دزدان دریایی گنج های خود را کجا دفن کرده اند؟!

افسانه یا واقعیت؟ گنج های دزدان دریایی کجا هستند؟

بر خلاف فیلم هایی مثل دزدان دریایی کارائیب و کتاب هایی همچون جزیره گنج، محققان فکر نمی کنند که دزدان دریایی گنجینه های خود را دفن کرده باشند. به نظر می رسد که این یک افسانه باستانی است که سینه به سینه از گذشتگان به مردمان امروزی به ارث رسیده است. طبق گفته کارشناس و باستان شناس شبکه تلوزیونی تاریخ، در واقعیت، بیشتر دزدان دریایی تمام ثروتی را که به دست می آوردند، خرج عیاشی و خوش گذرانی می کردند. با الی گشت همراه باشید، تا ببینیم چه بر سر گنج های دزدان دریایی آمده است؟

گنج های دزدان دریایی
مطالب مرتبط:
محل زندگی واقعی دزدان دریایی کشف شد! + تصویر
یافته های جدید نشان می دهد که گنج قارون را دزدان دریایی اسپانیایی ربوده اند!
عجیب ترین داستان از بازمانده کشتی تایتانیک!

البته بعضی از اولین دزدان دریایی تاریخ، گنجینه های خود را به طور موقت زیر زمین دفن می کردند. البته این کار آن ها فقط به خاطر حفاظت بیشتر از گنجشان بوده است. به عنوان مثال، فرنانسیس دراک (Francis Drake)، در سال ۱۵۷۳ به یک کشتی اسپانیایی حمله کرد و چند تن طلا و نقره خالص را به سرقت برد. او از ترس اینکه شاه دزد به دزد نزند و گنجینه اش به سرقت نرود، این گنجینه را در سواحل پاناما دفن کرد. او همچنین محافظانی را به عنوان نگهبان گذاشته بود تا عبور و مرورها از آن بخش ساحل را زیر نظر داشته باشد! البته وی پس از مدت کوتاهی گنجش را از زیر خاک بیرون آورد.

گنج دزدان دریایی کجاست؟

دزد دریایی دیگری که شایعات زیادی درباره اش شنیده می شود، کسی نیست جز کاپیتان ویلیام کید (Captain William Kidd). گویا او جواهرات و سکه هایی به ارزش میلیون ها دلار را به خاک سپرده بود. در واقع کید گنجینه خود را دفن کرد تا بتواند از دست پلیس بوستون به سلامت فرار کند. نقشه او این بود که از اتهام دزدی این گنج های دزدان دریایی طفره برود و خود را بی گناه جلوه دهد و بعد از مدتی به سراغ گنج دفن شده خود برود. از شانس بد کید، پلیس او را برای اعدام به لندن فرستاد و گنجینه دفن شده او را هم پیدا و مصادره کرد.

دزدان دریایی و گنج آن ها

به طور معمول، چیزی که دزدان دریایی از مسافران کشتی ها سرقت می کردند، طلا و نقره نبودند. طبقه گفته وبسایت ThoughtCo، دزدان دریایی بیشتر چیزهای لازم و ضروری را می دزدیدند. آن ها همچنین نوشیدنی های غیر مجاز می دزدیدند و به عیاشی مشغول می شدند. می توان مواد غذایی، شکر، چوب و لباس را چیزهای اصلی دانست که این افراد سرقت می کردند. پس مطمئنا دفن این موارد ضرورتی نداشته است! چرا که این آیتم ها در صورت دفن کیفیت و کارایی خود را از دست می دهند. بنابراین، دزدان دریایی هر چیزی را که می دزدیدند، سریعا استفاده و مصرف می کردند.

دزد دریایی

به گفته بسیاری از تاریخ دانان، دزدان دریایی به برده داری هم شهرت داشتند. بیشتر کشتی های تجاری آن دوران، از برده برای کار در کشتی های خود استفاده می کردند و پس از رسیدن به مقصد، آن ها را می فروختند. دزدان دریایی هم دقیقا همین کار را می کردند. این برده ها توسط دزدان دریایی به کار در کشتی هایشان اجبار و پس از رسیدن به بازار با کالاهایی تعویض می شدند.

ایده دفن شدن گنج های دزدان دریایی از رمان های معروفی همچون شاهکار رابرت لوئیس استیونسون (Robert Louis Stevenson) به نام “جزیره گنج” الهام گرفته است. این رمان که در سال ۱۸۸۳ نوشته شده، داستان دفن شدن گنج های دزدان دریایی و علامت X برای شناسایی محل دفن را به یک باره بین مردم گسترش داد.

گنجینه دزدان دریایی

خوشبختانه بسیاری از مردم دنیا واقعیت را پذیرفته اند و قبول دارند که زیر سواحل دنیا، هیچ گنجی پنهان نشده است، مگر نه امروزه شاهد چاله های فراوانی در سواحل می بودیم! هر چند هنوز هستند کسانی که این افسانه ها را باور دارند و حتی به دنبال این گنج های دزدان دریایی می گردند. یک مثال خوب از این ماجرا، داستان گنجینه لیماست. گویا کاپیتان یک کشتی انگلیسی به نام ویلیام تامپسون (William Thompson)، یک کشتی اسپانیایی پر از جواهرات طلا، نقره و الماس را مورد سرقت قرار می دهد و گنجینه آن را در ساحل جزیره کوکو در کاستاریکا دفن می کند. شایعه شده است که این گنجینه امروزه ۲۰۰ میلیون دلار قیمت دارد. البته تاکنون هیچ کس نتوانسته این گنجینه را پیدا کند.

پرچم دزدان دریایی

باور بکنید یا نه، امروزه دزدان دریایی به دریاها بازگشته اند. هر سال گزارشات زیادی از حمله دزدان به کشتی های تجاری و نفتکش در دنیا به گوش می رسند. این دزدی ها از سال ۲۰۰۹ و در سواحل قاره آفریقا شروع شدند. دزدان دریایی امروزی، علاوه بر سرقت اموال کشتی ها، به منظور دریافت خون بها، آدم ربایی و گروگان گیری هم می کنند. جالب است بدانید که قاره آسیا، رکورد دار گزارش دزدی در دریاها در سال ۲۰۱۶ است. با این حال، آفریقا هنوز هم بهترین گزینه برای دزدان دریایی محسوب می شود. شاید این موضوع به خاطر این است که اکثر تبادلات دریایی در آفریقا فقط از یک مسیر دریایی مسیر انجام می شود. به نظر شما دزدان دریایی امروزی با گنج های دزدان دریایی چه می کنند؟!

منبع: thevintagenews.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد