معرفی ۴ مقصد استوایی برتر دنیا

سواحل رویایی، آب های گرم ولرم ابریشمی، مناظر دیدنی و آفتاب بی پایان… اینها فقط تعدادی از المانهای مناطق استوایی هستند، اما با این وجود، هر منطقه ای ، جادوی خاص خودش را دارد. بعضی از آنها به خاطر طبیعت باورنکردنی ای که دارند، مشهور هستند و بعضی دیگر؛ فرهنگ و آداب و رسوم عجیب غریب، معماری و غذاهای خوش طعم را هم به پکیجشان اضافه کرده اند. سفر به بعضی از این مناطق هم این حس را در شما بوجود می آورد که انگار به گذشته سفر کرده اید. این لیست ۴ تایی از بهترین مناطق استوایی دنیا برای سفر، شامل تعدادی از زیباترین جزایر جهان هم هست. با الی گشت همراه باشید و با آنها آشنا شوید:

مطالب مرتبط:
۴ مکان غیر منتطره دیدنی در آلمان
آشنایی با دیدنی های معروف تفلیس

بورا بورا، تاهیتی

بورا بورا، یکی از بهشت های بی بدیل اقیانوس آرام است. این جزیره ی زیبا و بی نظیر فرانسه، مدتی است که خیلی مورد توجه گردشگرها قرار گرفته است. انبوه درختان نارگیل با برگ های سبز که بر روی دریا سایه افکنده اند، در کنار خانه های ییلاقی لوکس و آبهایی به شفافیت کریستال، چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند. اگرچه بورا بورا بیشتر به دلیل طبیعت زیبایش شناخته شده است اما جذابیت های فرهنگی هم دارد. زبان اصلی مردم این جزیره فرانسوی است و تاثیر فرانسه بر فرهنگ غذایی این کشور کاملا مشخص است. به اینها، ورزش های آبی، سفرهای کایاک در جزایر کوچک Motu و مسیرهای پیاده روی هیجان انگیز را هم اضافه کنید.

تاهیتی

ریویرا مایا، مکزیک

اگر به دنبال سواحل زیبا، فرهنگ و غذاهای خوشمزه با قیمت مناسب هستید، ریویرا مایا در مکزیک انتخاب خوبی است. در امتداد ساحل کاراییب، ریویرا مایا گسترده شده است. برای اقامت هم لازم نیست تا در هتل های all inclusive گران قیمت بمانید. اقامتگاه های ساحلی زیادی وجود دارند که رو به دریا هستند، و قیمت پایینی هم دارند. شنا با دلفین ها، غواصی در آب های گرم و ماهیگیری در آب های شیشه مانند ریویرا به همراه بازدید از خرابه های تاریخی Tulum، می تواند تجربه ی فوق العاده ای برایتان باشد.

ریویرا مایا

مالدیو

جزایر مالدیو در امتداد اقیانوس هند و در جنوب شرقی کشور هند و سریلانکا گسترده شده اند و زیبایی سورئال این جزایر در همان نگاه اول به طرز عجیب وجودتان را غرق در زیبایی خود می کند. پایتخت این کشور ماله نام دارد اما بیشتر گردشگران به سمت جزایر مرجانی دور دست مالدیو می روند تا اینکه بخواهند در مرکز شهر بمانند. مالدیو، جزیره ای با شن هایی به سفیدی استخوان و حیات زیر آب بی نهایت متنوع است. غواصی در این جزایر، در سطح جهانی شهرت دارد و این جزایر همچنین مقصدی فوق العاده برای موج سواری در شمال و جنوب جزایر مرجانی ماله هستند.مالدیو

جزایر مامانوکا، فیجی

اگر همیشه رویای سفر به یک روستای جنوبی که در زیر نور آفتاب می درخشیده است را داشته اید، جزایر مامانوکا در فیجی، همانی است که به دنبالش بودید. با قایق سواری کوچکی از شهر نادی و گذر از آب های کریستالی و صخره های مرجانی کم نظیر، به این جزیره می رسید. وقتی برای اولین بار این زیبای استوایی را در جلوی چشمانتان می بینید، به راحتی متوجه می شوید که چرا یکی از مشهورترین فیلم های تاریخ سینما، در این جزایر فیلمبرداری شده است.

فیجیمنبع: planetware.com

چرا بن بست های ادینبورگ معروف هستند؟
چرا بن بست های ادینبورگ معروف هستند؟
درختان غول پیکر سنگاپور
درختان غول پیکر سنگاپور
سفرهای جذاب نشنال جئوگرافیک و جی ادونچرز
سفرهای جذاب نشنال جئوگرافیک و جی ادونچرز
۸   مقصد ایتالیایی که باید پیش از مرگ دید
۸   مقصد ایتالیایی که باید پیش از مرگ دید

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code