بلیط هواپیما

قرون وسطی را در این ۳ قصر ببینید

اروپا جای فوق العاده ای است و تاریخ با ارزشی دارد. از زمان های قدیم، اروپا سهم مهمی در تاریخ داشته و امروزه هم یکی از بهترین راه ‌های دیدن معماری، بازدید از قصرهای معروف آن است. از خیلی از این قصرها اول به عنوان مرکزهای دفاعی استفاده می شد اما بعد از جنگ ‌های قرن پانزدهم، اشراف ‌زادگان این دژها را بازسازی و به خانه ‌های بسیار مجلل و بزرگی تبدیل کردند. جالب است بدانید قصه های والت ‌دیزنی و خیلی قصه های دیگر از این قصرها الهام گرفته اند؛ از راپازنل گرفته تا سیندرلا و دیو و دلبر و… با الی گشت همراه باشید و در این ۳ دژ سنگی، قصرهای قرون‌ وسطایی باستانی اروپا را کشف کنید.

مطالب مرتبط:
جاذبه هایی در اروپا که حتما باید ببینید
اقامتی ارزان و لوکس در اروپا

قصر شنونوسو فرانسه

خانه مجلل شنونوسو (Chenonceau)، فرانسه

چندین قصر در اروپا هستند که الهام ‌بخش والت دیزنی برای قصر سیندرلا بوده ‌اند؛ مثل خانه مجلل شنونوسو، نگین انگشتری دره لوآر (Loire Valley) در فرانسه. این قصر در کنار رودخانه شر (Cher) در دهکده کوچک شنونوسو واقع شده و یکی از پر بازدیدترین یادمان ‌های خصوصی تاریخی در فرانسه محسوب می شود. این خانه دارای پنج طاق جالب و چهار برجک در هر گوشه آن و یک معماری خوب گوتیک قرون‌ وسطایی با حال و هوای رنسانس است و الهام ‌بخش خلق سیندرلا و پرنس چارمینگ بوده است. شنونوسو مثل برگی از یک کتاب داستان قدیمی، گنجینه‌ای در لوآر والی و نمونه ای از نفوذ و تأثیر رنسانس فرانسه است.

قصر ویندزور (Windsor) در برکشایر (Berkshire)، بریتانیا

یکی دیگر از قصرهای افسانه ‌ای باشکوه، قصر ویندزور است که ویلیام فاتح در قرن یازدهم آن را ساخت. این دژ باستانی قرون وسطایی هنوز هم قصر اصلی خانواده سلطنتی است. اگرچه این قصر در سال ۱۹۹۲ دچار آتش ‌سوزی شد، اما چند سال بعد بازسازی شد و برجک‌ ها و برج‌ های گوتیک، و دریاچه رومانتیک اش و شکوهی که داشت را بدست آورد. این قصر، مکان مورد علاقه ملکه ویکتوریا و پرنس آلبرت هم بوده است. آنها اولین افرادی از خانواده سلطنتی بودند که قسمتهایی از این دژ را به روی مردم باز کردند. حالا بازدیدکنندگان شانس این را دارند که همان اتاق‌ هایی که اشراف ‌زادگان در آنها اقامت داشتند را ببینند. پیشنهاد می کنیم در سفر به بریتانیا و برکشایر حتما به این قصر بروید و در آن قدم بزنید؛ تا شکوه معماری را احساس کنید. این قصر نمونه ‌ای از معماری گوتیک عمودی انگلیسی به شمار می ‌رود.

قصر فونتنبلو

قصر فونتنبلو (Fontainebleau)، واقع در لوآر والی در فرانسه

ممکن است برج ‌ها، خندق ‌ها و برجک ‌های فونتنبلو را از «قصر زیبای خفته» یادتان مانده باشد؛ گفته می ‌شود دیزنی از این گنجینه لوآر والی الهام گرفته است. این قصر با معماری سبک رنسانس فرانسوی و پلکان نعل اسبی مشهور خود، مکانی عالی برای دید و بازدید پرنسس ‌ها و اشراف ‌زادگان بوده است. امروزه این بزرگ ترین قصر فرانسه، میراثی جهانی و موزه‌ ای ملی است که بازدیدکنندگان می ‌توانند در آن از اتاق خصوصی ماری آنتوانت، اتاق تاج گذاری ناپلئون و آپارتمان پاپ دیدن کنند. فونتنبلو در قرن بیست و یکم به عنوان یک قصر نوسازی شده فعالیت خود را شروع کرد. بعد از جنگ‌ های قرن پانزدهم میلادی، فرانسیس یکم تصمیم گرفت این دژ قرون ‌وسطایی رو به ویرانی را دوباره بسازد و آن را به یک قصر مجلل قرن شانزدهمی تبدیل کند.

اروپا در زمستان: بهترین شهرهای اروپا برای رفتن
اروپا در زمستان: بهترین شهرهای اروپا برای رفتن
اوج هیجان در بهترین شهربازی های اروپا
اوج هیجان در بهترین شهربازی های اروپا
تاریخ دفن شده دیوار برلین که هر کسی باید بداند
تاریخ دفن شده دیوار برلین که هر کسی باید بداند
معروف ترین برج های کج دنیا: از برج پیزا ایتالیا تا خانه رقصان پراگ
معروف ترین برج های کج دنیا: از برج پیزا ایتالیا تا خانه رقصان پراگ