بلیط هواپیما

۵ دلیل برای سفر به دوربان در آفریقای جنوبی

چرا به شهر دوربان سفر کنیم؟

دوربان، سومین شهر بزرگ آفریقای جنوبی با هوای نیمه گرمسیری، سواحل طلایی  و غذاهایی تند و تیز خود مردمی از شهرهای مختلف آفریقای جنوبی و شبه قاره هند را در خود جای داده است، مردمی که برای این شهر فرهنگ های متنوع و جالبی را ساخته اند. می خواهیم از ۵ دلیل برای سفر به این شهر آفتابی حرف بزنیم، الی گشت را همراهی کنید.

دوربان

در این شهر می توانید موج سواری هیجان انگیز را تجربه کنید

مطالب مرتبط:
چگونه سفر امنی به آفریقای جنوبی داشته باشیم؟
سافاری در پارک ملی کروگر آفریقای جنوبی+تصویر

برعکس آب های سردی که کیپ تاون را احاطه کردند در سواحل دوربان جریان های گرم اقیانوس هند به راحتی امکان شنا و موج سواری را برایتان محیا می کند. بهترین جا برای موج سواری «ساحل جنوب» است که موج سواران زیادی را صبح ها قبل از صبحانه به این محل می کشاند. برای تجربه بادی بوردینگ به «ساحل ادینگتون» بروید اینجا با امواج خاص و منحصربفردش بهترین محل برای بادی بوردینگ را به وجود آورده است. اگر تا به حال موج سواری را امتحان نکردید می توانید قبل از آن به کلاس های اوشن ونچر بروید و بعد از کمی آمادگی این  تفریح آبی مهیج را امتحان کنید.

موج سواری در دوربان

اینجا شهری عالی برای علاقمندان به تاریخ است

برای گشت و گذار تاریخی به میدان فرنسیس فیرول بروید، در آنجا تالار نئو کلاسیک دوربان با معماری چشم نوازش بازدیدکنندگان زیادی دارد. در سال ۱۸۹۹ وینستون چرچیل پا به این تالار گذاشت تا داستان های فرارش از اردوگاه جنگ بوئر را تعریف کند. در اینجا دادگاهی قدیمی وجود دارد که زمانی ماهاتما گاندی ۲۴ ساله در آنجا قضاوت می کرد.

محله هندی ها جایی خوشمزه برای شکم گردان است

در دوربان جمعیت زیادی از هندی ها زندگی می کنند و شکل و شمایل این شهر با مغازه هایی که در حال فروش لباس سنتی ساری و ادویه های تند هستند شما را یاد بمبئی می اندازد. قسمتی از شهر به محله هندی ها معروف است، محله ای با مساجد و معماری های آرت دکو که جاذبه اصلی اش غذاهای خوشمزه و پرطرفدارش است. در اینجا سمبوسه های خوشمزه ای که با چاشنی های مختلف درست شدند و غذای معروف بانی چو را نباید از دست داد.

بانی چو

گشت و گذار در بیرون شهر لذتبخش است

گشت و گذار در اطراف شهر دوربان هم به اندازه سواحل طلایی و خوردن خوراکی خوشمزه بانی چو در مرکز شهر لذتبخش است. می توانید یک ماشین توریستی کرایه کنید و خودتان را به خارج ا ز شهر برسانید و یا می توانید با تورهای گردشگری همراه شوید و برای ناهار غذاهای کبابی سنتی یا «شیشا نیاما» را امتحان کنید.

در این شهر می توان سفری لوکس داشت

برای این که از ترافیک پایین شهر دوربان در امان باشید مستقیم به ساحل Umhlanga Rocks بروید، سحلی که شباهت زیادی به ساحل ملیبو در اقیانوس هند دارد. زیباترین جاذبه این ساحل هتل ۵ ستاره اویسر باکس در کنار ساحل است هتلی که طراحی اش بسیار تماشایی و لوکس است. در هنگام عصر می توانید در هتل پالم کورت چای بنوشید و دلفین های دریا را نگاه کنید.

ساحل دوربان

منبع: roughguides.com

مسافرت جاده ای در افریقای جنوبی
مسافرت جاده ای در افریقای جنوبی
معرفی هتل مازلو ژوهانسبورگ | ۵ ستاره
معرفی هتل مازلو ژوهانسبورگ | ۵ ستاره
۸ دلیل برای سفر به آفریقای جنوبی
۸ دلیل برای سفر به آفریقای جنوبی
معرفی هتل ۵ ستاره هیلتون سندتون در ژوهانسبورگ
معرفی هتل ۵ ستاره هیلتون سندتون در ژوهانسبورگ