۸ نوآوری برای اتاق هتلهای آینده

مرکز ارتباطات مهمان (GCC)

یکی از شرکتهای معتبر وسیله ای برای شارژ کردن تولید کرده است که میتواند انواع مختلف دستگاههای الکترونیکی را شارژ کند. علاوه بر این با اتصال گوشیهای هوشمند به داک، تبدیل به IP Speakerphone می شود.

iFlyPad

یکی از شرکتهای فعال در زمینه نوآوری برای جای قرار دادن موبایل یا تبلت در زمانی که نمیخواهید آن را در دست نگه دارید راه حلی ارایه کرده است. شما میتوانید موبایل یا تبلت خود را به دیوار، میز، پشت صندلی هواپیما، سطوح حمام یا آشپزخانه و صدها محل دیگر وصل کنید. همچنین میتوانید سمت و محل این وسیله قابل حمل را به راحتی در جهات مختلف جابجا کنید تا بهترین زاویه دید بدست بیاید.

AElement

یکی از شرکتهای فعال در این حوزه، از سیستم قفل کردن وایرلس استفاده میکند تا نیاز به کلید یا کارت های مغناطیسی برای ورود به اتاق هتل حذف شود. بدین صورت که درها با گوشی موبایل باز و بسته می شوند؛ این سیستم جدید راحتی بیشتری را در رفت و آمد به اتاقها فراهم میکند به علاوه این سیستم امنیت بیشتری را نیز به دنبال دارد. زمانی که مهمانها وارد هتل میشوند به جای گرفتن کلید اتاق که ممکن است گم شود، متصدی هتل موبایل مهمان را تنظیم میکند تا بتواند در اتاقش را با آن باز کند. با این روش مهمان به راحتی با استفاده از موبایل خود میتواند درهای قفلدار را باز و کنترل کند.

نئوبار

یکی از شرکتها مینی بار بهتری برای هتلها ساخته است که در یخچال آن از کمپرسور با مصرف بهینه انرژی استفاده شده و با محیط زیست نیز سازگار است. در این مینی بار از تکنولوژی شناسایی موجود بودن نوشیدنیها و اسنکها استفاده شده تا به کارکنان هتل که مسولیت پرکردن مینی بارها را دارند اطلاع بدهد چه زمانی نوشیدنیها تمام شدند و کدام یخچالها نیاز به پر کردن دارند. از اینرو این نئوبار میتواند حداکثر کارایی را برای مسئول مینی بار فراهم کند.

فرش با بافت HD

یک کارخانه فرش بافی محصول ممتازی را معرفی کرده که اجازه میدهد فرشها با رنگین کمانی از رنگها، طرحها و الگوها (تا ۳۲ رنگ) تولید شود. اختراع این فرش، توجه صاحبان هتلها و کل صنعت را به خود جلب کرده است. تولید این فرش سفارشی برای اولین بار بسیار گران تمام شد، اما اکنون با تولید انبوه، می تواند به سرعت و با قیمت مناسبتری تولید شود. این شرکت با پیدا کردن راهی که نیازهای مشتریان بالقوه بزرگ را پاسخ میدهد آینده بسیاری روشنی برای فروش این فرشها ایجاد کرده است.

SuperDock

یکی از شرکتهای ارایه کننده راهکارهای شبکه ای، پورت چندکاره ای ساخته است که همه انواع گوشیهای هوشمند را ساپورت میکند و در داخل خود آن نیز بلندگو و ساعت زنگدار قرار گرفته است. با استفاده از فناوری مغناطیسی آن، مهمانان هتل میتوانند موبایلها، تبلتها و سایر دستگاههای الکترونیکی خود را با آن شارژ کنند. سوپرداک همچنین پورتهای شارژر USB دارد که مسافران را قادر می سازد زمانی که بیرون از هتل هستند، همچنان با دوستان خود در ارتباط بمانند و دسترسی به اینترنت داشته باشند.

Tely

گروهی از فعالان تکنولوژی، روشی برای ارتباط بصری بین متصدی هتل و مهمانان ارایه کردند؛ بدین صورت که در آن یک صفحه تلویزیونی در اتاق نصب میشود که با استفاده از آن میتوان در لحظه برای مهمانان پیام ارسال کرد؛ مانند سرویسهای اتاق، پیدا کردن مسیرها یا خرید سرویسهای بیشتری که هتل ارایه میکند. با استفاده از این سیستم میتوان به مهمان منوی شام را اطلاع داد، اطلاعات خرید بلیط جاذبه های گردشگری نزدیک را ارایه کرد؛ به طور کلی هر نوع اطلاعاتی که مدیریت هتل برای رقم زدن تجربه دلپذیرتر برای مهمانان خود در نظر میگیرد، می تواند از طریق این سیستم منتقل شود.

Hotel ONAIR

نوآوری دیگر، یک سیستم تلویزیونی با فناوری مبتنی بر ابر (Cloud-based) میباشد که به مسافران امکان میدهد اطلاعات مختلف راجع به امکانات هتل، جاذبه های گردشگری، رستورانها و مراکز خرید را در محل اقامت خود بیابند. با استفاده از این سیستم بیسیم مسافران می توانند کانال موزیک، ویدیو و عکسهای خود را در این تلویزیون داشته باشند.

منبع: www.skift.org

رویای کاریتان را با دیگران شریک شوید!
راه های رسیدن به موفقیت با ترک عادات غلط
این افراد موفق هیچ وقت تسلیم نشدند!
خصوصیات رهبر و سبک های مختلف آن را بشناسید

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code