بلیط هواپیما

کارهایی که در خیابان تکسیم استانبول می توانید انجام دهید

خیابان تکسیم استانبول

تکسیم در زبان ترکی به معنای «تقسیم» است. خیابان تکسیم استانبول را می توان یکی از پرشورترین و سرزنده ترین خیابان های این شهر دانست که هم بین محلی ها و هم توریست ها، محبوبیت زیادی دارد. این خیابان پر از رستوران ها، مغازه ها و هتل های مختلف است و اگر دوست دارید استانبول مدرن را ببینید، چه جایی بهتر از خیابان تکسیم استانبول؟ اگر می خواهید به شهر استانبول سفر کنید، پیشنهاد می کنیم قبل از آن این راهنمای خیابان گردی را مطالعه کنید. با الی گشت همراه باشید:

خیابان تکسیم استانبول

بنای یادبود جمهوری (Monument Of The Republic)

مطالب مرتبط:
همه چیز درباره منطقه سیسلی استانبول
آکواریوم استانبول کجاست و چطور به آنجا برویم؟

این بنا درست در مرکز میدان تکسیم قرار گرفته و کاری از مجسمه ساز مشهور ایتالیایی، Pietro Canonica است. این بنا به مناسبت پنجمین سال تاسیس جمهوری ترکیه در سال ۱۹۲۳ ساخته شد و شامل تندیسی از آتاتورک و ایسمت اینونو، از رهبران انقلابی ترکیه است.

بنای یادبود جمهوری خیابان تکسیم استانبول

گشت و گذار در خیابان تکسیم استانبول

یکی از اصلی ترین مسیرهای حمل و نقل عمومی شهر استانبول، در خیابان تکسیم جریان دارد، علاوه بر این، ترم لاین معروف (tram line) که امروزه به عنوان یکی از میراث های استانبول شناخته می شود، هم در این خیابان قرار دارد. اگر هم به خرید علاقه دارید حتما سری به خیابان استقلال بزنید، استقلال خیابانی طولانی، زیبا و پر از فروشگاه های رنگارنگ و مختلف است که می تواند ساعت ها سرگرمتان کند.

گشت و گذار در خیابان تکسیم استانبول

مرکز فرهنگی

یکی از مراکز فرهنگی مهم استانبول، در خیابان تکسیم استانبول قرار دارد و نام آن مرکز آتاتورک (Atatürk Kültür Merkezi) است، مرکز فرهنگی آتاتورک یک مرکز چند منظوره و خانه ی اپرا و یکی از بارزترین نمونه های معماری ترکی از دهه ی ۱۹۶۰ است. در این مرکز می توان تمام اجراهای تئاتر، اجراهای اپرا به همراه رهبر ارکستر و گروه کر، نواهای فولکلور و انواع فستیوال و جشن های تابستانه را شاهد بود علاوه بر این، تعداد زیادی از گالری های هنری هم در این مرکز برپا می شود.

کمی سوغاتی بخرید

جدای از بازار بزرگ استانبول که در آن می توانید هر چیزی که فکرش را می کنید بخرید، خیابان تکسیم استانبول یکی دیگر از مکان های خوب این شهر برای خرید سوغاتی است. در این خیابان می توانید انواع و اقسام لباس ها، کتاب ها، جواهرات و صنایع دستی را پیدا کنید. برای سر زدن به همه ی آنها، باید بیشتر از یک روز وقت بگذارید.

سوغاتی در خیابان تکسیم استانبول

غذاهای خوب را فراموش نکنید

بعد از یک گشت و گذار خوب و مفرح در این خیابان پر هیاهو، برای به در بردن خستگی تان می توانید به یکی از ده ها کافه و رستوران آن بروید و پیشنهاد می کنیم یکی از خوراکی های محلی ترکیه را امتحان کنید، یک پیشهاد خوب، islak است. islak همبرگر با نوعی سس خاص گوجه فرنگی و سبزیجات مختلف است و یا دونر کباب معروف که کسی نیست آن را نشناسد.

یکی از نوشیدنی های خوب این شهر هم آیران نام دارد، که در واقع نوعی شربت ماست سرد است و در فصل های گرم تابستانی طرفداران زیادی دارد.

غذای ترکی
معرفی هتل مریوت استانبول | ۵ ستاره
معرفی هتل مریوت استانبول | ۵ ستاره
با یک سفر همزمان از اروپا و آسیا دیدن کنید!
با یک سفر همزمان از اروپا و آسیا دیدن کنید!
معرفی هتل گوریون استانبول | ۵ ستاره
معرفی هتل گوریون استانبول | ۵ ستاره
مسجد رستم پاشا استانبول، رقیب مسجد شیخ لطف اله در کاشی کاری
مسجد رستم پاشا استانبول، رقیب مسجد شیخ لطف اله در کاشی کاری