چند توصیه ارزشمند به بک پکرها قبل از سفر به آفریقای جنوبی

نکاتی که باید در کوله گردی آفریقای جنوبی بدانید

کوله گردی دنیای خاص خود را دارد و امروزه به یکی از روش های پر طرفدار سفر در دنیا تبدیل شده است. به هر جای دنیا که بخواهید کوله گردی کنید، قواعد و نکات خاص و مشابهی دارد که با رعایت آنها بتوانید سفرتان را به خوبی هدایت کنید و خاطره ی آن را به یاد ماندنی کنید. اما موضوع درباره ی کشور آفریقای جنوبی کمی فرق دارد. اگر از علاقه مندان به طبیعت گردی و مناظر اعجاب انگیز و سنت متفاوتی هستید، این کشور مناسب شماست. در حال برنامه ریزی برای کوله گردی به آفریقای جنوبی هستید؟ با الی گشت همراه باشید و این توصیه های مهم را قبل از سفر به ذهن بسپارید:

مطالب مرتبط:
۸ دلیل برای سفر به آفریقای جنوبی
هتلی ایرانی پسند در پایتخت آفریقای جنوبی

 طبیعت زیبای آفریقای جنوبی

به یک قاره سفر می کنید نه یک کشور!

یک تصور عامیانه وجود دارد . آن هم این است که آفریقا یک کشور است! در صورتیکه اینطور نیست آفریقا قاره ای پهناور و سومین قاره ی بزرگ دنیاست که ۵۴ کشور بزرگ و کوچک را در خود جای داده است. بنابراین یادتان باشد در سفر به آفریقای جنوبی در درجه ی اول دارید به یک قاره متفاوت سفر می کنید و بعد یک کشور. باید خودتان را برای مواجه شدن با مردم مختلف و فرهنگ و سنت هایی که با عقایدتان جور نباشد آماده کنید.

اگر صبور نیستید، این کشور مقصد خوبی برایتان نیست

اگر می خواهید به این کشور بروید، باید انتظار پیشامدهای متفاوتی را داشته باشید. البته در شهر بزرگی مثل کیپ تاون خیلی کم پیش می آید اما در شهرهای دیگر آفریقای جنوبی، اتوبوس ها، مترو یا بطور کلی وسایل حمل و نقل عمومی سر ساعت زمانی حرکت نمی کنند و منتظر می مانند تا کاملا پر شوند. کوله گردها هم اغلب با وسایل حمل و نقل عمومی در شهر جابه جا می شوند، پس اگر خودتان را یک کوله گرد می دانید و مسافر این کشور هستید، در استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی باید صبور باشید و انتظار تاخیرهای طولانی را داشته باشید.

مردم شاد آفریقا

به گفته ها اهمیت ندهید، خودتان تحقیق کنید

می خواهید به قاره ای دیگر سفر کنید پس لازم است خوب تحقیق کنید. امروزه در رسانه ها و تلویزیون، خبرهای مختلفی درباره ناامنی آفریقا می شنویم و باید گفت اگر چه در برخی کشورهای آن ناارامی و شورش هایی وجود دارد اما قطعا در کشوری مثل آفریقای جنوبی این مورد درست نیست.

توصیه های محلی ها را جدی بگیرید

یکی از اصلی ترین دلیل های جذب کوله گردها و توریست ها به آفریقای جنوبی، طبیعت زیبا و گونه های مختلف جانوری و گیاهی است. آفریقا طبیعت وحشی زیاد دارد و باید کاملا مراقب باشید تا خوراک حیوانات نشوید! می خواهید سالم به خانه برگردید؟ پس بهترین کار این است که به حرف های افراد محلی گوش کنید و بی احتیاط عمل نکنید.

بچه های آفریقایی

در آفریقای جنوبی کسل نمی شوید

اگر چه کوله گردی در هر جایی و مخصوصا در آفریقای جنوبی ممکن است سخت باشد اما از یک چیز می توانید مطمئن باشید و آن هم این است که هیچ وقت در طول سفرتان کسل نمی شوید. این کشور آنقدر در فرهنگ و طبیعت متنوع است که می توانید ۱۰۰% مطمئن باشید که بعد از پایان سفر، با تجربیاتی منحصر بفرد و فراموش نشدنی و خاطرات خوب و به یاد ماندنی به خانه بر می گردید.

منبع: roughguides.com

بازی و قدم زدن با چیتاها در آفریقا
بازی و قدم زدن با چیتاها در آفریقا
گذر از کوهستان، طبیعت گردی در آفریقای جنوبی
گذر از کوهستان، طبیعت گردی در آفریقای جنوبی
ژوهانسبورگ، شهری به رنگ طلا
ژوهانسبورگ، شهری به رنگ طلا
۴ دلیل برای سفر به آفریقا
۴ دلیل برای سفر به آفریقا

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code