کشف عجیب بقایای یک ماموت ۱۲ هزار ساله در میان بسته های ارسالی به یک خیریه!

اهدای استخوان های یک ماموت باستانی به خیریه!

موسسه ITI یک موسسه خیریه در شهر میچیگان آمریکاست. این سازمان غیر انتفاعی چند سال قبل فعالیت خود را به عنوان یک موسسه اهدای کالا به نیازمندان در کلیسای اصلی شهر آغاز کرد. وظیفه ITI اهدای کالاهایی همچون لباس، کفش، لوازم منزل و سایر کالاهای مورد نیاز افراد مستمند و نیازمند است. اما اخیرا عجیب ترین مورد ممکن در این موسسه اتفاق افتاده است! یک شخص خیر، بقایایی ارزشمند از یک ماموت باستانی ۱۲ هزار ساله را به این موسسه اهدا کرده است! در ادامه این مطلب با مجله گردشگری الی گشت همراه باشید.

کشف بقایای یک ماموت باستانی
مطالب مرتبط:
اسرار پنهان در رد پاهای ماموت
اسکلت ماموت ۱۵ هزار ساله به قیمت ۵۴۸ هزار یورو فروخته شد
کشف شوکه کننده اسبی از عصر یخبندان که کاملا سالم باقی مانده! + تصویر

با گذشت زمان، هرچه قدر که کمک های مالی به این موسسه بیشتر شد، نیاز بیشتری به تغییر مکان موسسه احساس می شد. با اهدای ۵ هزار دلار کمک مالی، موسسه ITI یک فروشگاه کوچک خیریه برای خود خریداری کرد و به سازمان بزرگتری تبدیل شد. با تبدیل شدن این موسسه به یک سازمان بزرگ، کمک های مالی و غیر مالی بیشتری به سمت آن سرازیر شد. این کمک ها حتی شامل کلیسا، شرکت ها و مغازه های بزرگ و کوچک نیز می شدند. مردم و خیران ثروتمند شهر، تقریبا هر چیزی که فکرش را بکنید به این سازمان خیریه اهدا می کردند.

تصویری از یک ماموت باستانی

با گسترش روز افزون این کمک ها، سازمان ITI دوباره مجبور شد تا موقعیت مکانی شرکت خود را تغییر دهد. آن ها این سازمان را به مکان فعلی اش یعنی Burton Heights که تا قبل از سال ۱۹۱۰ یک دهکده کوچک بود، منتقل کردند. هر گروه خیریه ای باید به اهدا کنندگان خصوصی ثروتمند متکی باشد، تا بتواند هزینه هایش را پائین نگه دارد و پاسخ افراد نیازمند جامعه را هم بدهد. این سازمان ها معمولا لیست هایی از خیران و اهدا کنندگان بالقوه در اختیار دارند که برای آن ها نیازمندی هایشان را ارسال می کنند. اهداکنندگان نیز معمولا تمایل دارند تا چیزهایی را اهدا کنند که به ذهن هیچ کسی خطور نمی کند! سازمان خیریه ITI، این موضوع را تجربه کرده است!

ماجرای کشف بقایای یک ماموت باستانی در میان بسته های اهدایی!

طبق گزارش مطبوعات میشیگان، بقایا و استخوان های یک ماموت باستانی ۱۲ هزار ساله، درون یک بسته اهدا، توسط شخصی خیر به سازمان ITI اهدا شد! جی استارکی (Jay Starkey)، مدیر سازمان ITI درباره کشف این اسکلت ها گفت:

در ابتدا همه فکر کردند که محتویات بسته، قطعات شکسته شده یک شیء است. وقتی دقیق تر به این محتویات نگاه کردیم، تصور کردیم که آن ها بقایای دندان یک فیل عظیم و همچنین یک عاج بزرگ هستند که از وسط به دو نیم تقسیم شده اند!

