بزرگترین کشف تاریخی دنیا اتفاق افتاد! تابوت سیاه! + تصاویر

کشف تابوت سیاه، آیا این تابوت اسکندر است؟!

یک تابوت سیاه سنگی بسیار بزرگ به تازگی در یکی از مقبره های شهر اسکندریه مصر کشف شده است. چیزی که موجب حیرت همه محققان و باستان شناسان شده، این است که این تابوت از حدود ۲۰۰۰ سال قبل تا به حال باز نشده و از غارت غارتگران مصری در امان مانده است. در ادامه این مطلب با مجله گردشگری الی گشت همراه باشید، تا اطلاعت بیشتری از کشف تابوت سیاه بزرگ مصری در اختیارتان بگذاریم.

کشف تابوت سیاه باستانی در اسکندریه
مطالب مرتبط:
انتشار عکس هایی قدیمی از بزرگترین کشف باستان شناسی دنیا برای اولین بار
چگونه مرده ها را در گذشته مومیایی می کردند؟
راز فریادهای مومیایی مصری کشف شد!

به تازگی بزرگترین تابوت سیاه باستانی در کشور مصر کشف شده است. کشف تابوت سیاه مصری تعجب همگان را بر انگیخته است. چراکه هنوز دست غارتگران و سارقان عتیقه مصری به این تابوت نرسیده و هیچ کس نمی داند که درون این تابوت چیست! این تابوت از گرانیت سیاه ساخته شده و با ملات مهر و موم شده است. ابعاد این تابوت ۷۲٫۸ در ۱۰۴٫۳ در ۶۵ اینچ است. این کشف باستانی زمانی رخ داد، که مقامات محلی اسکندریه در حال ساخت یک ساختمان جدید در خیابان الکریمی بودند. پس از کشف این تابوت، سریعا کار حفاری این محل زیر نظر شورای باستان شناسی شهر آغاز شد.

تابوت باستانی کشف شده در اسکندریه

این تابوت سیاه در عمق ۴٫۵ متری زیر زمین قرار داشت. هنوز هیچکس مطمئن نیست که چه کسی داخل این تابوت آرمیده است و به همین دلیل شور و هیجان زیادی بین مردم و باستان شناسان مصری حاکم است. اندازه این تابوت نشان می دهد که شخص بسیار مهمی درون آن قرار دارد. خارج کردن این تابوت از دل خاک و باز کردن آن اصلا کار راحتی نیست. دانشمندان تخمین زده اند که این تابوت ۳۰ تن وزن و درب آن به تنهایی حدود ۱۵ تن وزن دارد. مقبره ای که کشف تابوت سیاه باستانی در آن رخ داده، تحت حفاظت و مراقبت ویژه نیروهای امنیتی قرار دارد. کارشناسان در حال برنامه ریزی و آماده سازی خود برای باز کردن بدون آسیب این تابوت هستند.

کشف تابوت سیاه به همراه یک سر مرمری

طبق گفته دانشمندان و باستان شناسان مصری، در ماه فوریه یک شبکه مخفی از مقبره های زیر زمینی در جنوب قاهره در استان مینیا کشف شده که به نظر می رسد همه چیزش از سنگ گرانیت سیاه ساخته شده است. این سایت باستانی، حداقل به ۵ سال حفاری و مطالعه علمی نیاز دارد و احتمالا شاهد کشف های بیشتر و حیرت انگیز تری در یکی از تاریخی ترین کشورهای دنیا خواهیم بود. متاسفانه تا همین اواخر، باستان شناسان تمرکزی بر فعالیت های باستان شناسی در اسکندریه نداشتند. اسکندریه شهری بوده که توسط اسکندر ساخته شد و بدست دوست و فرمانده اش بطلیموس و فرزندانش اداره می شد. آخرین حاکم این شهر کلئوپاترا بوده است.

البته در طی ۲۰ سال گذشته، باستان شناسان بسیاری اقدام به حفاری های شهری در این شهر برای کشف گذشته مرموز آن کرده اند. با کشف تابوت سیاه باستانی اسکندریه، این گمان که تمامی آثار این شهر توسط سارقان غارت شده، از بین رفته است. ایمان اشاوی رئیس بخش آثار باستانی وزارت تاریخ مصر در اینباره می گوید:

ما امیدواریم که این مقبره و تابوت، به یک شخصیت بسیار بزرگ آن دوران مربوط باشد. سر مرمری که در مجاورت این تابوت پیدا شده، احتمالا متعلق به یک نجیب زاده است. امیدواریم که پس از باز کردن این تابوت، اشیایی داخل آن باشد که به تشخیص هویت جنازه کمک کند.

آیا این تابوت متعلق به اسکندر است؟!

در طی هفته های آینده، مهندسین این سایت به همراه تجهیزات سنگین برای بلند کردن تابوت و خارج کردن آن به این مکان خواهند رفت. به محض اینکه درب این تابوت باز شود، متخصصین مومیایی و ترمیم اجساد باستانی بالای سر مومیایی خواهند بود تا آن را از گزند هوای آزاد در امان نگه دارند، چرا که هوا پس از ۲۰۰۰ سال برای اولین بار به این مومیایی خواهد خورد. کل فضای مجازی مصر، پر شده است که هشدارهایی درباره باز شدن در این تابوت! گویا مردم این ایده را از فیلم هایی مصر مومیایی یاد گرفته اند.

عکسی که آن را به مومیایی داخل تابوت نسبت داده اند

در میان نظریه هایی که درباره هویت این مومیایی مطرح شده، خیال پردازی های عجیب و غریبی هم صورت گرفته است. به گزارش نیویورک تایمز، یکی از باستان شناسان قدیمی و با تجربه مصری اعتقاد دارد که این مقبره متعلق به یکی از مهم ترین شخصیت های تاریخی به نام اسکندر مقدونی است! اینکه مقبره اسکندر در کجا قرار دارد، یکی از اسرار آمیز ترین رمز و رازهای دنیای باستان و باستان شناسی است. اما مقامات مصری درخواست کرده اند که مردم از هرگونه گمانه پردازی در این رابطه پرهیز کنند. تابوت های مهر و موم شده دیگری هم در نزدیکی های قاهره پیدا شده اند که در کنار آن ها برخی اشیای تاریخی همچون مجسمه ها وسلاح ها پیدا شده است.

طبق نظر مصطفی وزیری دبیر کل شورای عالی باستان شناسی مصر، کشف تابوت سیاه باستانی اسکندریه؛ ممکن است اهمیت تاریخی زیادی نداشته باشد، این موضوع فقط زمانی مشخص خواهد شد که این تابوت باز شود و رمز و رازهای درونش نمایان گردند.

جمجمه مومیایی

الی گشت: گویا اخیرا باستان شناسان درب این تابوت را باز کرده و با جنازه مومیایی شده بسیار سالمی برخورد کرده اند. آن ها در حال تحقیق و مطالعه بر روی این مومیایی هستند. این احتمال وجود دارد که این مومیایی متعلق به اسکندر مقدونی باشد. به محض دریافت اطلاعات موثق، الی گشت شما را در جریان جزئیات و واقعیات این کشف بزرگ خواهد گذاشت.

منبع: thevintagenews.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد