چند دقیقه ای با عالی ترین حیوانات حیات وحش استرالیا

حیات وحش استرالیا

استرالیای غربی (Western Australia (WA)) بزرگترین ایالت استرالیا است که سالانه ۱۰ میلیون بازدید کننده را جذب می کند. نه تنها تعدادی از بهترین سواحل استرالیا در این منطقه وجود دارند بلکه درجه یک ترین مناطق موج سواری و ورزش های آبی هم در این منطقه است و علاوه بر این، حیات وحش شگفت انگیزی در سرتاسر استرالیا را هم میزبان است. گردشگرانی که به این منطقه در استرالیا سفر کرده اند، سفر خود را یکی از پرخاطره ترین و فراموش نشدنی ترین سفرهای زندگی شان دانسته اند و بنابراین الی گشت بر این عقیده است که آشنایی نزدیک با این حیوانات که در پایین معرفی شده اند باید در لیست گردشگری هر شخصی باشد.

حیات وحش استرالیا
  • کانگورو

مطالب مرتبط:
حواستان به این موجودات کشنده در استرالیا باشد!
برای آن ها به می خواهند تنها به استرالیا سفر کنند

چه شروعی بهتر از کانگورو برای معرفی حیات وحش استرالیا؟ کانگورو بزرگترین عضو خانوده ی کیسه داران است که هر جا می رود، بچه اش را هم در کیسه اش با خود جابه جا می کند و به همین دلیل بسیار دوست داشتنی و معروف است. این حیوانات در دبلیو ای به فراوانی دیده می شوند و اگر به منطقه ی  Perth metro آن بروید شانس بیشتری برای دیدن تعداد زیادی  از آنها که از این ظرف به آن طرف می جهند، دارید.

  • اکیدنه (Echidna)

یکی از عجیب ترین گونه های پستاندار استرالیا اکیدنه است که قیافه ای بین جوجه تیغی و مورچه خوار دارد. دیدن این حیوانات در حیات وحش کمی سخت است چون ذاتا حیوانات خجالتی ای هستند و خیلی تمایلی به نشان دادن خود ندارند. منطقه ی Kalamunda در دبلیو ای پر از این حیوانات کنجکاو است.

اکیدنه
  • دلفین ها

چه کسی است که دوست نداشته باشد با دلفین ها شنا کند؟ خوشبختانه در استرالیای غربی مناطقی وجود دارد که می توانید در آنها با تعدادی از این حیوانات باهوش اسنورکلینگ کنید. پیشنهاد ما Bunbury Dolphin Discovery است که در آن جا می توانید با تعداد زیادی از این موجودات بامزه شنا کنید.

  • ماهی های پهن (Stingrays)

مطمئنا در دنیا هیچ جایی بهتر از خلیج Hamelin در استرالیای غربی، برای دیدن ماهی های پهن وجود ندارد. وقتی این موجودات را از نزدیک می بینید در لحظه ی اول باور نمی کنید واقعی باشند. ساحل این خلیج به اندازه ای زیباست که دقیقا به یک کارت پستال می ماند و این ماهی های پهن در اکثر روزهای تابستانی در آب به چشم می خورند. این ماهی های عجیب از دست انسان ها غذا می خورند و وقتی شما در آب باشید به سمت پایتان آمده و به پاهایتان ضربه های کوچکی می زنند. واقعا تجربه ی جالب و بی نظیری است.

ماهی های پهن
  • شیرهای دریایی

این جانداران در کناره های سواحل اسرتالیا به وفور پیدا می شوند اما اگر به منطقه ی Green Head در ساحل Mid-west بروید می توانید در کنار آنها به دریا بپرید (البته اگر نمی ترسید!) شیرهای دریایی حیوان های شیطانی هستند که دوست دارند وسایل شما را بدزدند و کمی با شما بازی کنند. ماه دسامبر بهترین آب و هوا در این منطقه است.

  • نهنگ کوهان دار (Humpback Whale)

تا سال ۲۰۱۶، بهترین راه دیدنی این حیوانات عظیم الجثه اقیانوسی، رفتن به تورهای برگزار کننده دیدن وال بود که در ساحل غربی برگزار می شد و شاید کمی گران بود. اما از سال ۲۰۱۶ دولت به تعدادی از تورها اجازه داد تا بتوانند به همراه این وال ها شنا کنند. می توانید به جستجوی این وال ها بروید و وقتی آنها را پیدا کردید، در یک فاصله ی مطمئنا از آنها شنا کنید. بعد از این دیگر هر چه وال بخواهد همان می شود! مثلا ممکن است کمی در مورد شما کنجکاو شود و برای یک ارزیابی کوچک به طرفتان بیاید!

نهنگ کوهان دار

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code