دندان های یک ماموت باستانی چند هزار ساله

آن ها پس از مطالعات فراوان بر روی محتویات این بسته، متوجه شدند که این استخوان ها، بقایای یک ماموت باستانی اند که با نوعی لاک مخصوص پوشده شده اند. دانشمندان قدمت این آثار را بین ۱۲ تا ۱۵ هزار سال قبل تخمین زده اند. به محض وقوع این کشف، تمامی کارکنان سازمان کنجکاو شدند تا بدانند این بسته را چه کسی فرستاده است! استارکی می گوید: «من خیلی دوست دارم بدانم که این بسته را چه کسی برایمان فرستاده و ماجرای پشت آن چیست!» البته هیچکس هیچوقت متوجه نشد که این بسته توسط چه کسی ارسال شده است.

چه کسی این استخوان ها را اهدا کرده است؟!

از آنجایی که بسته های ارسالی به سازمان ITI در آن روز بازرسی نشدند و ماموران سازمان هم به بیش از ۸ خانه سر زده بودند، هیچ راهی برای اینکه بفهمیم چه کسی و به چه منظوری فسیل های این ماموت چند هزار ساله را به آن ها اهدا کرده است، وجود ندارد. استارکی در این رابطه اظهار داشت:

این اولین بار نیست که سازمان ITI با چنین بسته عجیب و غریبی مواجه می شود. به عنوان مثال زمانی محموله ای از مواد مخدر برای ما ارسال کردند که همه آن ها را نابود کردیم! یک بار هم محموله ای بزرگ از نقاشی های تاریخی به دست ما رسید که ما آن ها را به یک موزه هنری اهدا کردیم. البته عجیب ترین موردی که تا به حال با آن رو به رو شدیم، کوزه ای بود که درونش خاکستر یک فرد مرده ریخته شده بود!

استخوان های ماموت

طبق گزارشات Nonprofit Quarterly، سازمان ITI تنها موسسه خیریه ای نیست که موارد عجیب و غریب دریافت می کند. یکی از این موسسات خیریه چند سال قبل، یک زیردریایی فوق پیشرفته زرد رنگ ۸ تنی دریافت کرد! یک موسسه تحقیقات سرطان هم یک بار خرگوشی زنده و چند کیسه برنج دریافت کرد! شاید باورتان نشود، ولی زمانی هم به یک موسسه ترویج صلح، تجهیزات نظامی از جمله بمب افکن اهدا شده است!

اسکلت یک ماموت در موزه

چه بر سر بقایای این ماموت باستانی و چند هزار ساله آمد؟!

مسئولان این خیریه بارها برای اینکه تصمیم بگیرند با بقایای این ماموت چند هزار ساله چه کار کنند، جلسه گذاشتند. آن ها سرانجام تصمیم گرفتند تا این استخوان ها را به موزه گرند رپیدز (Grand Rapids Public Museum) اهدا کنند. این استخوان ها امروزه در مجموعه آموزشی این موزه نگه داری می شوند. در این موزه، تعداد بسیار زیادی از استخوان های حیوانات باستانی، در معرض نمایش به عموم مردم قرار دارند. مجموعه آموزشی این موزه، مکانیست که دانشجویان و دانش آموزان برای انجام تحقیقات علمی به آن مراجعه می کنند.

ماموت های باستانی

ماموت ها موجودات عظیم الجثه ای بودند که در دوران ماقبل تاریخ زندگی می کردند. آن ها شباهت بسیار زیادی به فیل های امروزی داشتند. شاید یکی از تفاوت های اصلی آن ها، داشتن پشم به جای پوست باشد. به گفته دانشمندان این حیوانات قبل از منقرض شدنشان در قاره آمریکای شمالی سکونت داشتند. امروزه باستان شناسان استخوان ها و فسیل های زیادی را از این موجودات در اطراف میشیگان بدست می آورند. دان فیشر (Dan Fisher) رئیس موزه باستان شناسی دانشگاه میشیگان اعتقاد دارد که هر دو یا سه سال، بقایای یک ماموت باستانی و چند هزار ساله در دشت های اطراف شهر میشیگان و سایر نقاط آمریکا کشف می شوند. اگر شما تمایل دارید تا از این استخوان ها دیدن کنید، می توانید به شهر میشیگان و موزه های تاریخ طبیعی آن سری بزنید.

منبع: thevintagenews.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code