بلیط هواپیما

گزینه های ساحلی در شهر ریودوژانیرو(بخش دوم)

ریودوژانیرو

مهم ترین ویژگی شهر ریودوژانیرو این است که در کنار اقیانوس اطلس واقع شده است بنابراین گردشگران برای فعالیت های ساحلی و دریایی گزینه های بسیار زیادی پی رو دارند اما برای انتخاب هر یک از گزینه ها لازم است تا اطلاعاتی هرچند مختصر را از این مناطق داشته باشند. در این مطلبی سعی داریم سواحل مختلف این منطقه را به شما معرفی نماییم. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
الفبای سفر به برزیل شهر زیبای ریودوژانیرو
سواحل شهر ریودوژانیرو (بخش اول)

۵ساحل باررا  Barra Beach

سرگرمی ‌ها: موج ‌سواری کوتاه و بلند، کایت سواری، بادسواری

ساحل باررا با طول ۱۸ کیلومتر یکی از طولانی ترین سواحل ریو و میزبان بسیاری از رویداد‌های مسابقات المپیک ۲۰۱۶ بوده است. این ساحل در کناره منطقه باررا دا تیجوکا کشیده شده است. در این ساحل امکان بسیاری از ورزش‌ های آبی مانند موج سواری، بادسواری و کایت سواری فراهم شده است. برای اجاره دادن امکانات ورزش ‌های آبی نیز تعدادی کلوب هایی راه اندازه شده است. سالانه مسابقات قهرمانی این ورزش‌ ها در همین ساحل برگزار می ‌شود.

آدرس: برزیل، ایالت ریو ریودوژانیرو، ریو دو ژانیرو، منطقه باررا دا تیجوکا

۶ساحل جوتینگ  Praia da Joatinga

سرگرمی‌ ها: موج سواری، طبیعت گردی

ساحل جوتینگ ساحلی دنج و صخره ای است که با پیاده روی کوتاهی از پارکینگ می توان به آن رسید. این ساحل منطقه ای است که طبیعتی زیبا دارد و برای گذران آخر هفته ای آرام بسیار مناسب می باشد. در این ساحل امکانات لازم برای ورزش موج سواری برای گردشگران فراهم شده است. این ساحل به بهشت مخفی در میان صخره‌ ها معروف است، چرا که پس از گذر از میان صخره‌ها و کمی پیاده روی به ساحلی بکر، تمیز و خیره کننده خواهید رسید.

آدرس: ریو، خیابان لسار سگال ۸۰

۷منطقه و ساحل Recreio dos Bandeirantes

سرگرمی ‌ها: موج سواری، والیبال ساحلی

ساحل Recreio dos Bandeirantes  واقع در غرب شهر ریو می باشد. این منطقه تازه توسعه یافته هیچ آسمان خراشی ندارد و تنها یک منطقه جنگلی بر فراز تپه‌ها و صخره‌ های سنگی دارا می باشد. فاصله این منطقه با سواحل معروف و پرتردد آیپانما و کوپوکابانا تنها ۵۰ دقیقه است. موج های خروشان این ساحل محل مناسبی برای موج سواری گردشگران محسوب می ‌شود. همچنین به سبب ساحل تمیز شنی این منطقه، برای والیبال ساحلی استفاده می ‌شود.

آدرس: ریو، رسیریو دوس بندریانتس

۸لمه  Leme

سرگرمی ‌ها: ماهی ‌گیری، طبیعت گردی

لمه یک منطقه متوسط به بالا در قسمت جنوبی شهر ریو است که در ادامه ساحل کوپاکابانا و در همسایگی محله ‌های کوپاکابانا، بوتافاگو و اورکا قرار گرفته است. شباهت کوه ‌های سنگی نزدیک ساحل به سکان کشتی باعث نامگذاری این ساحل به این نام می باشد. (لمه به معنای سکان است). لمه به نسبت کوپاکانا محله آرامی است و رستوران‌ های خوبی را در خود جای داده است. تفاوت لمه با کوپاکابانا این است که لمه عمدتا محل گردش و تفریح ساحلی خانواده ها در نظر گرفته می ‌شود. منظره‌ ای که از ساحل لمه دیده می‌شود، مخصوصا در غروب آفتاب بسیار فوق العاده و منحصر بفرد است.

آدرس: ریو، سانتو کریستو

۹جزیره پاکوئتا Paquetá Island

از ساحل ‌های برتر ریو

جزیره پاکوئتا یا Paquetá Island در خلیج گانابارا واقع در شهر ریو قرار گرفته است. از ویژگی ‌های منحصر به فرد این جزیره ممنوعیت ورود خودرو است. یعنی گردشگران تنها با دوچرخه، کالسکه و اسب امکان گردش در جزیره پاکوئتا را خواهند داشت. تعداد زیادی درخت چشمگیر بائوباب نیز در این جزیره به چشم می خورد.

آدرس: ریو، خلیج گانابارا

با جاذبه های عجیب ریودوژانیرو بیشتر آشنا شوید
با جاذبه های عجیب ریودوژانیرو بیشتر آشنا شوید
دریاچه های لاجوردی در دل صحرا، پدیده ای عجیب در برزیل
دریاچه های لاجوردی در دل صحرا، پدیده ای عجیب در برزیل
جزایر فرناندو د نورونها را ببینید و میخکوب شوید!
جزایر فرناندو د نورونها را ببینید و میخکوب شوید!
معرفی هتل پائولیستا وال استریت سائوپائولو | ۴ ستاره
معرفی هتل پائولیستا وال استریت سائوپائولو | ۴ ستاره