با عبور این کامیون از رویتان، آخ هم نمی گویید!

عجیب ترین کامیون دنیا

تصاویری که در زیر خواهید دید برای افراد زیر ۱۸ سال مناسب نیستند! این تصاویر در سال ۱۹۵۷ گرفته شده اند و زنی را نشان می دهند که در زیر چرخ های بزرگ یک کامیون غول پیکر در حال لبخند زدن است! این زن نه هیکل درشتی دارد و نه معجزه کردن بلد است و فقط دارد از له شدن زیر چرخ های یک کامیون لذت می برد! گویا آلبی رولیگن یک شورلت بزرگ ۷ تنی است! در ادامه با الی گشت همراه باشید.

آلبی رولیگن

راز این کامیون عجیب و غریب چیست؟!

مطالب مرتبط:
کامیون هایی در پاکستان که به جینگیل بینگیل شهرت دارند! + تصویر
تصاویر هولناک شهری که در یک آن یخ زد!
این ها تنها مردمان جهان هستند که از شکلات به جای پول استفاده می کنند!

نام این کامیون آلبی رولیگن (Albee Rolligon) است. رولیگن نام تجاری یک نوع از لاستیک است که از آن برای رانندگی در زمین های ناهموار کوهستانی و یا زمین های شنی و نرم صحراها استفاده می شود. این لاستیک ها سطحی صاف و بسیار بزرگ دارند و با هوای بسیار کم فشاری (فقط ۵ PSL) پر می شوند. در مقام مقایسه، تایر یک خودروی معمولی با حدود ۳۰ الی ۳۵ PSL باد پر می شود. به دلیل اینکه وزن این وسیله نقلیه با این لاستیک ها بر روی یک سطح خیلی بزرگ و به طور یکسان توزیع می شود، فشار بسیار کمتری در مقایسه با با لاستیک های معمولی بر سطح زمین وارد می کند.

کامیون آلبی رولیگن

همچنین به دلیل هوای بسیار کم فشار درون این تایرها، لاستیک ها به راحتی هر چه تمام تغییر شکل می دهند. بنابراین در هنگام مواجه با هرگونه پستی و بلندی و دست انداز، به جای اینکه کامیون از روی مانع رد شود، آن را در خود می بلعد! همانطور که در مجله معروف  Life عنوان شده است، کسی که زیر این کامیون قرار بگیرد، حسی مشابه حس یک ماساژ بسیار محکم را تجربه خواهد کرد. بنابراین احتیاجی نیست که نگران سرانجام زن زیر کامیون آلبی رولیگن باشید، او در حال ماساژ گرفتن از این کامیون است و کلی لذت می برد!

داستان اختراع این لاستیک ها

رولینگن توسط شخصی به نام ویلیام همیلتون آلبی (William Hamilton Albee) اختراع شد. او قبل از اینکه یک مخترع بزرگ و بنیان گذار یک شرکت بزرگتر شود، معلمی ساده در یک روستای اسکیمویی در تنگه برینگ آلاسکا بود. یک روز در حالی که ویلیام در سال ۱۹۳۵ به یک سفر ماهیگیری رفته بود، گروهی از اسکیموهای ماهیگیر را مشاهده کرد که در حال حمل یک قایق بسیار بزرگ ۴ تنی در زمینی پر از گل و لای و پستی و بلندی بودند. او بسیار تعجب کرد. به نظر نمی رسید که اسکیموها حتی عرق کرده باشند! ویلیام بعد از کمی دقت، متوجه چیز جالبی شد. اسکیموها این قایق را بر روی پوست های خوک آبی که از هوا پر شده و باد کرده بودند قرار داده بودند و به همین دلیل به راحتی قایق را در این زمین پر گل و لای حمل می کردند. اینجا بود که جرقه یک اختراع بزرگ در ذهن ویلیام روشن شد.

تصاویر کامیون های آلبی

ویلیام آلبی به کالیفرنیا بازگشت و در سال ۱۹۵۱ عملیات ساخت چیزی شبیه به خوک های اسکیموها ولی به صورت پیشرفته را آغاز کرد. او کیسه هایی تایر مانند که از نایلون تحت فشار و نوعی لاستیک ساخته می شدند و بسیار انعطاف پذیر بودند را طراحی کرد. این کیسه ها به راحتی از شکل اولیه خود خارج می شدند ولی هیچوقت نمی ترکیدند. پس از جلسات و مشاوره های بسیار، شرکت Goodyear Tire و شرکت Rubber موافقت کردند که این تایرها را بر اساس طرح آلبی تولید کنند. سرانجام ویلیام شرکت خودش با نام “Albee Rolligon Company” را تاسیس و شروع به تولید وسایل نقلیه مختلفی با تایرهای مخصوص خود کرد. بعدها با کمک ارتش ایالات متحده آمریکا، شرکت آلبی یک جیپ، یک کامیون رئو و یک واگن دوج قدرتمند که همگی به تایرهای رولیگون مجهز بودن طراحی کرد. ساخته پایانی آلبی، یک کامیون ۷ تنی به نام آلبی رولیگن بود که شما تصاویر عجیب و غریبش را مشاهده می کنید.

عجیب ترین کامیون دنیا

سرانجام ویلیام آلبی چه شد؟

متاسفانه ویلیام آلبی موفق نشد دسترنج خود را به یک کسب و کار موفق جهانی تبدیل کند. شرکت او با مشکلات مالی گسترده ای مواجه شد که او را مجبور کرد که تمامی دارایی های شرکتش را در سال ۱۹۶۰ به John G. Holland بفروشد. هلند نام این شرکت را به شرکت رولیگن تغییر داد. نام تجاری رولیگن امروزه به شرکت نفت و گاز ملی وارکو در تگزاس (NOV) تعلق دارد، شرکتی که در تولید تجهیزات حفاری نفت و گاز در دنیا سرآمد است. NOV هنوز هم وسایل نقلیه مجهز به رولیگن را تولید می کند. بزرگترین مشتریان این شرکت، شرکت های نفتی موجود در شمال آلاسکا هستند.

کامیون های آلبی

رولیگن نقش بسیار مهمی را در حفظ میدان های نفتی در خلیج Prudhoe در آلاسکای شمالی ایفا می کند. این منطقه مکانیست پر از برف و یخ، که در فصول گرم تر دریاچه ها و تالاب هایی در میانه های آن ایجاد می شوند. تنها وسایلی که می توانند از این مکان عبور کند، وسایل نقلیه رولیگن هستند. مزیت دیگر این وسایل نقلیه این است که هیچگونه آسیبی به شکل و حالت زمین های ارزشمند آلاسکا وارد نمی کنند.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code