بلیط هواپیما

۸ ماه سفر و کسب مهترین درس زندگی

سفر شما را آماده زندگی خواهد کرد 

قبل از شروع سفر فقط یک بلیط داشتیم و هیچ ایده‌ ای درباره آنچه قرار است در این سفر رخ دهد در ذهن نداشتیم. تصور می کردیم که به خوبی برای سفر آماده شده ‌ایم و می‌توانیم که به تسخیر جهان بپردازیم، جهان را ببینیم و ثبت کنیم و از هر روز این سفر لذت ببریم.

با وجود تمامی فراز و فرودهای این سفر، در هر لحظه از این ۸ ماه سفر به منطقه جنوب شرق آسیا اوقات فراغت خوبی داشتیم و لذت می ‌بردیم، البته لذت بردن از این سفر باعث نشد که درس ‌هایی از آن نیاموزیم، بلکه حاصل این سفر ۸ ماهه مهمترین درس زندگی بود.

مطالب مرتبط:
یادداشتی الهام بخش در سفر به تایلند
به جای انجام این ۱۰ اشتباه ، از سفرتان لذت ببرید!

hoi-an-vietnam-8-months-of-travelling

به آرامی سفر کنید

اولین و ارزشمندترین درسی که از این سفر آموختیم، آرام و آهسته سفر کردن بود. به ویژه اگر قصد دارید کارهایی را در طول سفر انجام دهید، بهتر است که آرامش خاطر خودتان را حفظ کنید و به آرامی به سفر ادامه دهید. معمولاً تصور می ‌کنیم که سفر کردن و گشت و گذار آسان است، امّا، وقتی به سفر می ‌روید متوجه می ‌شوید که اشتباه می ‌کرده ‌اید. همچنین نوشتن درباره آنچه دیده ‌اید، نیز کار آسانی نیست.

قطعاً پس از موتور سواری در تمام روز و یا گشت و گذار در ۱۷ بنای تاریخی طی سه روز، نیاز است که در گوشه ‌ای استراحت کنید و یک نوشیدنی بنوشید و این همان کاری بود که ما کردیم. سه ماه در سفر بودیم و بعد از آن متوجه شدیم که سفر با آرامش چه اندازه لذت بخش است، به همین دلیل، پس از یک سفر دو روزه با قایق در لائوس، تصمیم گرفتیم که حداقل یک هفته در شهر لانگ پرابانگ (Luang Prabang)  استراحت کنیم. تنها پس از این استراحت یک هفته‌ ای بود که به لزوم نوشتن درباره آنچه می ‌بینیم پی بردیم، وگرنه ما حتی به نوشتن مطالب هم فکر نمی‌ کردیم چه برسد به این که وبلاگی در این زمینه درست کنیم.

hanoi-in-vietnam

پس از توقف یک هفته ‌ای در لانگ پرابانگ تصمیمی آگاهانه گرفتیم تا به مدت یک ماه و نیم در شهر هوی آن (Hoi An) در ویتنام بمانیم. همچنین به مدت دو ماه در منطقه جنوب شرق آسیا توقف کردیم و در بانکوک به سر بردیم. برای ساختن وبلاگ و نوشتن آنچه در سفر می ‌دیدیم نیز تصمیم گرفتیم که چند ماه بعدی را در مالتافور (Maltafor)   توقف کنیم. اگرچه سفر سریع از جایی به جایی دیگر و تجربه چیزهای مختلف در زمان کوتاه بسیار سرگرم کننده به نظر می‌رسد، امّا، در طول این سفر ما دریافتیم که چقدر سفر با آرامش شگفت انگیز است. در این نوع سفرها امکان درک فرهنگ مردم بومی بیشتر وجود دارد و می ‌توان چیزهای زیادی درباره مردم آنجا آموخت و با طمأنینه بیشتر مکان ‌های مختلف را دید.

در پایان این بخش به کسانی که قصد سفر و وبلاگ نویسی دارند، توصیه می‌کنیم که با دقت مکانی را که قصد سفر به آنجا را دارند، انتخاب کنند. مطمئن شوید که وای فای سریع در مکانی که اقامت می ‌کنید وجود دارد و همچنین اطمینان حاصل کنید که در نزدیکی محل اقامت ‌تان مکان‌ هایی برای خرید مواد غذایی وجود داشته باشد. در طول سفر هیچ چیز آزار دهنده تر از این نیست که یخچال خالی باشد و جایی هم نباشد که از آن خرید کنید.

در سفر به ایتالیا حواستان به زمان باشد!
در سفر به ایتالیا حواستان به زمان باشد!
هندوستان؛ گلستان بی حد و مرز
هندوستان؛ گلستان بی حد و مرز
راهنمای سفر به بن
راهنمای سفر به بن
تفریحاتی در دبی که نفس را در سینه حبس می کند
تفریحاتی در دبی که نفس را در سینه حبس می کند