سفر به کندی، مروارید درخشان سریلانکا

مطممئنا هر کسی دوست دارد که در سفر بهترین ها را تجربه کند و همه ی لحظات سفرش پر از شادی و خنده و تجربه های خوب باشد. می توان با اطمینان گفت سریلانکا کشوری است که لحظه ای که پایتان به آنجا برسد، می توانید مطمئن شوید تجربه ای فوق العاده در انتظارتان است. سریلانکا از معدود کشورهایی در دنیا است که همه جای آن زیباست و شهرهای فوق العاده ای برای گشت و گذار دارد که یکی از آنها کندی (Kandy) نام دارد. اگر دوست دارید تا اطلاعات بیشتری راجع به این شهر بدست بیاورید، در ادامه با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
سریلانکا در ۵ سلفی!
۷ دلیل خوب برای سفر به سریلانکا- قسمت اول

شهر کندی کجاست؟

کلمبو تقریبا از فرودگاه بین المللی Colombo Bandaranaik، با ماشین ۳ ساعت فاصله دارد. در مسیر از روستاهای محلی زیادی که در مسیر جاده های باریک کوهستانی هستند رد می شوید. این منطقه، ۵۰۰ متر بالاتر از سطح دریا قرار دارد و مزارع چایی ای که در اطراف آن وجود دارند، اکثر اوقات در مه و ابر پوشیده شده اند. به کندی و مناطق اطراف آن اصطلاحا «کشور تپه ها» می گویند. این منطقه تاریخ و میراث گرانبهایی از گذشته دارد و بد نیست بدانید که قبلا پایتخت سریلانکا بوده است.

چطور به کندی برویم؟

اتوبوس: می توانید مسیر کلمبو تا کندی را با اتوبوس طی کنید و اگر هم در فرودگاه کلمبو باشید، سرویس شاتل رایگانی به ترمینال اتوبوس ها وجود دارد که می توانید از آن استفاده کنید. ممکن است سیستم اتوبوسرانی آنجا کمی گیجتان کند و بنابراین بهترین کار، پرس و جو از افراد محلی در این زمینه است، مردمی که همیشه در کمک کردن به دیگران، دست پیش دارند. طی مسیر کلمبو تا کندی با اتوبوس تقریبا ۳ تا ۴ ساعت زمان می برد و ۱۵۰ روپیه هزینه دارد.
قطار: سفر قطاری کلمبو تا کندی با قطار، یکی از دیدنی ترین سفرهای قطاری دنیا است که نباید از دستش بدهید. برای سفر با قطار باید از قبل رزرو کنید و قطار بخصوص در روزهای تعطیل و آخر هفته ها شلوغ تر است. سفر به قطار درجه ۳، ۲۲۰ روپیه هزینه دارد و اگر بخواهید با قطار درجه یک سفر کنید، باید ۷۵۰ روپیه بپردازید.
تاکسی: اگر پرداخت هزینه ی بیشتر برایتان مسئله ای نباشد می توانید از تاکسی استفاده کنید که راحت تر است. سفر به کندی با تاکسی برایتان ۶۰۰۰ روپیه آب می خورد.

سفر به کندی سریلانکا با قطار
در کندی چه ببینیم؟

موزه و مزرعه چایی در کندی
موزه ی چای کندی در واقع قبلا کارخانه تولید چای بوده است و امروزه به موزه تبدیل شده است و در آن همه ی اطلاعاتی که درباره ی این خوشمزه ی معروف سریلانکایی لازم دارید، برایتان توضیح داده می شود. بسیاری از افراد معتقدند که بریتانیایی ها، ابداع هنر چای را از سریلانکایی ها ربوده اند. اگر به کندی سفر کردید، باید بازدیدتان از این منطقه ی معروف را با سفری به مزرعه های چایی اطراف شهر کامل کنید تا ببینید که این صنعت چطور یک کشور را می چرخاند.

مزارع چای کندی

پرستشگاه Tooth
حتما با خودتان می گویید یک پرستشگاه بزرگ فقط به خاطر یک دندان؟ شاید کمی عجیب به نظر برسد اما تا آخر داستان صبر کنید. دندانی که در این پرستشگاه وجود دارد، یک دندان معمولی از یک غریبه نیست. این دندان بزرگترین فرد مذهبی شان است! یا حداقل بیشتر مردم بر این باورند. اما شانس اینکه این دندان را ببینید خیلی کم است چون هر ۵ سال یکبار و هر بار فقط به مدت۵ ساعت در معرض دید قرار می گیرد و بعد از آن باید تا ۵ سال دیگر منتظر بمانید. در آن روز حدود ۱۰۰ هزار زائر از سرتاسر دنیا به کندی می آیند تا فقط نگاه کوتاهی به آن دندان بیندازند.

منبع: gotravelyourway.com

وسایلی که نیازی نیست آن ها را به سفر ببرید
معرفی بهترین اپلیکیشن های سفری سال ۲۰۱۸
یک روز خود را در کوش آداسی چگونه بگذرانید!
شش جاذبه گردشگری برتر شانگهای

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code