بلیط هواپیما

پیشنهادهایی برای زاگرب گردی

جاذبه های زاگرب، کرواسی

در حالی که بیشتر افراد برای لذت بردن از سواحل بزرگ و زیبای کشور کرواسی به آن سفر می کنند، پایتخت آن، زاگرب، چندان بین توریست ها شناخته شده نیست. زاگرب شهری است که یک چهارم جمعیت این کشور را در خودش جای داده است. وقتش رسیده که این شهر منحصر به فرد را بیشتر بشناسید. تئاتر ملی، موزه میمارا و بازار دولاک، تعدادی از جاذبه های متعدد این شهر هستند که برای هر بیننده ای جذابیت خاص خودشان را دارند. شهر الهام بخش زاگرب، شهری تاریخی، غنی از فرهنگ و با مردمانی خونگرم و مهمان نواز است. به شهر خیابان های سنگ فرش و سقف های قرمز خوش آمدید. با الی گشت همراه باشید تا با جاذبه های زاگرب آشنا شوید.

شهر زاگرب

۱- گورنجی گراد (Gornji Grad)

مطالب مرتبط:
پلیتویک، بزرگ ترین پارک ملی کرواسی
اسپلیت، شهر تاریخی و ساحلی کرواسی

خیابان های سنگ فرش و شیروانی های قرمز منطقه ی گورنجی گراد، در منطقه بالای شهر زاگرب، یکی از زیباترین خیابان های این شهر را ساخته است. گورنجی گراد یکی از بهترین نقاط برای شروع بازدید از شهر زاگرب است. تعداد زیادی از جاذبه های گردشگری شهر زاگرب در این منطقه قرار دارند و می توانید با یک تیر چند نشان بزنید. جاذبه هایی مثل کلیسای جامع، ساختمان پارلمان و موزه های متعدد و دیدنی، همه در این قسمت از شهر متمرکز شده اند. می توانید به بازار سبزیجات و میدان کلپتول که به ساختمان های قرن هفدهمی اش شهرت دارد سر بزنید. اما یکی از برجسته ترین جاذبه های این منطقه، کلیسای سنت مارک است. این کلیسای قرن سیزدهمی با رنگ های روشنش کاملا قابل تشخیص است. حتما به داخل این کلیسا سر بزنید و از دیدن طراحی منحصر به فرد آن شگفت زده شوید.

گورنجی گراد

۲- کلیسای جامع زاگرب

این کلیسا که قبلا با نام کلیسای سنت استفان شناخته می شد، به جای ساختمانی که در اوایل سال ۱۲۰۰ تخریب شد، در این منطقه ساخته شد. قدمت این کلیسا که بیشتر به مناره های باشکوه مخروطی اش شهرت دارد، به اواخر قرن سیزدهم بر می گردد. از آن زمان تا به حال، تغییرات و بازسازی های زیادی روی این کلیسا انجام شد که ظاهر آن را بسیار تغییر داد. آخرین تغییراتی که در آن به وجود آمد، به سال ۱۸۸۰ بر می گردد. در این سال زلزله ای رخ داد که باعث تخریب بخش های بزرگی از این کلیسا، از جمله گنبد آن شد. با این وجود ظاهر اصلی این کلیسا در اثر بازسازی ها تغییر نکرد و همچنان سبک قدیمی خودش را حفظ کرده است. اگر به این کلیسا رفتید، بهتر است از گنجینه ی آن هم دیدن کنید که شامل آثاری دیدنی از هنرهای مذهبی، جامه های مختلف و اشیای اهدا شده است.

کلیسای زاگرب

۳- موزه میمارا (Mimara)

این موزه برای به نمایش گذاشتن کلکسیون شخصی اهدا شده توسط آنت توپیک میمارا (Ante Topic Mimara)، کلکسیونر اهل کرواسی ساخته شد. این ساختمان در سال ۱۸۹۵، به طور اختصاصی برای به نمایش گذاشتن این کلکسیون، به سبک معماری رنسانس عصر جدید ساخته شد. موزه میمارا، آثار زیادی از دوره ها و مناطق جغرافیایی مختلف را گردآوری کرده است و شامل کلکسیون جالبی از آثار باستان شناسی متعلق به مصر باستان، بین النهرین، ایران، خاورمیانه، شرق دور، هند و دوره اینکاها می شود. همچنین می توانید از دیدن کلکسیون بزرگ شیشه ی متعلق به اروپا و کشورهای مدیترانه در کنار مجموعه ای از مجسمه های یونان باستان لذت ببرید. اگر به آثار هنری علاقه دارید، در این موزه می توانید به دیدن آثار نقاشی رامبراند، رزدیل، ون دایک، روبنس و دیگر هنرمندان نامی دنیا بروید.

