alexaa

۳ موزه مسکو که حتما باید از آن ها بازدید کنید

مشهور ترین موزه های مسکو

در پایتختی مثل مسکو باید از موزه های شگفت انگیز آن که از برجسته ترین موز های جهان هستند دیدن کنید، بازدید از این موزه ها راهی بسیار خوب برای باز کردن افق های جدید فکری شماست و دیدن آن ها می تواند به شما بینشی تازه از فرهنگ و زندگی وسیع در روسیه بدهد، رفتن به این موزه ها بهترین فرصت برای آشنایی با آثار هنرمندان بزرگ اروپایی است پس با الی گشت همراه باشید تا درباره موزه های مسکو و موزه هایی که حتما باید از آن ها دیدن کنید صحبت کنیم.

مطالب مرتبط:
چرا باید به مسکو سفر کنیم؟
پارک معروف گورکی در مسکو

نگارخانه دولتی ترتیاکوف

نگارخانه دولتی ترتیاکوف گالری ای هنری در مسکو است که از قدیمی ترین مخازن آثار هنرهای روسی در جهان می باشد. داستان بوجود آمدن این نگارخانه به سال ۱۸۵۶ بر می گردد در آن  زمان بازرگان روسی به نام ترتیاکوف آثار هنرمندان مختلف را جمع آوری کرده بود تا بتواند یک مجموعه ای را به وجود بیاورد و آن را گسترش دهد تا بعدها به موزه ملی تبدیل شود. در سال ۱۸۹۲ او مجموعه خود را که تقریبا ۲۰۰۰ اثر هنری در آن بود (۱۳۶۲ نقاشی، ۵۲۶ طراحی، ۹ مجسمه) به عنوان هدیه ای به شهر مسکو داد. این نگارخانه در بین سال های ۱۹۰۲ تا ۱۹۰۴ در جنوب کاخ کرملین با نمایی که به سبک افسانه های روسی بود درست شد در سال ۱۹۷۷ بخش مهمی از آثار جورج کوستاکیس در این موزه قرار گرفت و در سال ۲۰۰۲ مسابقات فیده شطرنج بین دو استاد بزرگ مطرح جهان در این موزه انجام شد تا هم به پیشرفت شطرنج و هم به پیشرفت هنر کمک شود. در این موزه مجموعه وسیعی از آثار هنری هنرمندان روسی و بین المللی از قرن ۱۰ تا قرن ۱۹، پرتره های برخی از چهره های درخشان تاریخ روسیه مثل تولستوی، داستایوسکی، تورگنیف وجود دارد، در طرف دیگر شهر مسکو خواهر این موزه به نام خانه هنرمندان شامل آثاری از مجموعه هنری قرن بیستم است.

نگارخلنه دولتی ترتیاکوف مسکو

موزه دولتی پوشکین

اگر می خواهید با هنرهای اروپایی آشنا شوید بازدید از موزه پوشکین می تواند شما را به خواسته تان برساند این موزه شامل آثار بسیاری از پست امپرسیونیست، تجدد و … است و آثار هنرمندانی مثل رامبراند، سزان، بوتیچلی، پیکاسو و مونت در آن دیده می شود. همچنین بسیاری از آثاری که توسط افراد شخصی جمع آوری شده بودند و تا اواخر قرن ۱۹ غیر قابل دسترسی بودند در این موزه به نمایش در آمده است. موزه پوشکین بین سال های ۱۸۹۰ تا ۱۹۱۲ درست شد.

موزه دولتی پوشکین مسکو

موزه هنرهای چند رسانه ای

اگر بخواهیم از هنرهای کلاسیک و سنتی فاصله بگیریم و به سمت آثار معاصر بیاییم باید به موزه هنرهای چند رسانه ای برویم. این موزه از موزه های دولتی است که به هنرهای مربوط به تکنولوژی های چند رسانه ای اختصاص دارد و در سال ۲۰۱۰ تاسیس شد، این نمایشگاه همیشه در حال تغییر است و موضوعات خود را جدید و بروز می کند همچنین در این موزه مجسمه شخصیت هایی مثل زوراب تسرتلی و نقاشی های پیکاسو  و … هم دیده می شود. در واقع اولین قدم های تاسیس این موزه در سال ۱۹۹۶ برداشته شد در آن زمان خانه عکاسی مسکو تاسیس شد که اولین موسسه هنری دولتی روسیه بود که بر روی هنر عکاسی تمرکز داشت. این خانه در سال ۲۰۰۱ تبدیل به مجتمع چند رسانه ای هنرهای واقعی شد.

موزه هنرهای چند رسانه ای مسکو

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد