بلیط هواپیما

۵ شهر شلوغ دنیا

شهرهای پر جمعیت جهان

جهان در ده های گذشته بسیار پیشرفت کرده و جهان امروز نسبت به جهان پدر بزرگان ما تفاوت بسیاری پیدا کرده است. جمعیت جهان با سرعت بسیار زیادی در حال افزایش است بطوری که شهرها به محلی فراتر از جایی برای زندگی انسان ها تبدیل شده اند. شهرها قطب اقتصادی جهان شده اند که ثبات مالی جهانی را در سراسر دنیا بوجود می آورند. بویژه شهرهای بزرگ دنیا که از مراکز مهم اقتصادی، تجاری جهان امروز هستند. با الی گشت همراه باشید تا شهرهای پر جمعیت جهان را به شما معرفی کنیم

مطالب مرتبط:
۷ شهر زیبای جهان که حتما باید آن ها را ببینید
۴ روش جالب حمل و نقل در گوشه کنار جهان

مکزیکوسیتی؛ مکزیک

مکزیکوسیتی با ۱۹,۴۶۳,۰۰۰ نفر جمعیت پر جمعیت ترین شهر مکزیک است. این شهر پایتخت مکزیک و قطب مالی، فرهنگی و اقتصادی این کشور محسوب می شود. مکزیکوسیتی از مهمترین شهرهای آمریکای شمالی است و نه فقط برای آمریکا بلکه برای کل جهان قطب مالی حیاتی به شمار می آید. این شهر همچنین یکی از سرمایه دارترین ۱۰ کشور جهان است و در سال های اخیر همواره با رشد مالی روبرو بوده است. این شهر پایتخت فرهنگی مکزیک هم می باشد و هر گردشگری که به مکزیک می رود عاشق این شهر زیبا و تاریخ باورنکردنی ای که در پشت آن است می شود. این شهر همچنین محلی عالی برای چشیدن طعم غذاهای مکزیکی است.

مکزیکوسیتی

سائو پائولو؛ برزیل

سائو پائوئولو پر جمعیت ترین شهر برزیل و نیمکره جنوبی است و جمعیت آن ۲۰,۱۸۶,۰۰۰ نفر می باشد. این شهر پایتخت ناحیه برزیلی سائو پائولو است و یکی از بزرگ ترین قطب های تجاری جهان  و از کشورهای موثر در اقتصاد آمریکای جنوبی است . از نظر فرهنگی این شهر تجاربی باورنکردنی را ارائه می دهد بطوری که گردشگران می توانند از موزه ها و نمایشگاه های هنری بسیار با کیفیت این شهر بازدید کنند. اما سائو پائولو یکی از خطرناک ترین شهرهای آمریکای جنوبی است و با ۲۱ میلیون جمعیت نرخ جرم و جنایت در این کشور بالاست. در این شهر برای ایمن بودن باید با احتیاط بود و نظرها را جلب نکرد. این شهر شهری فوتبالی است و ۴ تیم فوتبال مهم دارد.

سائو پائولو

نیویورک سیتی؛ آمریکا

نیویورک هشتمین شهر پر جمعیت دنیاست و با ۲۰,۴۶۴,۰۰۰ نفر، پرجمعیت ترین شهر آمریکا می باشد و مهمترین نقش را در بازار بورس جهانی دارد. بورس واقع در خیابان وال استریت برای این شهر افتخار و مسئولیت زیادی را به همراه دارد و کوچکترین تحرکات این خیابان توسط سازمان های مالی دنیا رصد می شود. این شهر به عنوان پایتخت فرهنگی جهان هم شناخته می شود و از ملت های مختلف شهروندانی دارد بطوریکه تنوع زبان مردم این شهر ۸۰۰ زبان مختلف دنیاست. از شهرهای بسیار معتبر جهان است و هنرپیشه ها، ورزشکاران و سیاست مداران معروف زیادی در این شهر زندگی می کنند .

نیویورک سیتی

کراچی؛ پاکستان

کراچی با ۲۰,۷۱۱,۰۰۰  نفرهفتمین شهر پر جمعیت دنیا و پر جمعیت ترین شهر پاکستان است. این شهر قطب مهم مالی پاکستان و بزرگ ترین بندر را دارد که این شهر را تبدیل به محلی برای تجارت صنعتی کرده است. کراچی قطب فرهنگی پاکستان هم می باشد و شرکت های بین المللی زیادی در این شهر دفتر اداری دارند. این شهر به داشتن موسسات آموزشی بزرگ معروف است و مردم بسیاری از سراسر آسیا فرزندان خود را برای تحصیل به کراچی می فرستند.

کراچی

مانیل؛ فیلیپین

مانیل با جمعیت ۲۰,۷۶۷,۰۰۰  نفر ششمین شهر پر جمعیت دنیا است که در فیلیپین واقع شده و پایتخت این کشور است. این شهر مهمترین شهر حیاتی فیلیپین و بزرگ ترین قطب مالی، فرهنگی و اقتصادی این ناحیه محسوب می شود. جمعیت زیاد این شهر در دهه های گذشته مشکلاتی را برای این شهر بوجو آوده بود. کلان شهر مانیل مکانی عالی برای بازدید است و بهترین چیزی که درباره مانیل وجود دارد آب و هوای آن است که در همه ماه های سال آب و هوایی مطبوع دارد. این شهر در کنار خلیج مانیل قرار دارد که آن را تبدیل به شهری زیبا برای گردش و مسافرت کرده است.

منبع: hubpages.com

جاذبه های فراموش نشدنی شهر تفلیس
جاذبه های فراموش نشدنی شهر تفلیس
مسجد سردار، بنایی بر جای مانده از دوره قاجار در ارومیه
مسجد سردار، بنایی بر جای مانده از دوره قاجار در ارومیه
دریاچه عجیب Sørvágsvatn جزایر فارو در بالای اقیانوس است!
دریاچه عجیب Sørvágsvatn جزایر فارو در بالای اقیانوس است!
طبیعت زیبای سریلانکا
طبیعت زیبای سریلانکا