موزه میمارا

۴- تئاتر ملی کرواسی

ساختمان تئاتر ملی کرواسی در سال ۱۸۹۵، توسط دو معمار اهل وین، هرمان هلمر و فردیناند فلنر ساخته شد. این ساختمان باشکوه و زرد رنگ، از نماد های زاگرب است که در منطقه پایین شهر قرار گرفته است. تئاتر ملی به سبک معماری روکوکو و باروک عصر جدید ساخته شده است و طراحی داخلی بی نظیری دارد که زیبایی بیرونی آن را تکمیل می کند. اگر قصد بازدید از این بنای باشکوه را دارید، می توانید سفرتان را طوری برنامه ریزی کنید که به تماشای اجراهای زنده و اپرا در آن بنشینید و از یک تجربه ی متفاوت در این شهر لذت ببرید.

تئاتر ملی

۵- پارک ماکسیمیر (Maksimir)

پارک ماکسیمیر یا ماکسیمیرشکا، یکی از بهترین پارک های این شهر است که در مساحتی در حدود ۱۹۰ هزار متر مربع، به سبک باغ های انگلیسی ساخته شده است. این پارک دیدنی شامل دو عمارت می شود که به سبک سوییسی ساخته شده اند. این پارک مسیرهای پیاده روی فوق العاده زیبا و سرسبزی دارد که به همراه دریاچه های مصنوعی و باغ های گل، مکانی آرامش بخش را ایجاد کرده است که برای یک گردش عصرانه و یا پیک نیک انتخاب بسیار خوبی است. اگر به همراه بچه ها به این پارک می روید، می توانید به باغ وحش کوچک آن هم سر بزنید و حسابی در آن سرگرم بشوید.

پارک ماکسیمیر

۶- برج لوترشاک (Lotrščak)

این برج که برای محافظت از دروازه های جنوبی تالار شهر گاردک ساخته شد، مدت ها است به عنوان یکی از معروف ترین نمادهای شهر زاگرب شناخته می شود. داستان هایی وجود دارد مبنی بر اینکه زنگ این برج قرن سیزدهمی هر شب قبل از بسته شدن دروازه به صدا در می امد تا ساکنانی که بیرون از دروازهبودند به داخل ان برگردند. در غیر این صورت این افراد باید شب را بیرون از دروازه های شهر می گذراندند. در قرن نوزدهم، طبقه ی چهارم و استوانه ی سقفی به آن اضافه شد. می ت.انید با بالاترین قسمت این برج بروید و از دیدن چشم انداز زیبای شهر زاگرب و دیدن گالری های ان لذت ببرید.

برج لوترشاک

۷- بازار دولاک (Dolac)

بازار چترهای قرمز! اگر به دنبال یک تجربه ی محلی در زاگرب هستید، حتما به بازار مرکزی دولاک سر بزنید. در بازار روباز دولاک، می توانید محصولات تازه ی محلی را بخرید و از فضای سرزنده و پرانرژی ان لذت ببرید. بازار روزانه ی دولاک درست پشت میدان اصلی این شهر قرار گرفته است و بدون یازدید از آن تجربه ی زاگرب گردی تان کامل نمی شود. در این بازار می توانید بهترین میوه و سبزیجات و گوشت تازه را خریداری کنید و از محصولات محلی هم دیدن کنید.

بازار دولاک
شهربازی دریم ورلد در بانکوک، یک تجربه هیجان انگیز در تایلند
شهربازی دریم ورلد در بانکوک، یک تجربه هیجان انگیز در تایلند
سد شاه عباسی در طبس، نمونه ای بی نظیر از معماری ایرانی
سد شاه عباسی در طبس، نمونه ای بی نظیر از معماری ایرانی
ساحل کولوا؛ ساحلی شگفت انگیز در گوا
ساحل کولوا؛ ساحلی شگفت انگیز در گوا
راز هایی نهفته و تاریخچه ای جالب ازمجسمه آزادی
راز هایی نهفته و تاریخچه ای جالب ازمجسمه آزادی