمترین نیست که شما حرفه ای هستید یا مبتدی با استفاده از این تله سی یژ می توانید به ارتفاعات قله های این منطقه ی کوهستانی بورید و از مناظر آن نهایت لذت را ببرید. این تله سی یژ دارای ارتفاعات ۱۴۰۰ و ۲۴۰۰ متری می باشد و پیشنهاد می کنیم که اگر قصد سوار شدن بر تله سیژ را دارید به هیچ وجه دوربین عکاسی خودتان را فراموش نکنید. چرا که حیف است به این ارتفاعات بروید ولی عکس هایی به یادگار نگیرید. در این پیست مدرن و جالب برای خردسالان نیز بالابری مخصوص وجود دارد تا امنیت آن ها تضمین شود و پدر و مادرها دغدغه آسیب دیدن فرزندان شان را نداشته باشند.

تله سی یژ پیست اسکی ساکلیکنت
  • تل اسکی

به غیر از تله سی یژ که در این مکان وجود دارد برای کسانی که از سوار شدن بر تله سیژ احساس خطر و ترس دارند تل اسکی هایی هم قرار داده شده است که از لحاظ فیزیکی کابین هایی سربسته هستند و با استفاده از آن می توانید تا ارتفاعات ۲۰۰۰ متری آنتالیا بالا بروید و از تماشای مناظر دیدنیو قله های پر برف این منطقه کوهستانی نهایت لذت را ببرید فقط دوربینتان را هرگز فراموش نکنید. جالب است بدانید که این تل اسکی در هر بار رفت و برگشت خود می توانید حدود ۲۰۰ مسافر را جابه جا کند و این خودش یکی از نقاط مثبتی است که این مجموعه تفریحی در اختیار مهمانانش قرار داده است.

4
  • پاراگلایدر

پاراگلایدر هم طرفداران خاص خودش را دارد و در اغلب پیست های اسکی در سراسر جهان امکان استفاده از آن وجود دارد. در پیست اسکی ساکلیکنت نیز می توانید سوار بر پاراگلایدرها از زاویه بالا به تماشای پیست بنشینید. هر پرواز حدود ۳۰ دقیقه طول می کشد و مهم نیست که دفعه اولی ست که پاراگلایدر را امتحان می کنید یا در این زمینه حرفه ای هستید، مربی های بسیاری در این مرکز تفریحی حضور دارند و به علاقه مندان آموزش می دهند. بهترین زمان برای استفاده از پاراگلایدر در این منطقه مرتفع کوهستانی اواسط فروردین تا اواسط مهر است.

پاراگلایدر

دسترسی به پیست اسکی ساکلیکنت آنتالیا

به منظور دسترسی به پیست اسکی ساکلیکنت آنتالیا می بایست به سمت ۵۰ کیلومتری فرودگاه آنتالیا بروید. در روزهای تعطیل از فرودگاه آنتالیا به سمت این پیست ون و اتوبوس وجود دارد و در روزهای عادی هم می توانید از تاکسی و یا اگر اتومبیل شخصی دارید نیز استفاده کنید.البته توجه داشته باشید که اگر در هتل ساکلیکنت اقامت داشته باشید امکان استفاده از ترنسفر هتل را نیز خواهید داشت.

هزینه ای که باید برای ورود به پیست اسکی ساکلیکنت آنتالیا می بایست پرداخت کنید برای بزرگسالان (۱۵ لیر ترکیه)، دانش آموزان (۱۰ لیر ترکیه)، کودکان ۷ تا ۱۲ سال (۵ لیر ترکیه) و توجه داشته باشید که کودکان تا ۶ سال اجازه ورود ندارند حتی اگر به همراه والدین خود باشند.

آدرس: Güzle Mahallesi, 07800 Korkuteli/Antalya, Turkey

مقایسه دقیق دو شهر آنتالیا و کوش آداسی
معرفی هتل ۵ ستاره لیندا ریزورت در آنتالیا
آنتالیا قلب تپنده سواحل مدیترانه
معرفی ۱۰ مورد از بهترین مراکز خرید آنتالیا

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code