هیجان خرید تا لذت چرت زدن در فرودگاه بین المللی دبی

هیجان خرید تا لذت چرت زدن در فرودگاه بین المللی دبی
5 1 نفر)

در فرودگاه بین المللی دبی چه کارهایی می توان انجام داد؟

فرودگاه بین المللی دبی پرترددترین فرودگاه برای جا به جایی مسافران بین المللی محسوب می شود. این فرودگاه با سه ترمینال، سالانه حدود ۷۵ میلیون نفر مسافر را جا به جا می کند. در این فرودگاه بیش از ۱۴۰ شرکت هواپیمایی به بیش از ۲۷۰ مقصد جهان پروازهایشان را کنترل می کنند. این فرودگاه امکانات ویژه ای را در اختیار مسافران قرار می دهد.

با الی گشت همراه باشید و با برخی از امکانات این فرودگاه آشنا شوید:

مطالب مرتبط:
از فرودگاهی عجیب در ژاپن بیشتر بدانید
پررفت و آمدترین فرودگاه های جهان کدامها هستند؟
zen garden at dubai airport

 آرامش در باغ ذن فرودگاه بین المللی دبی

فرودگاه بین المللی دبی یک باغ ذن با حوضچه های ماهی و درخت و نیمکت دارد که مسافران می توانند در آن بنشینند، به صدای آب گوش بدهند و بدون اینکه چیزی مزاحمشان باشد، کتاب بخوانند یا به اینترنت وصل شوند و از شلوغی و ازدحام به دور باشند. این محوطه بخشی را هم برای کودکان در نظر گرفته است که علاوه بر وسایل بازی، صفحه نمایشی دارد که کارتون های محبوب بچه ها را پخش می کند. این باغ مکان خوبی است تا بچه ها انرژی شان را تخلیه کنند و در طول پرواز بخوابند و متوجه گذر زمان نشوند.

dubai airport shopping

خرید بدون گمرگ در فرودگاه بین المللی دبی

در این فروشگاه می توانید محصولات متنوعی را از برند های مختلف و مشهور جهانی و با قیمت هایی وسوسه کننده پیدا کنید. از غذا و شکلات و دمپایی گرفته تا جواهرات و طلا و محصولات مرتبط با صنعت مد و لباس در این فروشگاه پیدا می شود. حتی اگر قصد خرید نداشته باشید هم می توانید با پرسه زدن در بخش کالاهای مورد علاقه تان لذت ببرید و سرگرم شوید تا زمان پرواز بعدی تان برسد.

dubai airport food

فودکورت فرودگاه بین المللی دبی

فرودگاه بین المللی دبی فکر همه چیز را کرده است! در این فود کورت انواع و اقسام غذاهای فست فود و منوی  کاملی از غذاهای بین المللی سرو می‌شود؛ از غذاهای هندی،چینی و لبنانی گرفته تا غذاهای فرانسوی و باربیکیو های مغولی. در فودکورت فرودگاه بین المللی دبی برندهای مشهوری از جمله استارباکس، مک دونالد و  کی اف سی هم شعبه دارند.

رستوران ها در قسمت های مختلف فرودگاه قرار دارند و شما هر وقت احساس کنید که نیاز دارید در کافه یا رستورانی بنشینید به راحتی می توانید آن ها را پیدا کنید.

snoozecube airport

مکعب هایی برای چرت زدن

اگر خسته باشید، نه حوصله خرید خواهید داشت و نه حوصله غذا خوردن و فقط دلتان میخواهد کمی بخوابید. در فرودگاه بین المللی دبی اتاق هایی برای افرادی که می خواهند زمان را بگذرانند و خستگی در کنند، آماده شده است. این اتاق ها در ترمینال یک قرار دارند و به صورت ساعتی اجاره داده می شوند. اتاق ها عایق صوتی هستند و تخت خواب هایی راحت، تلوزیون لمسی، وای فای و موسیقی در اختیار مسافران قرار می دهند. اتاق خواب های فرودگاه بین المللی دبی آن قدر فضا دارند که افراد بتوانند وسایل و چمدان هایشان را کنار خودشان نگه دارند.

dubai airport hotel

هتل ۵ ستاره فرودگاه بین المللی دبی

این هتل ۵ ستاره  با ۲۵۳ اتاق در ترمینال ۱ فرودگاه بین المللی دبی قرار دارد. اگر فاصله بین پروازهای شما خیلی طولانی باشد، با وجود این هتل مشکلی نخواهید داشت و بدون خارج شدن از فرودگاه می توانید یکی از اتاق ها را رزرو کرده، استراحت کنید، دوش بگیرید و از امکانات هتل استفاده کنید. این هتل امکاناتی از قبیل استخر، سونا، باشگاه ورزشی و… را در اختیار مهمانانش قرار می دهد.

airport business centre

تمام کردن کارهای ناتمام

اگر لازم باشد برخی از کارهای مربوط به شغلتان را تا قبل از شروع پرواز بعدی تمام کنید و به مکانی مناسب نیاز داشته باشید، می توانید از سالن کنفرانس هتل فرودگاه بین المللی دبی استفاده کنید، این اتاق کنفرانس، اتاق جلسه، اینترنت وای فای، دستگاه فتوکپی و فکس در اختیارتان قرار خواهد داد.

use wifi at international dubai airport

اتصال به اینترنت

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که نمی توانید بدون چک کردن ایمیل و شبکه های مجازی دوام بیاورید، در تمامی نقاط فرودگاه بین المللی دبی به اینترنت وای فای دسترسی خواهید داشت تا با خانواده و دوستانتان تماس بگیرید، اخبار را دنبال کنید و به شبکه های مجازی تان سر بزنید. البته این اینترنت به مدت ۶۰ دقیقه رایگان ارائه می شود و بعد از آن می توانید با پرداخت مبلغی به مدت بیشتر از اینترنت استفاده کنید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد