بلیط هواپیما

فرهنگ و جاذبه های حیرت انگیز دهلی را بشناسید

تور دهلی

با تور ارزان دهلی خود را آماده غرق شدن در جاذبه ها و فرهنگ غنی هند کنید.

همچنین هتل های دهلی نیز از قیمت مناسبی برخوردارند. دهلی که از زمان پیدایش بارها مورد هجوم قرار گرفته و دوباره بازسازی شده ، سرشار از تاریخ و یک ترکیب حیرت انگیز از فرهنگ های گوناگون است . این شهر خانه ی ۱۷ میلیون نفر با غذاهایی افسانه ایست که در حال حاضر در سراسر جهان شناخته شده و محبوبند .می توانید به بعضی از بازارهای شهر بروید و برای خرید صنایع دستی چانه بزنید، به تماشای یک مسابقه پرهیجان کریکت بروید و یا از شب زنده داری لذت ببرید .

جاذبه های دهلی

یکی از برنامه های سفر به دهلی نو  می تواند برای دیدن قلعه سرخ باشد، معروفترین بنای دهلی که در قرن ۱۷ میلادی توسط حاکمان مغول به منظور دفع مهاجمان ساخته شده است و این موضوع یک نمایش صدا و نور، از تاریخ در هر شب است . یک گنج دیگر از زمان هندوستان قدیم، مسجد جامع دهلی ست ، بزرگترین مسجد هند که در قرن ۱۷ میلادی ساخته شده است . برج جنوبی آن دارای یک منظره بینظیر از کل شهر است . شما احتمالا در هنگام بازدید مقبره همایون که محل دفن پادشاه دوم مغول ها بوده دچار “دژاوو” می شوید چون به شدت تحت تاثیر معماری تاج محل ساخته شده است . از هیاهو فرار کنید و سری به باغ های Lodi بزنید ، این مجموعه وسیع در سال ۱۹۳۶ توسط انگلیسی ها در کنار مقبره های حاکمان قرن ۱۵ و ۱۶ ساخته شده است . دو جاذبه دیگری که نباید دیدن آنها را از دست بدهید دروازه هند – یک بنای یادبود ۴۲ متری از ۷۰٫۰۰۰ سربازیست که در جنگ جهانی اول برای انگلستان جان خود را از دست دادند ، بهتر است در شب و در هنگامی که نور پردازی شده است از آن بازدید کنید – و بنای تاریخی دیگری که قدمت بیشتری دارد ، مناره قرون وسطایی Qutab ، بلندترین مناره دنیا که با کنده کاریی های ظریف و آیاتی از قرآن تزئین شده است و هدف ساخت آن نامشخص است .

هنر و فرهنگ هند

دو موزه ای که ارزش بازدید را دارند موزه ملی ، که نمایانگر تاریخ هند از زمان تاریخ بشریت به بعد است و گالری ملی هنرهای مدرن  ، که دارای بیش از ۱۴٫۰۰۰ اثر نقاشی توسط نقاشان هندی از قرن ۱۹ میلادی در یک کاخ مسقف است . موزه های دیگر شامل ، موزه اولین نخست وزیر هند Jawaharlal Nehru و موزه Mahatma Gandhi رهبر فقید هند است . شب هنگام، سری به Kingdom of Dreams یا پادشاهی آرزوها بزنید ، مجموعه تفریحی که با نمایش ها ، نمایشگاه ها و ابزار و وسایل مکانیکی ، هنر و فرهنگ هندی را جشن می گیرند .

غذای هندی

دهلی نوعی خوشمزه از غذا را به دنیا معرفی کرده که شامل : کباب ، بریانی ، تندوری و … است . در سالهای اخیر غذاهای خیابانی بسیار توسعه پیدا کرده اند اما توصیه می شود که در خرید از آنها احتیاط کنید . به مانند غذاهای مغولی ، انواع غذاهای بین المللی نیز از محبوبیت زیادی در هند برخوردارند . سری به رستوران Dhaba در هتل Art Noubeau Clardiges  بزنید یا رستوران Chor Bizarre در هتل Broadway .

 خرید در دهلی

هیچ سفری بدون خرید تکمیل نمی شود . سری به Chandhi Chowk معروفترین مرکز خرید دهلی بزنید ، یا به دهکده Hauz Khas  بروید ، مکانی هنری که با بوتیک ها محصور شده ، یا برای خرید صنایع دستی به Kamala بروید .

تفریحات شبانه به سبک هندی

برای لذت بردن از موسیقی کلاسیک ، فیلمها و صحبت های فرهنگی به Attic بروید و یا برای مکانی مجلل تر سری به Q’BA بزنید و از تراس پشت بام آن لذت ببرید .

معرفی بهترین هتل های ۵ ستاره دهلی در هند
معرفی بهترین هتل های ۵ ستاره دهلی در هند
۵ غذای معروف دهلی
۵ غذای معروف دهلی
معرفی هتل ۵ ستاره کراون پلازا روهینی در دهلی
معرفی هتل ۵ ستاره کراون پلازا روهینی در دهلی
مسجد جامع دهلی، از بزرگترین مساجد جهان
مسجد جامع دهلی، از بزرگترین مساجد جهان